Jump to content


Које интегри�ано појачало? (Onkyo A-9070 ili Denon PMA-1510AE)


Jablan

Recommended Posts

Овако, избор је Ñужен на два модела.

1. ONKYO A-9070

2. DENON PMA-1510AE

 

Који од ова два?

Ценовно Ñу Ñкоро иÑти...

Молим Ð²Ð°Ñ Ð·Ð° мишљења.

Хвала унапред!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao Denona bas danas kod poznanika u komsije. Dopada mi se to pojacalo, dokazano da je odlican pokretac svakakvih tipova zvucnika. 

 

Taj Onkyo nisam cuo ali vidim ima odlicne specifikacije. Narocito ove oko visoke amperaze za pokretanje neefikasnih zvucnika od 4 ohma i integrisani DAC Wolfsoni. 

 

 

HICC (High Instantaneous-Current Capability)
Dual Wolfson 24-bit/192kHz DACs
 

Ozbiljno bi poslusao taj Onkyo kakav je i na uho. Neko od forumasa mozda ga cuo ili poseduje pa da spodeli svoje iskustvo.

 

Za titaniumski visokotonac zbog kontrabalansa ja bi odabrao pojacalo "toplijeg" karaktera u visokom podrucju.

 
Link to comment
Share on other sites

Ð”Ð°Ð½Ð°Ñ Ñам ја поÑлушао Onkyo... И јако ми Ñе допао. Можда и зато што већ имам Onkyo авр...па Ñам Ñубјективан. Какогод, ближи Ñам избору - Onkyo...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Denon ti toplije svira tj svetlije a poÅ¡to se radi o podnoj kutiji (ima voluminozan bas) i amerikancu  onda Denon.

Ako ti je prioritet da pojaÄalo ima DAC onda može doći u obzir i Adance Acustic Max 450 on ti je neÅ¡to jeftiniji oko 800e

Poslušaj prvo sve što ti se nudi ipak je to skup sistem

 

Nadam se da sam ti pomogao ! :thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Шале,подели Ñа нама колегама који Ñлушни апарат кориÑтиш.да знамо одакле потичу тако квалитетни Ñавети.Ñвакако и тај апарат је део твог аудио ÑиÑтема.

Link to comment
Share on other sites

Dva uveta sa stereo efektom ,Å¡alim se !

Sistem je gramofon Tehnics SLQD 33 sa  Ortofon mc glavom .pojaÄalo Sugden A 25,CD pleyeri Philips cd 160,denon dcd 510,teac pd 11,kutije AR 44bx,Heybrook HB 200 ,dek NakamiÄi BX 150E,i tjuner Sansui x 505.i sve kablirano sa kvalitetnim IC kablovima i zv.kabalovi isti za oba kabineta VDH CS 122

 

PS Imagi razni... ;-)  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Шале, тебра, војводо... Да Ñи Ñе родио у ренеÑанÑи, онај би мутави Ð›ÐµÐ¾Ð½Ð°Ñ€Ð´Ð¾ доживотно терао триколицу Ð´Ð¾ млина и натраг..

 

Кладим Ñе да Ñи близу отварања нове Ñпектакуларне теме, рецимо „букшелф у витрини Ð¸Ð»Ð¸ на Ñталку“... или „каблови - да или не“, Ñваку у једној реченици, 5-8 речи. Мада, и ово „Ñветло а топло“ јеÑте антологијÑки, на Ñвој начин. Браво, и млати душмане и даље.

Link to comment
Share on other sites

Topao zvuk je kada se izdigne frekvencija oko 1,5 khz,do 2,5 khz.

Napred reÄeno može se ostvariti zadavanjem frekvencijske krive dizajnom pojaÄala.

Svetlije i ujedno toplije pojaÄalo je kada se od 800hz izdigne frekvencijska karakterjstika do 20 khz,pojaÄanje od 3-6 db

 

Nadam se da sam bio jasan! :)

Link to comment
Share on other sites

Da remiziramo napred i do sada reÄeno.

Toplo,pojaÄani srednji fr.opseg.

Toplo i svetlije,pojaÄani srednji i viÅ¡i fr. opseg

Neutralno,nije potencirano ništa ravna fr. karakteristika.

Tvrdo.potenciran pop i rok bas cca 300-400 hz.

Napred reÄeno se može primeniti kod dizajna pojaÄala,kutija i kod izvora zvuka  :thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno u isto vreme svira i toplo i svetlo, da nisi malo pobrkao loncice..! Topao zvuk je onaj sa dominantnim mid-bas podrucjem i sa ravnom krivom sve do 20khz. Znaci pikovi od nekih 50 do 500hz, negde manje negde vise donose tzv topao zvuk.

Inace slusao sam na kratko denona, kulturno pojacalo i preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Neboja baÅ¡ si ustvari ti preinaÄio ono Å¡to sam napisao...

Frekvencija od 50 do 500 hz je bas-bubanj  udara i to rok,to najÄešće i Äujemo ko voli tu muziki i ne donose uopÅ¡te topao zvuk.

Nameće se pitanje kako bubanj može biti topao!? ;-)  :order  :wave2

 

P.S.Pozdrav za Mileta Basa(Sokolovića što bi rekao Karl Malden)

Link to comment
Share on other sites

Nekada davno sluÅ¡ao test ploÄu za odziv frek. odnosno koliko Äujemo frekvencijskog spektra i joÅ¡  test od 333 hz sa tjunera za kalibraciju deka.

Toplina se najbolje Äuje kod vokala a to je od  860 do 5000 hz i npr.saksofona i akustiÄkih instrumenata...

Nadam se da sam bio jasan,možda je i nebitno da li je toplina možda i malo niža od 860 hz!?

;-)  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da za dobar rokenrol treba pored kutija i pojaÄalo i izvor da budu pogodni za isto tj roken rol.

Problem se javlja kada pokuÅ¡avamo da zadovoljimo viÅ¡e razliÄitih žanrova muzike....

U mom drugom sistemu sve komponente sviraju tvrdo ...pogodno za rok...

 

P.S. Za sve je kriv StraÅ¡ni Sima...crtani... ;-)  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da za dobar rokenrol treba pored kutija i pojaÄalo i izvor da budu pogodni za isto tj roken rol.

Problem se javlja kada pokuÅ¡avamo da zadovoljimo viÅ¡e razliÄitih žanrova muzike....

U mom drugom sistemu sve komponente sviraju tvrdo ...pogodno za rok...

 

P.S. Za sve je kriv StraÅ¡ni Sima...crtani... ;-)  :wave2

Moze li da se zna od cega se sastoji tvoj drugi sistem ?

Unapred hvala i pozdrav  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Drugi sistem je sastavljen  od pojaÄala,tunera i Cd plejara firme Tehcnics serije +70 iz  devedasete godine,kabineti sonab,bookshelf ,bas refleks ,tvrdo sviraju.(dokupljeni)

Taj sam sistem sada poklonijo bratancu.,poÅ¡to sam formirao moj sistem ,dao sam od Äega se sastoji  u ranijim postovima.

Nadam se da ste zadovoljni sa odgovorom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...