Jump to content


Tozin sistem


Toza

Recommended Posts

Jeste.

8 godina trubim, zagovaram, dijelim iskustva i dosta je. 

Jednostavno, ne želim više da se ponavljam i da dijelim iskustva. 

Napominjem iznova i iznova, sve je to u MOM sistemu i za MOJ ukus. Nigdje ne kažem da je to bogom dano i da je univerzalno rešenje.

Ja srećaan i sasvim dovoljno.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

WOOW efekat USB kabela!!!

Moj omiljeni i dugo, baš dugo u sistemu prisutan USB kabel nekog kineskog proizvođača sa pozlaćenim konektorima, a koji sam dobio gratis uz Gustard DAC i koji sam malo doradio u smislu EMI i RF zaštite, napokon je otišao u zasluženu penziju.

Dugo, baš dugo je odolijevao raznim iskušenjima u vidu raznih brand usb kablova, što prilično skupih, što srebrnih, posrebrenih, bakarnih, ovakvih i onakvih.

Nikad, ali nikad nisam čuo woow efekat. Sve je to bila ista/slična klasa, gdje je nešto malo bolje, a nešto baš i nije i na kraju je kinez ostajao u sistemu kao najizbalansiraniji i najprirodniji.

Zamijenio ga je fantastični i fenomenalni USB kabel VBS od Andreja Sokića.

Kao što u naslovu rekoh, woow efekat!

Kao kada se bilo koji drugi kabel, napojni, ic ili zvučnički, obični pijačarski, zamijeni sa vrlo, vrlo ozbiljnim kabelom.

Eto tako svira!

I začin za kraj...

U sistemu na probi je i interkonekt kabel istog proizvođača.

Ono što je vrlo interesantno je sledeće...

Godinama sam u konstrukciji kablova. Godinama nisam uspio na pravi način da podmirim dva svijeta. S jedne strane rezolucija i transparencija i s druge strane muzikalnost.

Provodnici u vazduhu kao izolatoru daju fantastičnu tehničku stranu, rezoluciju i transparenciju... debljina provodnika i geometrija daju i jako dobru dinamiku, ali sve na uštrb muzikalnosti.

Provodnici u teflonu ili nekom drugom izolatoru daju fantastičnu muzikalnost, ali fali tehnički dio. 

I tako... vremenom zaključim da je u stvari nemoguće podmiriti ta dva svijeta i uzeti najbolje od oba.

Dugo slušam XLR interkonekt izrađen od Andrejeve žice sa Neutrik xlr pozlaćenim konektorima.

I sad ide zez...

XLR veza je sama po sebi značajno bolja od RCA. Plus, konstrukcija kabla je ista/slična, a i žica je potpuno ista, ali...

Andrejev interkonekt ima super začin u obliku monokristalnih bakarnih konektora!!!

Kako, zašto, sami Bog zna, ali taj kabel, u sirovom, neusviranom stanju je stao na rep mom omiljenom XLR kabelu i to na takav način da sam u šoku!

Jednostavno, čovjek mi je na tacni dao ono od čega sam odustao i što sam mislio da je nemoguće, a to je podmirenje svijeta muzikalnosti i fenomenalne rezolucije i transparencije.

Bravo!!!

Zaključak:

U apsolutnom smislu, ovi kablovi su kraj igrice.

Mislim da od kablova niko ne bi poželio nešto više.

Makar ja ne.

 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo toga bih napisao da prokomentarišem ovo što je Toza napisao, ali šta god da kažem, naravno pozitivno, biće verovatno protumačeno kao spinovanje i zatvoriće temu. Zašto to mislim - pa već mi se desilo da je tema zatvorena, verovatno vredja one koje ne veruju u VBS monokristal.

Tozo, uživaj od srca ti želim, kao što i ja uživam. Onima koji ne žele ili ne umeju da uživaju želim brz oporavak.

Link to comment
Share on other sites

Promenio sam sve kablove, ostaju mi strujni - to ćemo kad padne sneg da Andreju ne bude dosadno. a i Oyaide šuko+iec kompletić x 4 (ljuta kopija) putuje dugo iz daleke Kine. Znam da sam imao Oyaide i ovde, ali sam hteo sa providnim telom, a i cena za 4 kompleta je - biju ko neće, sa sve free shipingom (verovali ili ne). Zainteresovanima mogu da pošaljem link Koneza koji ih valja po 7.07e sa besplatnim slanjem.  

Što se mene tiče završio sam sa kablovima, eventualno neku rezervu u budućem vremenu, kad budem baš dokon sa parama, mada Andrej ubuduće mora da plete i ako mu se ne plete, navukao je ljude i nema nazad.

Nek' nam je živ i zdrav, a i mi s' njim :bacanje

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Svario utiske zvučne sa novotarijama u sistemu pa da rezimiram...

Posle izvjesnog vremena sviruckanja, usviravanja, zvučnike izvukoh napokon na poziciju slušanja. Iako sam bio čvrsto obećao da to neću da radim bez @Delija, slagah. Neizdrž je bio preveliki, a i sam u kući izvjesno vrijeme i eto ga.

Poslušao sam samo Milesa i Gurtua i odmah nakon toga pospremio sobu i vratio zvuje ispod tva. 

U momentu mi je pao na pamet opis zvuka Metronom DACa u HiFilesu.

Audio nirvana!

Em slojevi, slojevi, slojevi, em ekstenzije na oba kraja, em ... izlišno je o svemu tome pričati.

Uglavnom, razlika od recenzije Metronoma je da zvuk nije ograničen zidovima. A scena nije scena nego prostor.

Svi oni efekti oko i iza glave slušaoca sad imaju potpuni smisao i zgusnuli su se u nevjerovatnu atmosferu koja pruža utisak prostora i pozicioniranje klavijatura na jedan fantastičan način.

Vibrantnost tonova je izuzetna. 

U par rijeci, pružiš ruku i ubereš ton!

Iskreno, ovakvu reprodukciju sam sanjao. Nisam vjerovao da ću poživjeti dovoljno dugo da to i čujem. Bilo kad i bilo gdje.

Andrej, fala ti đe čuo i đe ne čuo!!!

Skidam kapu!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

E, tu nije kraj. Nema još audiofilske penzije i to sad po treći put.

Transparencija i rezolucija su u ovom trenutku ispred dimamike, i kako to obično biva tijelo instrumenta je malo izgubilo na masi. Osjeća se mala šupljikavost iako je i dinamika prvoklasna. Očito je da kaska za one prve dvije stvari.

Stekli su se uslovi da napokon napravim i napojni kabel za letvu koji će da uparadi dinamiku a usput i da doda još malo transparenciji i rezoluciji...

Dragi gosti, opet ste dobrodošli!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Toza said:

Svario utiske zvučne sa novotarijama u sistemu pa da rezimiram...

Posle izvjesnog vremena sviruckanja, usviravanja, zvučnike izvukoh napokon na poziciju slušanja. Iako sam bio čvrsto obećao da to neću da radim bez @Delija, slagah. Neizdrž je bio preveliki, a i sam u kući izvjesno vrijeme i eto ga.

Poslušao sam samo Milesa i Gurtua i odmah nakon toga pospremio sobu i vratio zvuje ispod tva. 

U momentu mi je pao na pamet opis zvuka Metronom DACa u HiFilesu.

Audio nirvana!

Em slojevi, slojevi, slojevi, em ekstenzije na oba kraja, em ... izlišno je o svemu tome pričati.

Uglavnom, razlika od recenzije Metronoma je da zvuk nije ograničen zidovima. A scena nije scena nego prostor.

Svi oni efekti oko i iza glave slušaoca sad imaju potpuni smisao i zgusnuli su se u nevjerovatnu atmosferu koja pruža utisak prostora i pozicioniranje klavijatura na jedan fantastičan način.

Vibrantnost tonova je izuzetna. 

U par rijeci, pružiš ruku i ubereš ton!

Iskreno, ovakvu reprodukciju sam sanjao. Nisam vjerovao da ću poživjeti dovoljno dugo da to i čujem. Bilo kad i bilo gdje.

Andrej, fala ti đe čuo i đe ne čuo!!!

Skidam kapu!!! 

 

Ovo ni Father ne bi ovako napisao :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...