Jump to content


Novo mesto - nezvani�no


Pirke

Recommended Posts

Momci iz Strazilovske su dobri domacini,drze robu i od onehifi i 4audio i poznati su lokalnoj ekipi.Na nekim prezentacijama okupili su dosta ljudi.Ne poznajem ih licno da bi mogao da pomognem,osim po nekom plocom kao i dosad.Meni se generalno svidja ideja da se na jednom mestu moze cuti sto raznolikja hifa,a ne da mi distributeur -diler namece po svaku cenu konbinacije firmi ciji je zastupnik.

Link to comment
Share on other sites

Momci iz Strazilovske su dobri domacini,drze robu i od onehifi i 4audio i poznati su lokalnoj ekipi.Na nekim prezentacijama okupili su dosta ljudi.Ne poznajem ih licno da bi mogao da pomognem,osim po nekom plocom kao i dosad.Meni se generalno svidja ideja da se na jednom mestu moze cuti sto raznolikja hifa,a ne da mi distributeur -diler namece po svaku cenu konbinacije firmi ciji je zastupnik.

 

Drze oni robu i Player-a i AV Imuls-a i Berar-a...

 

Ako treba pomoc ja ih odlicno poznajem, mogu da napravim kontakt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Edit: Offtopic

 

 

 

???

Ako se dobro secam napisao sam da sam sreo Baneta koji mi je rekao da su na pojacalu koje je tema ovog thread-a promenjene lampe - stavljene Ei Nis i da pojacalo mnogo bolje radi. 

Kakav je to offtopic???

Link to comment
Share on other sites

Jel to znaÄi da je neko obrisao ono Å¡to si napisao?

 

Jel zabranjeno pisanje o elektronskim lampama? Niko u Srbiji ih ne proizvodi, malo njih prodaje elektronske lampe, viÅ¡e ima sakupljaÄa - vidi www.tubes.rs - nego potroÅ¡aÄa, itd ...

 

Odgovor je - ima razlike u zvuku - promeniÅ¡ lampu i zvuk drugaÄiji! E sad, bolje li je, loÅ¡ije li je ... joÅ¡ ne znam!

Link to comment
Share on other sites

Edit: Offtopic

Da li se ovo zove BIAS?

 

Kod pojaÄala (na elektronske lampe) postoji podeÅ¡avanje biasa za razliÄite lampe? 

 

Kako da se ovde izvrši podešavanje?

 

Evo definicije biasa sa wikipedije:

Bias is an inclination of temperament or outlook to present or hold a partial perspective at the expense of (possibly equally valid) alternatives in reference to objects, people, or groups. Anything biased generally is one-sided and therefore lacks a neutral point of view. Bias can come in many forms and is often considered to be synonymous with prejudiceor bigotry.

 

Ili u google prevodu na srpski 

 

ПредраÑуда је ÑклоноÑÑ‚ темперамента или Оутлоок да предÑтаве или имају делимичан поглед на рачун (евентуално једнако важећe) алтернативe у вези Ñа објектима, људима или групама. Све приÑтраÑно, обично је једноÑтран и Ñтога нема неутралну тачку гледишта. ПриÑтраÑноÑÑ‚ може доћи у многим облицима и чеÑто Ñе Ñматра да је Ñиноним за предраÑудe или нетрпељивоÑти.
 

BIAS, BIAS ...

Link to comment
Share on other sites

Iskomentarisaću, niÄim izazvan, ali sam osetio potrebu da pitam uvaženog moderatora:

 

Willi, da li je tebi ovaj forum sve i svja u životu? Izvini na pitanju, ali meni deluje kao da ti je zavoÄ‘enje reda ovde jako važna stvar, pa to shvataÅ¡ jako ozbiljno, Äak ozbiljnije nego Paja, koji mi je jedno vreme delovao kao neko ko samo Äeka neku greÅ¡ku pa da briÅ¡e i dodaje komentare.

ZaÅ¡to se ne ugledate na Choweka, koji oÄigledno ima malo viÅ¡e takta, a malo manje slobodnog vremena.

 

Eto, osetih potrebu, pa hajde da kažem nešto, a ako usledi neka vaspitno-popravna neće mi biti mnogo žao, pošto ću verovatno uskoro da se autobanujem...

Link to comment
Share on other sites

Iskomentarisaću, ničim izazvan, ali sam osetio potrebu da pitam uvaženog moderatora:

 

Willi, da li je tebi ovaj forum sve i svja u životu? Izvini na pitanju, ali meni deluje kao da ti je zavođenje reda ovde jako važna stvar, pa to shvataš jako ozbiljno, čak ozbiljnije nego Paja, koji mi je jedno vreme delovao kao neko ko samo čeka neku grešku pa da briše i dodaje komentare.

Zašto se ne ugledate na Choweka, koji očigledno ima malo više takta, a malo manje slobodnog vremena.

 

Eto, osetih potrebu, pa hajde da kažem nešto, a ako usledi neka vaspitno-popravna neće mi biti mnogo žao, pošto ću verovatno uskoro da se autobanujem...

Vaspitno-popravne mere možeš da dobiješ od mame i tate ili u školi, ovde ne. Ne mogu da komentarišem kakve potrebe osećaš i kako tebi deluju stvari. Lično nisam editovao Sonichammerov post ali pošto sam jedan od moderatora, dužnost mi je da održavam red u skladu sa pravilima foruma i debelom platom koju za to primam, a na korist članova ovog foruma. O slobodnom vremenu i životu van foruma neću da razgovaram s tobom. Što se tiče odlaska sa foruma, to je pravo i sloboda koje svaki član može da iskoristi u svakom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

- LiÄno nisam editovao Sonichammerov post ali poÅ¡to sam jedan od moderatora, dužnost mi je da održavam red u skladu sa pravilima foruma i debelom platom koju za to primam, a na korist Älanova ovog foruma. 

 

Malo sam putovao pa se sad javljam kad Äitam ove briljantne izjave sa tzv. logikom "tamo-vamo", "ne, ali u stvari da".

 

Skromno (I am ready to eat my "Humble Pie") tražim pojaÅ¡njenje da li sam dobro razumeo - nisi "liÄno ... editovao" jer nisi Editor, ali si "održavao red" jer si Moderator?

 

Evo Å¡ta kažu oni koji su izmislili internet moderatora: "Common privileges of moderators include: deleting, merging, moving, and splitting of posts and threads, locking, renaming, stickying of threads, banning, suspending, unsuspending, unbanning, warning the members, or adding, editing, removing the polls of threads"

 

 

A ovako piÅ¡e na kraju teksta ... " The relative effectiveness of this user management directly impacts the quality of a forum in general, its appeal, and its usefulness as a community of interrelated users."

 

Zato na kraju pitanje, gde je Å¡arm ("appeal") foruma? 

Link to comment
Share on other sites

Malo sam putovao pa se sad javljam kad čitam ove briljantne izjave sa tzv. logikom "tamo-vamo", "ne, ali u stvari da".

 

Skromno (I am ready to eat my "Humble Pie") tražim pojašnjenje da li sam dobro razumeo - nisi "lično ... editovao" jer nisi Editor, ali si "održavao red" jer si Moderator?

 

Evo Å¡ta kažu oni koji su izmislili internet moderatora: "Common privileges of moderators include: deleting, merging, moving, and splitting of posts and threads, locking, renaming, stickying of threads, banning, suspending, unsuspending, unbanning, warning the members, or adding, editing, removing the polls of threads"

 

 

A ovako piÅ¡e na kraju teksta ... " The relative effectiveness of this user management directly impacts the quality of a forum in general, its appeal, and its usefulness as a community of interrelated users."

 

Zato na kraju pitanje, gde je Å¡arm ("appeal") foruma? 

Pirke, dobro si razumeo: ja sam jedan od moderatora ovog foruma a pomenuti Sonichammerov post nisam dirao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Beograd je od veÄeras bogatiji za joÅ¡ jedno mesto za okupljanje ljubitelja dobrog zvuka. U prijatnom ambijentu, audiofili će moći da presluÅ¡aju ploÄe svojih omiljenih izvoÄ‘aÄa, da uz ÄaÅ¡u pića prodiskutuju o opremi potrebnoj za kvalitetnu reprodukciju zvuka...

 

Bla.. bla... jbt, koje floskule, mogu da se zaposlim u Novostima  :)  Ajmo opet:

 

ZnaÄi: Borko, Pirke i Bane su konaÄno otvorili New & SH Hi-Fi salon & prodavnicu ploÄa, u ex-Žagor prostoru. Danas je bilo otvaranje  :cheers  ÄŒestitamo drugarima i želimo im puno sreće i muÅ¡terija. Na slici: custom torta u obliku gramofona. Torta je potpuno funkcionalna (uz tortu idu i baterije) i veoma ukusna. Bane je sklopio tortu. Neće da prizna koji gramofon je donirao pogon...

 

Zagor.jpg

 

Na prvi pogled, izbor ploÄa je odliÄan ali za neku teÅ¡ku egzotiku ipak treba otići malo dalje kod Borka u Yugovinyl. Od opreme ima svaÅ¡ta - ceo Audio Note program, a od SH robe zaljubio sam se u Marantzov 1090 amp i dek, koji su sreÄ‘eni i ulaÅ¡teni do savrÅ¡enstva. Siguran sam da Äe svaki ljubitelj kvalitetne reprodukcije i dobre muzike u tek otvorenom prostoru pronaći neÅ¡to po svom ukusu...  :)

Link to comment
Share on other sites

MiloÅ¡e, hvala na fotografiji gramofona od Äokolade!

 

He was delicious ...  

 

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/33n-IS8a1S4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

I tako od ... Novo mesto nezvaniÄno, tema ode u ... BG Audio Mania zvaniÄno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...