Jump to content


4 AUDIO


ranko

Recommended Posts

Iskreno, RX2 je tesko nadmasiti. Zvucnik da bi dobio vecu dubinu slike treba udaljiti od zida a onda slabi najnizi bass, uz dobar sw slika se ne narusava nego postaje izvanredna!

Stvarno me interesuje sta su uradili sa Silver 2. Po mom ukusu i misljenju za primetno bolji zvuk trebam ici na zvucnik iz jace srednje klase. Od onog sto sam cuo S1.4 se izdvaja ali cena je dosta veca.

Pricam za sobe oko 20kvm tj konkretno moj primer, moj sistem i moj ukus. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gvlado, onda je za tebe možda jedna od mogućnosti GX100. Za Silver 2 ne znam kako će se pokazati, videćemo, ali GX100 nudi veliki iskorak u odnosu na RX2 (naravno uz znatno viÅ¡u cenu). On zadržava osnovne osobine i tip zvuka Monitor Audio zvuÄnika uz, po meni, veću prefinjenost visokih tonova i bolji karakter i definiciju basa, iako se radi o nominalno manjem bas drajveru nego kod RX2. Pritom se odliÄno ponaÅ¡a i u manjim prostorijama.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nova generacija digitalnih ureÄ‘aja iz NAD-a je u prodaji. Stereo pojaÄala D3020 i D7050, kao i D/A converter D1050 možete Äuti i videti u naÅ¡em salonu. PojaÄalo D3020 već je dobilo najviÅ¡e ocene nemaÄkog Äasopisa Audio i godiÅ¡nju nagradu britanskog What HiFi? za najbolje pojaÄalo do 500 funti. ProÄitajte zanimljiv test holandskog magazina HiFidelity

 

http://www.hifi.nl/artikel/20986/Review-NAD-D-3020-Hybrid-Digital-Amplifier-Review-NAD-D-3020-Hybrid-Digital-Amplifier.html

 

post-9290-0-48178900-1382726131_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Nije vazno da li je kvalitetno, vazno je da je jeftino?

 

Valjda ti je jasno mada ocigledno da nije, roba koja se dobro prodaje nikad nije na akciji. Bar ne velikoj. 5-10% max.

Roba koju niko nece iz ko zna kakvih razloga a cesto je u osnovi los kvalitet ili stari demo modeli je ona roba koja ide i do 50% sa nizom cenom.

Ti bi takvu robu?

Eno sajt One HiFi, tako uvek imas neko njesra za 50%.

Link to comment
Share on other sites

Kefalo81, ovog leta verovatno ne. Sve se odliÄno prodaje :lol: 

Å alu na stranu, imamo već veliki broj artikala na akciji, pa ko želi može dobro da pazari. A ko je posebno zainteresovan za neki odreÄ‘eni proizvod, može liÄno meni da se obrati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Oehlbach-ova FM antena je bila u ponudi ali viÅ¡e nije, zbog toga Å¡to su nedavno uvedeni novi atesti koji su dalji uvoz uÄinili potpuno neisplativim. Ja imam jednu koju koristim, doduÅ¡e retko, ali daje odliÄne rezultate kod mene, u kući od cigle. Kako se ponaÅ¡a u betonskim zgradama ne znam iz liÄnog iskustva. ÄŒlan foruma beast je uzeo jednu i koliko se sećam nije baÅ¡ bio zadovoljan, ali pretpostavljam da možeÅ¡ da ga kontaktiraÅ¡ za viÅ¡e informacija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mission MH3 je najpovoljnije reÅ¡enje za tu namenu, na akciji koÅ¡ta samo 80 eur ceo set, a po mom miÅ¡ljenju centralni zvuÄnik sam vredi te pare. Dipoli nisu niÅ¡ta posebno, ali za te pare su bagatela. Jedini problem je sužen izbor boja (mislim da je ostala samo joÅ¡ silver I možda beech finiÅ¡). Komplet Mission MHT je takoreći to isto samo novija varijanta, ima je u 2-3 druge boje I koÅ¡ta 135 eur. Od drugih zvuÄnika za tu namenu, prvo sledeće reÅ¡enje po ceni je Monitor Audio Bronze BXFX koji su 260 eur/par. Kao jeftinije reÅ¡enje mogu se koristiti klasiÄni mali zvuÄnici poput Mission MXS (129 eur/par) ili Monitor Audio MR1 (145 eur/par).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...