Jump to content


iPod sistem od oko 1000 eur


Jazzavac

Recommended Posts

Pozdrav,

 

U pitanju je moj VD zet... Covek ima samo iPod i samo sa njega zeli da pusta muziku. Ni jedan drugi izvor ga ne interesuje... Trebaju mu bookshelf zvucnici, ne veliki, sa stalcima i amplifikacija... Soba je oko 25 kvadrata, plafon na 2.5m, nista posebno - moderan nov stan... Budzet je oko 1000 eur. Zanima ga samo novo, da moze to da cuje u Novom Sadu ili Beogradu... 

 

Ja nemam ideju sta bih mu preporucio. Da li je neko sa foruma slusao nesto sto bi bilo interesantno?

 

Prednost ako je resenje sa iPod docking-om, mada on kaze da ne mora...

U zdravlje  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Audioengine A5+ ili Adam A5.

 

Cuo sam par puta adame i zvuk je bio fenomenalan. Audioengine samo sam citao online hvalospjeve od streophile i ipodashe. Za VD zeta bolji odabir bi bio AE nego Adam jer nije studiski monitor, dakle nije alat vec hifa. I naravno zbog izgleda. Samo ne znam dal ima AE diler za Srbiju.

 

Ima isto genelec, krk rockit, behringer truth studiske monitore za te pare ali ipak.... to je alat a ne hifi.

 

Pozzz   :wave2

 

132004-audioengine-5.jpg?thumb=y cn_audioengine_ipod_440x330.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Javi nam sta je VD zet kupio i kako zvuci.

 

 

Zetonja otisao do audio plus-a i doneo kuci Yamaha r-s500 i Wharfedale diamond 10.4. Za sada koristi iPod na rca ulaze... Oni zadovoljni... Nisam jos slusao sta su pazarili, pa ne mogu nista posebno ni da kazem...

Link to comment
Share on other sites

Zetonja otisao do audio plus-a i doneo kuci Yamaha r-s500 i Wharfedale diamond 10.4. Za sada koristi iPod na rca ulaze... Oni zadovoljni... Nisam jos slusao sta su pazarili, pa ne mogu nista posebno ni da kazem...

 

Kako je povezao iPod na rca ulaze .......?

Mnogo je bolje ako koristi neki iPod dock , konkretno je njihov original dock kod mene mnogo doprineo poboljsanju zvuka . Nije skup .

Uz ovaj receiver ide neki dock ?

Link to comment
Share on other sites

Kako je povezao iPod na rca ulaze .......?

Mnogo je bolje ako koristi neki iPod dock , konkretno je njihov original dock kod mene mnogo doprineo poboljsanju zvuka . Nije skup .

Uz ovaj receiver ide neki dock ?

 

Za sada samo 35mm-mini-stereo-to-RCA kablom. U planu je nabavka tog Yamahinog dock-a. Kosta nesto malo, ali to je bukvalno konektor za analogni prenos sa iPod-a na Yamaha-u i daje nekakvu malu kontrolu nad iPodom... U oba slucaja je u igri iPod-ov DAC...

Link to comment
Share on other sites

Za sada samo 35mm-mini-stereo-to-RCA kablom. U planu je nabavka tog Yamahinog dock-a. Kosta nesto malo, ali to je bukvalno konektor za analogni prenos sa iPod-a na Yamaha-u i daje nekakvu malu kontrolu nad iPodom... U oba slucaja je u igri iPod-ov DAC...

Nije valjda da u receiveru nema neki DAC :screwy  . Pa onda je bolje da se kupi iPodov "obican" dock , mnogo je bolji zvuk tako nego direktno iz 3,5mm izlaza .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...