Jump to content


PayPal u Srbiji


Silver Surfer

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Čisto kao info... Država je promenila zakonsku regulativu, tako da se sada PDV plaća obavezno na svaku pošiljku kupljenu od pravnog lica, bez obzira na cenu. Limit od 50 evra je ostao za carinu, koja se ne plaća ako je cena proizvoda ispod ovog limita, a ako je preko ide najpre carina od 10%, pa na sveukupno još PDV po stopi od 8% ili 20%.

Toliko o povoljnostima kupovine sada kad nam je konaÄno stigao PayPal.

 

Sramota :angry: .

Link to comment
Share on other sites

Nista ja nisam ocekivao od nasih vlastodrzaca. Bas nista...

 

Ipak, sve mi vise ide na ganglije ova opsta apatija i samoopravdanja tipa "pa sta ste ocekivali...", "pa normalno je da drzava hoce da se ovajdi...". Misiiiim... Prodje zivot a mi samo placemo ko 3.14cke i cudimo se koliko je vlast bezobrazna i odvratno pohlepna.

Tako nam i treba kad smo 3.14cke.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, nismo 3.14Äke, nego smo 3.14Äketine, pogotovo ako pogledaÅ¡ kako se ljudi u okolnim državama bore za svoja prava, ali se izgleda ovde parola "ćuti i trpi, može da bude i gore" lepo primila, pa zato sada i imamo to Å¡to imamo.

Ja sam se po prvi put pre nekoliko dana pokajao pred samim sobom (a mislio sam da nikada neću) što nisam posle bombardovanja zaždio iz ovog konc logora (a mogao sam). Jbga, ko mi je kriv...

Link to comment
Share on other sites

Ma, da. Procitah pre nekog vremena u nekim dnevnim novinama intervju sa jednim slovenackim sociologom gde on, izmedju ostalog, rece da nije nikakvo cudo sto ovde nisu zaziveli ulicni protesti ili bilo kakav vid otpora vlasti jer gladan covek nema snage da protestvuje. Po njemu, izrazito nizak standard je glavni krivac za neaktivnost. Dodajmo na to i nasu visevekovnu zatucanost u pogledu sopstvenih prava i stvar je jasna. Ovde ljudi, prvo i osnovno, uopste nemaju pojma kakva prava imaju, tako da je borba za ta prava, u takvoj situaciji, na procentualno znacajnom i za vlast obavezujucem nivou nesto sto je tesko ostvarivo. Pogledajte budzet i izdvajanja za kulturu i reakcije. To je oblast u kojoj sam ocekivao nekakav rezultat pobune uzimajuci u obzir kategoriju direktno pogodjenih i njihovo poimanje sveta i sveukupnu obrazovanost. Kad ono - mrka kapa, malo koprcanja i gnevni komentari ti u tamo, sve u svemu nikakve znacajne reakcije.

 

Sto se tice PP, vidi se po reakcijama nakon uvodjenja gde smo mi ustvari. Utisci u komentarima po raznim sajtovima dnevnih novina su slika i prilika toga gde smo i sta smo. Jad i beda.

O velikoj vecini dnevnih novina tek ne bih nista pricao...

Link to comment
Share on other sites

Jel PP samo za kupovinu ili i za prodaju?

Ima vec o tome ranije na temi,obradovao nam se i ministar kako ce to da unapredi nasu privredu...Iskljucivo sluzi za iznosenje deviza iz drzave,pritom nam naracunaju na to porez da se nesto ovajde polako to prebacujuci u svoje privatne firmice na usluzi drzavi,umesto kusura bice za nas zvake da zapusimo rupe na krovu naseg vrtica.Money go around!

Link to comment
Share on other sites

    Ne javljam se toliko cesto na forumu iako redovno citam... a ovo je jedna od tema gde bih i da dam svoj komentar. Vec dugi niz godina kupujem preko neta svasta iz inostranstva posto sam ionako u ISP poslu, a i drugi se cimaju da preko mog racuna preture svoje narudzbine sto sam izbegavao koliko god je moguce... sada ce se to definitivno jos umanjiti jer me je sramota alavosti sopstvene drzave! Suvisno je govoriti o principima i bilo cemu jer neki sledeci korak "otimanja" me nece iznenaditi uopste. To sto sam ostao u zemlji kada sam trebao da odem je moja odluka i verovatno cu istrpeti niz negativnih posledica zbog toga, ali nema veze...

   Otvaram sledecu temu u offtopic-u posto vidim da nema na forumu nekih komentara o tome sto dalje znaci da vecina verovatno nije ni kupovala od njih... Rec je o odeci koja je svima potrebna....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se po prvi put pre nekoliko dana pokajao pred samim sobom (a mislio sam da nikada neću) što nisam posle bombardovanja zaždio iz ovog konc logora (a mogao sam). Jbga, ko mi je kriv...

 

Ja se kajem već 17 godina što sam se vratio. Jbga, ko mi je kriv...

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Na šta se odnosi porez, na sve - PayPal, Amazon do 50e, preko 50e nije mi ništa jasno ?

Sve Å¡to kupiÅ¡ online napolju biće ti oporezovano sa 8% ili 20%, a ako je cena onoga Å¡to si kupio (bez shippinga) 50 i viÅ¡e eura obraÄunava ti se najpre carina po jedinstvenoj stopi od 10% (u obraÄun carine ulazi i shipping), pa se na sve zajedno lupi joÅ¡ i PDV.

 

Primer: nešto košta 40 eura, a pdv je 20%. Dažbine: 8 eura (nema carine, ovo je samo pdv)

            neÅ¡to koÅ¡ta 60 eura, shipping je joÅ¡ 10 eura, pdv 20%. Dažbine: carina - 7 eura (10% od 60 + 10); pdv - 15,4 eura (20% od 60 + 10 +7). Ukupno: 22,4 eura

Link to comment
Share on other sites

Sve Å¡to kupiÅ¡ online napolju biće ti oporezovano sa 8% ili 20%, a ako je cena onoga Å¡to si kupio (bez shippinga) 50 i viÅ¡e eura obraÄunava ti se najpre carina po jedinstvenoj stopi od 10% (u obraÄun carine ulazi i shipping), pa se na sve zajedno lupi joÅ¡ i PDV.

 

Primer: nešto košta 40 eura, a pdv je 20%. Dažbine: 8 eura (nema carine, ovo je samo pdv)

            neÅ¡to koÅ¡ta 60 eura, shipping je joÅ¡ 10 eura, pdv 20%. Dažbine: carina - 7 eura (10% od 60 + 10); pdv - 15,4 eura (20% od 60 + 10 +7). Ukupno: 22,4 eura

 

 

Hvala na odgovoru !

 

PS. Hvala DOMOVINO moja !!! Samo DERI !!!

Link to comment
Share on other sites

Jok, iz JužnoafriÄke Republike ...   :wave2

 

Sve je to lepo, ne kažem, i para je dobra, ali sam ipak izabrao život da proživim medju svojima, pa kako nam bude ...

I meni je to isto bio motiv da ne odem, ali se sada grdno kajem Å¡to nisam iskoristio tu priliku kad sam mogao, jer znaÅ¡ kako kažu... Äoveku se u životu uvek pruži Å¡ansa, pobednici je zgrabe i iskoriste, a oni drugi je ne vide i proÄ‘u pored nje...

Trenutno bi pristao i na mnogo manje, samo da ne moram da gledam ovaj raspad sistema, ionako mi je pola generacije otišlo, pa me ne bi vukla neka velika nostalgija.

Link to comment
Share on other sites

Jok, iz JužnoafriÄke Republike ...   :wave2

 

Sve je to lepo, ne kažem, i para je dobra, ali sam ipak izabrao život da proživim medju svojima, pa kako nam bude ...

Dobro pa i nije bas bila njemacka.Ja sam u nemackoj bio i radio par meseci jos za studentskih dana i jos i sad me ubi nostalgija da se tamo vratim (po mujinom sistemu: "ako bude kraj sveta pakujem kofere i pravac njemacka").

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Nemoj da žališ ako si mislio da ideš baš u RSA, dole je lepo na razglednici i iz auta ...

Offtopic: Nije RSA (iako je bilo prilike da se ode u Kejptaun krajem osamdesetih), ali mi je žao Å¡to nisam pokuÅ¡ao napolju kada je prilika bila dobra i iskreno se kajem zbog toga. Nije stvar samo u parama, viÅ¡e se kajem Å¡to moje dete neće imati bar približno bezbrižno detinjstvo kao ja, ali sad Å¡ta je, tu je... Ako prigusti baÅ¡ onako do kraja dižem lenger i odoh bilo gde, a Å¡to neko reÄe "ko bude poslednji neka ugasi svetlo i zatvori vrata".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...