Jump to content


onkyo tx-nr807 i panasonic gt50e problem


emil

Recommended Posts

Do sada sam koristio SBB D3 2.0 kablovsku TV i laptop  za gledanje filmova. I SBB prijemnik i laptop su sa HDMI kablom bili povezani na AV risiver a HDMI izlaz risivera na Samsung HD ready LCD TV. Zamenio sam LCD TV sa većom Full HD plazmom... Ekran se tek uhodava i nisam ispitao ni pola mogućnosti ali sam naiÅ¡ao na problem kojeg ranije nisam imao! Tokom gledanja D3 ili materijala sa laptopa ponekada se javlja da slika nestane, da se pojavi invezna, da se delovi slike preklapaju... ne mogu ni da opiÅ¡em kako je to ružno na novom TV-u! Verovatno se u to vreme ulazni signal ne detektuje dobro te slika brlja a u levom gornjem uglu se pojavi natpis HDMI1 (na kojem je spojen Onkyo) i menja se poruka o detektovanom ulazu just, auto, wide, 1080p/60Hz i 1080p/24Hz. Ponekada se stvar stabilizuje samo od sebe a ponekada moram da iskljuÄim TV ili promenim ulaz na TV-u ili AV risiveru. Ponavljam, ovo se javlja i na kablovskoj i na laptopu. Na oba mesta je podeÅ¡ena rezolucija 1080p a na AV risiveru sam probao trough, auto, 1080p ali svejedno, problem se i dalje povremeno deÅ¡ava. Na kraju sam i SBB prijemnik i laptop spojio na HDMI ulaze televizora i viÅ¡e nemam taj problem. (OptiÄki audio izlaz televizora sam spojio na AV risiver i deluje da sve radi (nisam joÅ¡ stigao da probam DTS film sa laptopa ali u specifikaciji televizora piÅ¡e da radi)). E sad, ako to mora tako Å¡ta će mi onda AV risiver kad ne mogu u potpunosti da ga iskoristim? Problem je verovatno u Onkyju ali godinama kako ga koristim nije bilo opisanog problema. Verovatno video jedinica Onkyja bolje podržava HD ready od Full HD-a ali onda ako je podeÅ¡en trough mod ne bi trebalo da ima veze ali ipak ima. Ima neko neku ideju?

Link to comment
Share on other sites

Uuuh kako da ti kazem,a da te to ne zaboli! :cry:

Najverovatnije ti je HDMI board na AV receiveru pred riknjavanjem po tim simptomima kako si opisao!

Proguglaj malo za "ONKYO TX-NR 7 HDMI board problem" pa ces videti da se dosta ljudi po netu zali na taj i slicne probleme.

Problem si donekle mogao da sprecis (odlozis) postavljanjem nekog ventilatora na gornji deo receivera da izvlaci vruc vazduh i tako hladi HDMI plocu na kojoj vremenom stradaju kondenzatori zbog prevelike toplote na ONKYO modelima iz serije 7 i 8.

http://www.avsforum.com/t/1192172/the-onkyo-tx-nr3007-tx-nr5007-common-questions-issues-hints-answers-thread/4140#post_21438724

Pozz!

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Dobio sam neke odgovore i na Benchmark forumu gde sam takodje opisao problem kojeg imam. Pripremio sam 12cm ventilator i nov HDMI kabl. Resetovaću Onkyja pa sve iz poÄetka... Uzgred kako ti napajaÅ¡ ventilator? Ima li naÄina da se spoji na risiver tako da se ukljuÄuje automatski sa ukljuÄivanjem risivera?

Link to comment
Share on other sites

Moj AV ima i pozadi jos jedan usb,sto kod tvog AV-a nije slucj!Prepravio sam ventilator pa umesto postojeceg 3-pinskog dzeka zamenio i stavio usb.

Sada kada upalim AV samim tim i ventilator pocne da se vrti i hladi gornji deo receivera,a kada ugasim AV gasi se i ventilator sa njim,jer usb ne salje vise struju! :)

post-11293-0-30977300-1365506207_thumb.j

post-11293-0-01796100-1365506219_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Zamenio juÄe HDMI kabl. Gledao kablovsku 3 sata i nije bilo problema. :) Danas ću pogledati i neki film sa laptopa ili barem pustiti DVD za razraÄ‘ivanje plazma ekrana.
Temperatura risivera (ono Å¡to on pokaže na displeyu a ne znam gde meri) je bila 34-35 oC. Onda sam na D3 prijemniku podesio izlaznu rezoluciju na 720p da bi Onkyo vrÅ¡io upscaling i time izazvao rad HDMI borda i radio je i tako bez greÅ¡ke a oÄitana temperatura je ostala ista.

Link to comment
Share on other sites

Zexoni, koja je optimalna radna temp za Onkyo AVR?

Na avs forumu je postavljena fotografija gde ocitava 37 st.C. 

Zar to nije normalna temp?

Da ako si video na mom AVR-u je 30c.Ali sonde koje ocitavaju temperaturu (ima ih dve) se ne nalaze direktno na HDMI ploci vec su malo dajle od nje,tako da ta temperatura koju AVR prikazuje se ne odnosi na HDMI board i nije merodavna!

Najveci problem je u tome sto se greje sama gornja HDMI ploca na kojoj su svi chipovi ukljucujuci i REON koji se od svih najvise greje i od toga stradaju neki kondenzatori pa AVR pocne da brljavi.

Ja sam o tome dosta citao i skoro na svim forumima se prica da su glavni uzroci iskljucivo toplota i pregrevanje tako da jedan ventilator dobro dodje! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Da ako si video na mom AVR-u je 30c.Ali sonde koje ocitavaju temperaturu (ima ih dve) se ne nalaze direktno na HDMI ploci vec su malo dajle od nje,tako da ta temperatura koju AVR prikazuje se ne odnosi na HDMI board i nije merodavna!

Najveci problem je u tome sto se greje sama gornja HDMI ploca na kojoj su svi chipovi ukljucujuci i REON koji se od svih najvise greje i od toga stradaju neki kondenzatori pa AVR pocne da brljavi.

Ja sam o tome dosta citao i skoro na svim forumima se prica da su glavni uzroci iskljucivo toplota i pregrevanje tako da jedan ventilator dobro dodje! :thumbsup2

 

PoÅ¡to Onkyo sa gornje strane ima dosta otvora za hlaÄ‘enje a sa donje znatno manje onda prirodan protok vazduha od dole na gore ne može da se znaÄajnije poboljÅ¡a ventilatorom. Verujem da bi ventilator položen na gornji deo kućiÅ¡ta iznad HDMI borda uglavnom hladio samo spoljaÅ¡nji lim u svojoj okolini (i time davao lažan utisak da se i unutraÅ¡njost ohladila) a da bi ustvari malo doprinosio smanjenju unutraÅ¡nje temperature. Svakako neće Å¡koditi ali sumnjam da malo poboljÅ¡ano strujanje vazduha iznad HDMI ploÄe može da mu osetno smanji temperaturu kada na dnu kućiÅ¡ta nema dovoljno rupa da ulazi hladan vazduh. Kad bi se sa gornje strane risiver hermetiÄki zatvorio nekim improvizovanim poklopcem na koji bi se montirali ventilatori -e to bi već imalo uticaj na smanjenje temperature svih komponenti. Evo slike sa avsforuma (http://www.avsforum.com/t/1170804/onkyo-tx-nr807-official-thread/4590 post #4616 of 5373) gde se jasno vidi da na dnu nema neÅ¡to mnogo rupa i da nema prostora da hladan vazuh prirodnim putem struji oko HDMI ploÄe. Da sam ja ovo projektovao  :) na desnu stranicu kućiÅ¡ta bih stavio jedan ventilator (tu gde je Å¡rafciger na slici) da duva ka unutraÅ¡njosti. E to bi hladilo sve AV komponente a izlazni stepen bi se hladio prostim strujanjem toplog vazduha na gore.

Link to comment
Share on other sites

Da ako si video na mom AVR-u je 30c.Ali sonde koje ocitavaju temperaturu (ima ih dve) se ne nalaze direktno na HDMI ploci vec su malo dajle od nje,tako da ta temperatura koju AVR prikazuje se ne odnosi na HDMI board i nije merodavna!

Najveci problem je u tome sto se greje sama gornja HDMI ploca na kojoj su svi chipovi ukljucujuci i REON koji se od svih najvise greje i od toga stradaju neki kondenzatori pa AVR pocne da brljavi.

Ja sam o tome dosta citao i skoro na svim forumima se prica da su glavni uzroci iskljucivo toplota i pregrevanje tako da jedan ventilator dobro dodje! :thumbsup2

Hvala ti na odgovoru.

Jasno mi je da Reon cip se najvise greje.

A sta se desava kada imas bolji upconvertor u BD player-u, i uradis bypass Reon cipu?

On onda nije u funkciji, i smanjuje grejanju AVR-u, zar ne?

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

A sta se desava kada imas bolji upconvertor u BD player-u, i uradis bypass Reon cipu?

On onda nije u funkciji, i smanjuje grejanju AVR-u, zar ne?

Pazi ovako,modeli 5007,3007 i 1007 imaju tu mogucnost da im se iskljuci REON i ja sam to kod mene uradio,dok mislim da drugi modeli iz serije xx7 nemaju tu mogucnost!

Ali naravno nije ni REON jedini chip koji se greje,tako da je samo jos jedan + ako se REON iskljuci a stavi dodatni ventilator koji izvlaci topao vazduh iz AVR-a!

Uputstvo kako iskljuciti REON:

How to turn off video processing

Press [VCR/DVR] and [RETURN] buttons on the AV receiver at the same time.

Select “Skip†in the “VideoProcessor†setting by pressing the [RETURN] button repeatedly on the display.

To reset back to the original setting, press the same button at the same time.

If you select “Useâ€, the AV receiver will output video signals from the video processor.

@emil

Evo ovako je resena ventilacija kod 5007 sa donje strane!

Tj. ima jos puno otvora po celoj donjoj ploci!

post-11293-0-39714500-1365688222_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ja Reon cip nisam iskljucio. Jednostavno sam ga "zaobisao".

Posto u BD playeru imam bolji cip za procesiranje. Doduse, stavicu i dodatni kuler, mada mislim da nema potrebe.

Cekam Vladu iz Nisa da napise misljenje, posto i on koristi Onkyo.

@  emil

Na neki nacin si smanjio temp. Ali to nije suvise. Samo da ima "vazduha" da dise AVR oko sebe. I naravno,

da se ne koristi do krajnjih mogucnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Nema gvlada ventilator na svom AVR... ima 2 ventilatora! :D

Stavio sam 2x Scythe s-flex na 5V koji izvlace vazduh iz AVR i ceo uredjaj je hladniji, da cukenm vo drvo, sve radi kako treba.

Uduvavanje vazduha def ne bi pomoglo ali izvlacenje koristi kako vec toplota ide na gore tako postupak samo ubrzava proces.

Sto se tice video procesora u AVR ne vidim poentu istih kada maltene svi danasnji player (standalone, komp, tv boxovi) imaju svoje upscalere.

Realno... nijedan od tih cipova ne moze pobediti graficku kartu srednje klase koja se nosi sa modernim igrama a kamoli uz dobre algoritme da ne napravi odlicnu sliku.

 

Nego... druze Z, mogao bi ti da spakujes svoj AVR pa siromi na kucnu adresu, malo da ga tweakuje, da zameni neki opamp, ugradi neku lampu... ;)

Link to comment
Share on other sites

Cisto da se zna ONKYO TX 1007 C R K O - i to iz razloga G L U P O S T I projektanta ( naravno da je cela serija u USA povucena ili im je zamenjena HDMI ploca kao greska u seriji) mene ceka nepoznat datum i 280 e za opravku TUDJE svinjarije frustrated.gif ...

 

Japanci odgovorili - to je zastarela serija i pitanje je da li ce se ploca za mene naci
 

Zasto ovako? - 2 ventilatora koja se nalaze iza prednje ploce risivera - hlade celu amplifikaciju ( u pravcu ka zadnjj ploci) koja ima 9 kanala- 9/2 tranzistora - a sta se nalazi iza toga ——HDMI ploca koja nema svoj ventilator i eto belaja.

Da ne bude moja greska da je ONKYO zatrpan - ima svoje mesto u otvorenoj polici van blizina grejnog tela - i ko za inat ja 2 kanala prednja nisam koristio jer se tu nalazi ASK - sto znaci da se mnogo manje grejao..

Tako da ONKYO sapada u nongrata firmu odsad pa nadalje i ubuduce.

Hvala dedica.gif pa se ja vratih na Yamahu odsad pa nadalje i ubuduce JC_doubleup.gif

Link to comment
Share on other sites

Moj preko 3 godine star AV risiver savrÅ¡eno radi. Nakon zamene HDMI kabla nema viÅ¡e problema. :) PoÅ¡to sam u meÄ‘uvremenu nabavio neke ventilatore i hladnjake od kompjutera i dalje se dvoumim da li da ih postavim. Ventilator spolja nije problem ali otvaranje kućiÅ¡ta i postavljanje pasivnih kulera na Äipove već nosi odreÄ‘eni rizik...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav, Imam Onkyo NR515 i primetio sam da je dosta vruc na gornjem limu, pa bi hteo da stavim neki ventilator da malo razladim risiver, mislio sam da kupim nesto ovako http://www.kupujemprodajem.com/Fan-Laptop-Cooler-with-LED-Light-6683224-oglas.htm#photoBig i postavimi odgore, ili mozda da spojim dva ventilatora 12 na USB koji imam pozadi a koji je 5V, neznam kako bi radili ventilatori posto na njima pise da rade na 12V, totalni sam laik sto se tice elektronike pa ako neko ima neki predlog bio bi mu zahvalan. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...