Jump to content


Sony mds jb-920qs


Toza

Recommended Posts

Mada je mnogo toga već napisano o ovom uredjaju, otvorih temu da saznam da li sam jedina crna ovca u selu koja Äuje Å¡to niko drugi nasvijet neÄuje.

Dakle, situacija je sledeća:

Kada se na mini disk snimi neka numera, pri reprodukciji te numere Äuje se viÅ¡e detalja sa malo viÅ¡e dinamike nego kada se ta ista numera sluÅ¡a sa nekog drugog izvora preko mds-a kao dac-a.

Da napomenem, sistem Äine:

Sony ta-f444es mk2

Sony mds jb-920qs

Visaton starlet (uzeo da se malo igram sa njima)

Dok su u sistemu bili mb quart 390, ta razlika je bila uoÄljivija (zbog oÄajnog Å¡uÅ¡kavca Äitaj visokotonca na visatonima).

Svako iskustvo je dobro došlo.

Ps. Ista je situacija i sa laptopom i sa akai cd - 57 kada se koriste kao transport tj. i u jednom i u drugom sluÄaju reprodukcija snimka je detaljnija

Link to comment
Share on other sites

Mislis suskavca na MB quart ili visatonima...?

Ja imam I JB920 i Visaton, doduse Vox 252, ali nisam takav test sprovodio jer MD koristim kao MD a ne kao DAC, tu ulogu ima preamp, a za snimanja kaseta DAT...

ALi cu da probam...

Mislim da se tu krije i odgovor, ako procitamo uputstvo za MD i Sonijevo objasnjenje namene tog monitoringa signala...ono sto koristimo kao dac.

Pisem po secanju, od pre XX godina iz uputstva od JE520. A to je da taj monitoring sluzi da bi culi kako ce signal zvucati nakon snimanja i DA konverzije...Ako ovo analiziramo dolazimo do zakljucka da je moguce da snimak ipak bude bolji od DAC funkcije.

Ogradjujem se da mozda lupetam, al potrazicu tacno to sto pisem okaciti pa da prokomentarisemo. Malo sam i ja zardjao a pisem o necemu sto sam stvarno davno procitao.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru.

Šuškavac je visatonov visokotonac dt 94 koji planiram vrlo brzo da zamijenim jer je zaista loš. O tome i starletima u nekoj drugoj temi.

Sticajem okolnosti, komšija (moj iz zgrade) je u otprilike isto vrijeme došao do mds- 920qs, tako da smo isto probavali sa oba uredjaja i rezultat je istovetan.

Mislim da sam o ovome Äitao na netu, ali mi tada md nije bio interesantan.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru.

Šuškavac je visatonov visokotonac dt 94 koji planiram vrlo brzo da zamijenim jer je zaista loš. O tome i starletima u nekoj drugoj temi.

Sticajem okolnosti, komšija (moj iz zgrade) je u otprilike isto vrijeme došao do mds- 920qs, tako da smo isto probavali sa oba uredjaja i rezultat je istovetan.

Mislim da sam o ovome Äitao na netu, ali mi tada md nije bio interesantan.

Za visokotonac pitam jer drugar ima MB quart 2000 sa kojih je prvo sutnuo visokotonac. Zbog metalnog prizvuka. Pa sam mislio da isti takav ima i na tvojoj kutiji. Sto se tice starleta nisam ih slusao, al jesam mnogo drugih. Sobzirom da si iz Novog sada , verovatno znas i gde.
Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da se ovde radi o jitteru. U prilog tome govori i da se snimak bolje Äuje jer je tada ceo protok kontrolisan jednim clockom, dok u sluÄaju povorke bitova koja dolazi spolja i regulisana je clock-om izvora/transporta dolazi do greÅ¡aka u kvantizaciji.

Ovo itekako ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

Kada se na mini disk snimi neka numera, pri reprodukciji te numere Äuje se viÅ¡e detalja sa malo viÅ¡e dinamike nego kada se ta ista numera sluÅ¡a sa nekog drugog izvora preko mds-a kao dac-a.

 

Imam isto iskustvo sa Yamahom MDX-793 i ovo Å¡to je Willi rekao stvarno ima smisla i ako je to razlog, drago mi je da konaÄno  ''Äujemo'' i taj jitter .

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Imam isto iskustvo sa Yamahom MDX-793 i ovo Å¡to je Willi rekao stvarno ima smisla i ako je to razlog, drago mi je da konaÄno  ''Äujemo'' i taj jitter .

:wave2

Izem ti jitter! :)

Drago mi je da nisam jedini sa takvim iskustvom! :wave2

 

Willi, hvala na objašnjenju. Baš mi jedino on (jitter) nije pao na pamet. :order

Link to comment
Share on other sites

Mada je mnogo toga već napisano o ovom uredjaju, otvorih temu da saznam da li sam jedina crna ovca u selu koja Äuje Å¡to niko drugi nasvijet neÄuje.

Dakle, situacija je sledeća:

Kada se na mini disk snimi neka numera, pri reprodukciji te numere Äuje se viÅ¡e detalja sa malo viÅ¡e dinamike nego kada se ta ista numera sluÅ¡a sa nekog drugog izvora preko mds-a kao dac-a.

Da napomenem, sistem Äine:

Sony ta-f444es mk2

Sony mds jb-920qs

Visaton starlet (uzeo da se malo igram sa njima)

Dok su u sistemu bili mb quart 390, ta razlika je bila uoÄljivija (zbog oÄajnog Å¡uÅ¡kavca Äitaj visokotonca na visatonima).

Svako iskustvo je dobro došlo.

Ps. Ista je situacija i sa laptopom i sa akai cd - 57 kada se koriste kao transport tj. i u jednom i u drugom sluÄaju reprodukcija snimka je detaljnija

Spomenuo sam u drugom postu da snimljeni materijal na md zaista zvuÄi bolje nego sama konverzija to je moje miÅ¡ljenje ;)

Link to comment
Share on other sites

+1 :thumbsup2

Neću reći da je lova baÄena uzalud u md jer je on uredjaj sam za sebe kvalitetan ali kao dac nije ono Å¡to sam oÄekivao po preporuci većine na forumu...Dobar izvor je majka ;) kvalitetnije dac-ove nemam mogućnost da provam pa nemogu ni da ih komentariÅ¡em

Link to comment
Share on other sites

Neću reći da je lova baÄena uzalud u md jer je on uredjaj sam za sebe kvalitetan ali kao dac nije ono Å¡to sam oÄekivao po preporuci većine na forumu...Dobar izvor je majka ;) kvalitetnije dac-ove nemam mogućnost da provam pa nemogu ni da ih komentariÅ¡em

Dobro sad, jeste da je prevashodno namijenjen (kao Å¡to mu i ime kaže) za snimanje i reprodukciju, medjutim, odliÄno radi i kao DAC.

Osim Å¡to nema izražen 3D efekat (pozicioniranje po dubini) kao neki noviji uredjaji viÅ¡e klase, po svim ostalim parametrima je zaista dobar. S obzirom da je to uredjaj iz gornje sredine ponude ima vrlo opuÅ¡tenu prezentaciju detalja i dinamiÄkih promjena, tj. sa lakoćom sve to odsvira bez ikakvog naprezanja i zaista ima jednu izbalansiranu i homogenu zvuÄnu scenu.

Meni liÄno se takav pristup dopada i vrlo sam zadovoljan. NaroÄito jer niÅ¡ta ne iskaÄe i ne spopada me sa scene.

Mislim da bi se sa ne mnogo skupim upgrade-om mogli dobiti skoro pa vrhunski rezultati.

Link to comment
Share on other sites

Dobro sad, jeste da je prevashodno namijenjen (kao Å¡to mu i ime kaže) za snimanje i reprodukciju, medjutim, odliÄno radi i kao DAC.

Osim Å¡to nema izražen 3D efekat (pozicioniranje po dubini) kao neki noviji uredjaji viÅ¡e klase, po svim ostalim parametrima je zaista dobar. S obzirom da je to uredjaj iz gornje sredine ponude ima vrlo opuÅ¡tenu prezentaciju detalja i dinamiÄkih promjena, tj. sa lakoćom sve to odsvira bez ikakvog naprezanja i zaista ima jednu izbalansiranu i homogenu zvuÄnu scenu.

Meni liÄno se takav pristup dopada i vrlo sam zadovoljan. NaroÄito jer niÅ¡ta ne iskaÄe i ne spopada me sa scene.

Mislim da bi se sa ne mnogo skupim upgrade-om mogli dobiti skoro pa vrhunski rezultati.

Trenutno sam ga spojio na pc koristeći digitalni izvor creative 2- ke i tu se već razlika osjeća dok s cd-a ja tu razliku iskreno za sada ne Äujem ;) ( doduÅ¡e nisam puno sluÅ¡ao ovo je na prvu ruku)

Link to comment
Share on other sites

Ali tada bi se snimak loÅ¡ije Äuo. Kompresije nema u DAC režimu.

Možda je siroma u pravu. Možda baš što nema kompresije u DAC režimu, kao da raspakuje informacije iz interne memorije i naknadno obradi dekompresovane podatke što bi već moglo da ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

Ali tada bi se snimak loÅ¡ije Äuo. Kompresije nema u DAC režimu.

Diskutabilno. Ko zna da li ATRAX kompresija i dekompresija ne "ulepša" zvuk.

Trenutno sam ga spojio na pc koristeći digitalni izvor creative 2- ke i tu se već razlika osjeća dok s cd-a ja tu razliku iskreno za sada ne Äujem ;) ( doduÅ¡e nisam puno sluÅ¡ao ovo je na prvu ruku)

Može malo pojašnjenje?Da li sam dobro shvatio?

MD kao DAC je bolji od creative ali ne i od CDa?

Koji je CD u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Diskutabilno. Ko zna da li ATRAX kompresija i dekompresija ne "ulepša" zvuk.

Može malo pojašnjenje?Da li sam dobro shvatio?

MD kao DAC je bolji od creative ali ne i od CDa?

Koji je CD u pitanju?

TaÄno tako -siroma- ... razliku sam primjetio tek kad ga koristim kao dac sa digitalnog izvora  audigy creative 2-ke , dok sa cdp x 222 es nema nikakvog smisla kao Å¡to je i gox co. jednom spomenuo.. u drugoj temi sam već komentarisao da se ne ponavljam :) izvrÅ¡en upgrade cdp x 222 es i meni to zvuÄi super tu je definitivno md viÅ¡ak

Link to comment
Share on other sites

Ok. To je negde i moje shvatanje. DAC tesko da popravi dobar izvor (CDP X505ES kod mene, 222Es kod tebe i još tweakovan). Može ali treba dooosta skupli DAC. Ali zato itekako unapredjuje zvuk PCa. Tako da DAC ( MD kao DAC) ima svoji svrhu. Ovakav lowcost ( nema lower od MDa)

Zato ja i koristim CD klot a streamujem preko Apple AirPorta i AudioAlchemy DACa ( tweakovanog).

Kod mene se i MD 920QS priliÄno dobro Äuo. Na kraju mi je žao Å¡to je otiÅ¡ao ali samo potreba da minimiziram gabarite HiFe je odluÄila. Za

Link to comment
Share on other sites

Ok. To je negde i moje shvatanje. DAC tesko da popravi dobar izvor (CDP X505ES kod mene, 222Es kod tebe i još tweakovan). Može ali treba dooosta skupli DAC. Ali zato itekako unapredjuje zvuk PCa. Tako da DAC ( MD kao DAC) ima svoji svrhu. Ovakav lowcost ( nema lower od MDa)

Zato ja i koristim CD klot a streamujem preko Apple AirPorta i AudioAlchemy DACa ( tweakovanog).

Kod mene se i MD 920QS priliÄno dobro Äuo. Na kraju mi je žao Å¡to je otiÅ¡ao ali samo potreba da minimiziram gabarite HiFe je odluÄila. Za

Ko želi da ga koristi kao dac sa raÄunara neće zaista pogreÅ¡iti :thumbsup2 , ispegla zvuk priliÄno dobro e sad sa cd-a je veoma diksutabilno rekoh nisam puno sluÅ¡ao i na prvu ruku zaista ne primjećujem razliku koja možda i postoji ali vjerujem da su jaaaaaaaaaaaaaaaaaako male nijanse skoro neprimjetne ;) , kad budem imao prilike malo viÅ¡e žanrova da prelistam biću konkretniji :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...