Jump to content


PayPal u Srbiji


Silver Surfer

Recommended Posts

Pre neki dan na eBay kupih neku dranguliju za klinca.

Platio sam preko PayPal-a, placeni iznos je bio 8,18$.

8,18 $ je otprilike 7,64 eur:

http://www.x-rates.com/calculator/?from=USD&to=EUR&amount=8.18

Sa kartice mi je skinuto 7,97 eur.

Postoji ta razlika od 0,33 eur, 

ali ne znam da li je rec o naknadi za konverziju dolara u evro, naknadi za transakciju, procentu banke, ...ili kombinaciji svega navedenog. :)

 

Kartica je debitna Raiffeisen Visa Gold classic, vezana za njen posebni devizni racun, koristim je uglavnom za putovanja po inostranstvu tako da dinarski racun ni nemam.

 

 

.

 

U Intesi uvek zaracunaju do 6% vise, ali kada prodje transakcija, vrate taj visak zaracunatog na karticu. Mozda to radi i Raiffaisen banka. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

It's a new day. You can now receive payments into your PayPal account. 

We’re sorry for the wait: it took us a bit of time, but today we’re happy to announce that you can now receive payments from millions of buyers around the world (165 million active accounts, and counting). All you need to do is pick the right payment solution for your business and start getting paid.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 years later...

Ovo je sve što nađoh:

https://www.paypal.com/rs/smarthelp/article/how-are-fees-for-payouts-calculated-and-reported-ts2216

Izgleda nema više povlastica ni za "normalne" zemlje od 15.5.2018. 

Iz priloženih tabela primeri pokazuju naknadu od 12 novčanih jedinica na transakciju od 500 novčanih jedinica. 

E sada, da li to znači da se odmah uplaćuje 512 novčanih jedinica u transakciji onome kome se šalje uplata, pa PayPal odbije automatski proviziju ili sve funkcioniše drugačije - kako?

Link to comment
Share on other sites

Zato volem Alija! Plaćam Visa internet dinarskom karticom od Komercijalne banke. Na kartici nikad nemam puno više para nego što ću da potrošim a i iznosi su mali. E sad kolko posto su im provizije ...em li ga?
Automatski se zaračuna provizija meni a verovatno i prodavcu sa Alija. Oni to i očekuju, bar ja tako mislim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...