Jump to content


Sony MDS JE640


mcnc

Recommended Posts

Da li je neko koristio ovu spravu? Uzeh ga juce u nadi da ce da zameni je330 koji sam koristio kao dac jer je ovaj noviji i jaca serija jelte i nekako sam se razocarao... Mislim, nisam ocekivao bog zna sta za te novce ali cini mi se da je 330 prijatniji za slusanje. 330 ima meksi zvuk i malo fale visoki i zrnce srednjih (mislim da je player budzen) dok se 640 pa nekako dere... Visoki su ok ali srednji mi probise usi, pocinjem da mislim da nesto nije ok sa playerom.

Interesuju me vasa zapazanja ako je neko slusao ove sprave. I da li postoji mogucnost nadogradnje?

Link to comment
Share on other sites

Moguce da sam se jednostavno privikao na stari zvuk i da sve treba da nalegne i da se usvira neko vreme... Ali evidentno je da daje neke detalje koje do sad nisam cuo na mojoj opremi, to mislim u pozitivnom smislu.

 

Inace imam Nad C350 amp, Monitor Audio BX2, izvor Emu 1212m, zvucnicki Supra Ply a interkonekt Mogami/Neutrik i MDS povezan optikom do izvora. Nije nesto posebno ali svira :)

Link to comment
Share on other sites

Moguce da sam se jednostavno privikao na stari zvuk i da sve treba da nalegne i da se usvira neko vreme... Ali evidentno je da daje neke detalje koje do sad nisam cuo na mojoj opremi, to mislim u pozitivnom smislu.

 

Inace imam Nad C350 amp, Monitor Audio BX2, izvor Emu 1212m, zvucnicki Supra Ply a interkonekt Mogami/Neutrik i MDS povezan optikom do izvora. Nije nesto posebno ali svira :)

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/25296-da-li-verujete-u-usviravanje-mozga-kao-sto-verujete-i-u-usviravanje-kablova-zvucnika-i-ostalih-audio-komponenti/

Link to comment
Share on other sites

Ne znam nikog ko je radio upgrade MDa.

Ja sam radio CDe ali prvenstveno kao eksperiment, testiranje mogucnosti, intelektualnu vezbu, i hobi zanimaciju. Na kraju su prodani jedva po ceni ugradjenih delova.

 

Sve je detaljno objasnjeno u threadima ovde  I ZoranBg je detaljno opisivao sta je on radio sa CD playerima.

Sve je primenjivo i na MD.

Procitaj, prouci  i upusti se u projekat. Ili nadji nekog ko bi to uradio.

Link to comment
Share on other sites

Moram da postavim jos jedno pitanje u vezi je640...

Ponekad mi se desi da zvuk pocne opasno da mi krcka i susti, zaustavim pesmu u foobar-u, pustim ponovo i sve je ok. Zasto se to desava? Poprilicno je iritantno a na 330 mi se to nije desavalo. Player je foobar podesen na 44.1khz, 16bit, povezan optickim kablom iz emu1212m u je640.

Link to comment
Share on other sites

Moram da postavim jos jedno pitanje u vezi je640...

Ponekad mi se desi da zvuk pocne opasno da mi krcka i susti, zaustavim pesmu u foobar-u, pustim ponovo i sve je ok. Zasto se to desava? Poprilicno je iritantno a na 330 mi se to nije desavalo. Player je foobar podesen na 44.1khz, 16bit, povezan optickim kablom iz emu1212m u je640.

Probaj najnoviji WASAPI plug in za Foobar, pa u advanced settings Å¡teluj hardware buffer.

Link to comment
Share on other sites

Kako moze na mdsu da se menja bitaza? Inace sad je druga prica sto se tice zvuka, foobar mi je bio podesen na 24bit, a i usvirali smo se :)

Pokusacu i sa novim verzijama i wasapija i foobara pa javljam rezultate.

Na mom mds 920 može, zaboravih se malo, sorry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...