Jump to content


Tozin sistem


Toza

Recommended Posts

Polako kamrad Tozo, mora prvo 1000 i 1000 sklekova pa onda branje tonova.

Ja osim što moram da ustanem, moram i da prošetam desetak metara unutar zvučne slike da berem one naudaljenije tonalne niti. No lako je za njih, nego treba one teškaše iz dubine dovući nazad do mesta slušanja...

Nek se lepo akomoda u novom drušvu i da ga prihvate stare sistemske kajle, popije po koju klempu i guštersku dandaru, pa polako da razbije tremu i unese mladalački duh i floralnu notu za naknadno oberavanje.

Za par dana...

Link to comment
Share on other sites

@Father da li znaš kako mi je noćas krivo što nisam pjesnički raspoložen pa da udarim po tastaturi.

Ovo je nešto najfenomenalnije što slušam. Kakva navlakača!!!

Užas. Hahaha. 

Ima sad tu začkoljica nad začkoljicama. Slušam isključivo elektronsku muziku sa efektima i onaj blentavi Qssound kao što je recimo Amused to Deadh od Rodžera pa još Votersa.

Brate mili, iščašenje. Totalno ludilo. 

Sreća, sreća, radost!!!

Osjećam se kao u akvarijumu, hahahaha, podvodna berba. Plivam među tonovima.

:listen

Link to comment
Share on other sites

Mislim, sveprisutnost zvuka u zapremini koja nadilazi prostor sam savladao davnih dana još sa neotech žicama. 

Ovo je nešto sasvim novo, još ne doživljeno, tj. upravo ovih dana doživljeno iskustvo reprodukcije.

Ajde što muzičari imaju svoje mjesto, ajde što i tonovi instrumenta imaju svoje mjesto, ajde što patentirani by @Father klavir ima 3d žice... sad postoji magija anti materije koja sve drži na okupu.

Sad Higsovi bozoni prolaze kroz Higsovo polje koje je granica poznatog materijalnog univerzuma, dolaze iz nepoznatih i nepojamnih prostora duhovnog univerzuma i u sudaru sa česticama materijalnog univerzuma u mojoj sobi stvaraju magiju zvuka!

Da se zavede kao moj lični i personalni vokabular pri opisu zvuka!

Nije @Father bez veze father, ma ni ja nisam za bačit mačkama.

:heat

Link to comment
Share on other sites

@Toza

Apsolutno razumem tvoje impresije. Svako ima svoj opisni vokabolar ili doživljajni senzibilitet. Iskustvo je individualna i vrlo subjektivna tvorevina koju je teško preneti drugome u narativnoj formi. Iz želje da približim sopstvene impresije drugima, izrodio se otpor kolega koji su ismevali poetičnost takvih narativa. U buduće ću svoja zapažanja maksimano svedeno iznositi da ne dražim forumske demone osetljive na senzualnost i filigrantsku detaljnost prikaza koji zalaze u naučnu fantastiku po njihovom poimanju realnih dometa audio sistema.

Ja naprimer nemam nikakav problem sa tim što je njima to nerealno da čuju u sopstvenim sistemima. Možda mi ih je žao, ali kada bolje razmislim i nije. 🤫

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

@Toza

Apsolutno razumem tvoje impresije. Svako ima svoj opisni vokabolar ili doživljajni senzibilitet. Iskustvo je individualna i vrlo subjektivna tvorevina koju je teško preneti drugome u narativnoj formi. Iz želje da približim sopstvene impresije drugima, izrodio se otpor kolega koji su ismevali poetičnost takvih narativa. U buduće ću svoja zapažanja maksimano svedeno iznositi da ne dražim forumske demone osetljive na senzualnost i filigrantsku detaljnost prikaza koji zalaze u naučnu fantastiku po njihovom poimanju realnih dometa audio sistema.

Ja naprimer nemam nikakav problem sa tim što je njima to nerealno da čuju u sopstvenim sistemima. Možda mi ih je žao, ali kada bolje razmislim i nije. 🤫

Taman posla da smo ismevali, ja sam samo fasciniran literanim dometima i lirskim opisima, nastavi i dalje.

Mi to isto čujemo u našim sistemima, još i više i bolje, samo ne umemo to tako da definišemo tim HI FI novogovorom B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...