Jump to content


onkyo tx-nr807 i panasonic gt50e problem


emil

Recommended Posts

  • 3 months later...

drugari juce sam u nekoj trampi dobio Onkyo nr807,kojij e fizicki podosta unisten,izguljen,ocesan....Ali RADI,rade mu i hdmi ulazi i izlaz,i zvucni izlazi,e sad standardni problem:nemam daljinac,nemam mikrofon za samokalibraciju i jako tesko se snalazim u rukovanju sa njim,da l;i iko ima zelje,volje da me uputi u koriscenje ove sprave?

 

Naj gluplja stvar me izludjuje sto ne mogu nikako da nahvatam kako da ukljucim varijantu da mi ekran na risiveru stalno bude upaljen a ne posle svakog kontakta sa komandama uredjaja on se ugasi,sve dok opet ne taknem makar volume...ovo je banalnos ali eto nervira me,i zanima me jos da li ste pored ovog ili slicnog onkya slusali neki: Harman Kardon,Cambridge Audio ...sto se tice zvuka u stereo modu kakav je u odnosu na konkurenciju?

Link to comment
Share on other sites

Ispravni Onkyo je ispred konkurencije u stereo modu, u istoj klasi. To sto se gasi ekran znaci da radi u pure audio modu. Da bi promenio treba ti daljinski ili na prednjoj strani avr, ako nisu unisteni dugmici. Idi na Onkyo sajt i potrazi upitstvo, ima za sve modele. Nabavljaj i daljinski sto pre, ako zelis komfornu upotrebu.

Link to comment
Share on other sites

e sad standardni problem:nemam daljinac,nemam mikrofon za samokalibraciju i jako tesko se snalazim u rukovanju sa njim

 

 

Ðко Ñи из Београда могу да ти позајмим микрофон и даљинÑки.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Drugari, uopÅ¡te nije pregrevanje chipova na HDMI ploći problem! Ustvari jeste, greju se i oni, ali beznaÄajo u odnosu na neke delove na ploÄi ispod HDMI ploÄe. Komponente od ispod, od kojih su neke baÅ¡ vruće a nalaze se samo nekoliko milimetara od HDMI ploÄe greju ploÄu iznad. Evo nekih "Äudnih" slika pa sami donesite zakljuÄke. Apsurdno je da je REON Ähip vidno hladniji od komponente koja se nalazi ispod nje! Na poslednje 2 slike se to veoma dobro vidi:

 

post-16050-0-60601800-1394518486_thumb.j

post-16050-0-72287200-1394518487_thumb.j

post-16050-0-66793500-1394518488_thumb.j

post-16050-0-79343200-1394518489_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Grecov spoj ispod HDMI ploÄe, taÄno ispod REON Äipa je uzroÄnik problema. NJEGA treba ohladiti da ne bi pržio okolo!

 

Можда, али код модела 1007, 3007 је друкчији раÑпоред делова иÑпод ХДМИ плоче.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Можда, али код модела 1007, 3007 је друкчији раÑпоред делова иÑпод ХДМИ плоче.

 

:wave2

 

PoÅ¡alji pa da i njih uslikam! :) 5007 deluje sliÄne izvedbe ali slike koje nalazim na netu nisu u visokoj rezoluciji ali izgleda mi da ima grec ispod HDMI ploÄe ali da na tom modelu grec ima hladnjak a ispod REON chipa je takodje neÅ¡to sa hladnjakom

post-16050-0-63834500-1394550977_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

 ima hladnjak a ispod REON chipa je takodje neÅ¡to sa hladnjakom

 

ЈеÑте поÑтоји хладњак и на њему Ñу два регулатора напона који Ñе и баш нешто и не греју. СаÑвим подношљива температура.

 

xn7v6e.jpg

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...