Jump to content


JNA


Gox co.

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

+1  Muzil - Lora  :wave2

 

+ 1 Muzil .   VP 1159 - Pula  3.11. 1984  pa ronolacka obuka 1985  ( podvodni diverzant ) vp 4370 Divulje,  zatim po kazni poslat na Otok  Zlarin ( katastrofa , bivsi konc logor Italijana u II Sv. ratu sa 8 mornara i 30 stanovnika ) i na kraju najbolje od svega  Sibenik kasarna Ante Jonic :cheers  

Link to comment
Share on other sites

...ostalo: Valjevo.

 

 

Prolazio si pored moje osnovne Å¡kole na putu za poligon, ako si bio u velikoj kasarni.  ;)  Obožavali smo da vas gledamo dok prolazite, pogotovo ako su i tenkisti iÅ¡li na vežbu - učitelji i nastavnici redovno su imali problema da nas vrate u klupe kada zemlja počne da se trese, čim tenkovi skrenu u 7. jula. Par godina kasnije, sve to je dobilo negativnu konotaciju...  :(

 

P.S. Bila inicijativa pre desetak godina da se taj kompleks pretvori u univerzitetski centar, ali nažalost nije urodila plodom. Ostade onolika kasarna u Å¡irem centru grada da zvrji skoro prazna, sa Å¡akom jada Å¡to ih valjda joÅ¡ uvek obučavaju za neÅ¡to, mada većina nije sigurna za Å¡ta niti čemu kompleks sad služi.  :(

Link to comment
Share on other sites

+ 1 Muzil .   VP 1159 - Pula  3.11. 1984  pa ronolacka obuka 1985  ( podvodni diverzant ) vp 4370 Divulje,  zatim po kazni poslat na Otok  Zlarin ( katastrofa , bivsi konc logor Italijana u II Sv. ratu sa 8 mornara i 30 stanovnika ) i na kraju najbolje od svega  Sibenik kasarna Ante Jonic :cheers  

Onda si verovatno 76.klasa,ja sam 78. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Bihac/Mostar(Hladno/Vruce).1988/9.pije se dobra kafa(naucio-bio kafedzija),jede se dobar burek tj. sirnica i odlicni cevapi.Od ploca donešen Simply Red prvi i drugi album iz robne kuce "Razvitak".Za prevremeno "skidanje" svi smo bili spremni da skocimo s mosta.

Link to comment
Share on other sites

Prolazio si pored moje osnovne Å¡kole na putu za poligon, ako si bio u velikoj kasarni.  ;)  Obožavali smo da vas gledamo dok prolazite, pogotovo ako su i tenkisti iÅ¡li na vežbu - uÄitelji i nastavnici redovno su imali problema da nas vrate u klupe kada zemlja poÄne da se trese, Äim tenkovi skrenu u 7. jula. Par godina kasnije, sve to je dobilo negativnu konotaciju...  :(

 

P.S. Bila inicijativa pre desetak godina da se taj kompleks pretvori u univerzitetski centar, ali nažalost nije urodila plodom. Ostade onolika kasarna u Å¡irem centru grada da zvrji skoro prazna, sa Å¡akom jada Å¡to ih valjda joÅ¡ uvek obuÄavaju za neÅ¡to, mada većina nije sigurna za Å¡ta niti Äemu kompleks sad služi.  :(

 

SeÄam se kad si nam mahao.  ;-)

 

Meni bilo lepo u Valjevu. Tamo sam dosta vremena proveo u krugu divne porodice, mog zastavnika Slobodana StojanoviÄa. Nekako posle balkanskih ratova, izgubio sam svaki kontakt i trag. Bio je veÄ tad pred penziju i star. BaÅ¡ bi voleo da znam, Å¡ta je sa njima. Supruga je bila Slovenka i imaju prelepu kÄerku. Nažalost, imena sam im zaboravio.

Ostalo slobodno vreme, provodio sam u videoteci uz filmove i votku. Ta videoteka je preko ceste. Tužna sudbina tolike kasarne. Grad je bio meni lep a domaÄini ljubazni.

Link to comment
Share on other sites

Sečam se kad si nam mahao.  ;-)

 

Meni bilo lepo u Valjevu. Tamo sam dosta vremena proveo u krugu divne porodice, mog zastavnika Slobodana Stojanoviča. Nekako posle balkanskih ratova, izgubio sam svaki kontakt i trag. Bio je več tad pred penziju i star. Baš bi voleo da znam, šta je sa njima. Supruga je bila Slovenka i imaju prelepu kčerku. Nažalost, imena sam im zaboravio.

Ostalo slobodno vreme, provodio sam u videoteci uz filmove i votku. Ta videoteka je preko ceste. Tužna sudbina tolike kasarne. Grad je bio meni lep a domačini ljubazni.

 

Pretpostavljam da je u pitanju bila čuvena videoteka "Atina", kasnije kafe, a danas poslastičarnica (mada na novoj lokaciji, u KaraÄ‘orÄ‘evoj ulici). Kako je vojska gubila na značaju i disciplina vremenom popuÅ¡tala, tako je ograda kasarne preko puta kafea sve viÅ¡e tonula od preskakanja.  :)

 

Probaću da se raspitam o zastavniku, pa ako neÅ¡to saznam - javljam. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...