Jump to content


Linn Majik-I prezentacija u One-HiFi Shopu: 06.04.2013.


johnnioza

Recommended Posts

Ja sam slusao Majik all in one steamer/amp sa njihovim zvucnicima majik140,dok bi zvuk preko stream-a sa ps opisao kao prijatan,dovoljno detaljan(ne preterano), a ipak topao i lak za duze slusanje,ali i dosta zavisan od produkcije,verovatno i vrste fajla ili kako se to vec kaze,zvuk sa gramofona je bio dve klase bolji.U danasnje vreme naci amp sa phono sekcijom,i to ocigledno odlicnom prava je rekost i za svaku je pohvalu.Uostalom od koga da se to ocekuje ako ne od Linn-a.Steta sto nije neki bolji gram na programu,ne mora LP12,mozda malo bolja Rega.Ipak je osnova Linn filozofije da izvor treba da bude najskuplja sprava-svojevremeno se to zvalo "pola u gram pola u sve ostalo".Taj Rega plejer je iznenadjujuce dobar,bio je svojevremeno bolji od ps+Rega dac i to vrlo jasno.Ne cudi vrlo brz apgrejd Dac-a ,koliko znam u napajackom delu.

Ujedno da primetim da Linn-u jako fali jedan pristupacniji gram u listi proizvoda.Kad bi sad napravili jedan Axis 2 sa cenom ispod 1000E,napravili bi totalnu pometnju.Prizivam tako nesto.

Mozda se vidimo u BG,nadam se.

Link to comment
Share on other sites

Srebrni opasno surfuje na njemu, cheers supermario!

Gram/rucka/glava od istog proizvodjaca cesto donese vise nego puki novcani zbir,sinergija ume nekad da bude cudo.Naim ili Linn vazi za uobicajen upgrade u UK na all Rega sistem,mozda mi je zato interesantno da poslusam,slusao sam komplet sa Rega Brio i njihovim zvucnicima.Ovo je skuplja alternativa,vredi cuti sta donosi.Proac takodje uvek bude zanimljiv.

Link to comment
Share on other sites

majik-I-300x150.jpg

 

 

U subotu, 6. aprila od 16-20h, biće održana prezentacija Linn Majik-I integrisanog pojaÄala, u naÅ¡oj radnji u ulici Svetozara Markovića 48. Uz Majik-I, u sistem će biti povezani Rega RP3 gramofon i Rega Apollo CD plejer, kao i zvuÄnici ProAc Studio 115. DobrodoÅ¡li!

 

Kompletna vest

Koliko je izlazna snaga nareÄenog ureÄ‘aja?

Na http://one-hifi.com/proizvodi/majik-i/ nisam uspeo da nađem... Verovatno nisam dobro tražio...

Hvala.

Našao sam u http://small.linncdn.com/product-catalogue/documents/Linn_Majik_I_Product_Information.pdf

2 channels of 100W Linn Chakra power amplification... Da li je to to?

Link to comment
Share on other sites

Sima mudro ćuti, a bio je tamo i :listen

 

Sto ti naravno ne bi znao da nisi i ti bio tj da se nismo sreli. :)

 

Ja sam taj sistem slusao i ranije pa nisam nesto mnogo posvetio paznju istom. Doveo sam klinca da se malo zabavi i razonodi. Njemu se dopalo. Sedeo je, na zaprepascenje prisutnih, duze od 45min i lusao. Ja sam u delu sa plocama pricao sa meni pozntim ljudima a i kabadahijski sam parkirao auto ispred izloga pa sam smekao da sene pojavi pauk.  :)

Meni je Response D1 srcu milija kutija koja tu bolje lezi u odnosu na prezentovani 125(slusao ranije u tom sistemu takodje). Daleko je i skuplja dakako.

Da li mi se svidelo? Nemam pojma. Ja sam poslednje vreme otisao u out. Nista me ne odusevljava i malo cemu nalazim zamerku. Slusam muziku i hebe mi se za audiofiiju. Sustinski nemam ni pojma koliko prezentovani sistem kosta, nisam ni pitao ni pogledao u One HiFi cenovniku. 

Link to comment
Share on other sites

...

Da li mi se svidelo? Nemam pojma. Ja sam poslednje vreme otisao u out. Nista me ne odusevljava i malo cemu nalazim zamerku. Slusam muziku i hebe mi se za audiofiiju. Sustinski nemam ni pojma koliko prezentovani sistem kosta, nisam ni pitao ni pogledao u One HiFi cenovniku. 

 

Simo,majstore...najzad sustina i centar mete...bravo :wave2 .

Link to comment
Share on other sites

A klinca uÄiÅ¡ da gura prste u membrane, aj sad priznaj. Tako hoćeÅ¡ da upropastiÅ¡ konkurenciju

 

...a ne, ne... tobi moglo da se zavrsi i po onoj narodnoj:"ko drugome jamu kopa... " Ne bih se sa tim igrao. :)

 

 

 

Simo,majstore...najzad sustina i centar mete...bravo :wave2 .

 

Zahvaljujem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...