Jump to content


Savet za izbor zvu�nika


Temeso

Recommended Posts

Pozdrav svima! Do skoro sam imao resiver Yamaha RX v430 i zvuÄnike Infinity Primus 250, prodao sam i jedno i drugo i sada bi da sebi napravim novi sistemÄić neÅ¡to bolji od prethodnog. Prostorija je veliÄine 19m2, pravougaonog oblika, sluÅ¡am sve muziÄke pravce u zavisnosti od raspoloženja ali preferiram RnB, strani pop. Dvoumim se izmeÄ‘u pojaÄala NAD 326BEE i Marantz PM 7001. Od zvuÄnika sam izbor sveo na MA RX2, MA BR5 i Wharfedale Diamond 10.4. Kupio bi polovne dobro oÄuvane zvuÄnike, budžet za zvuÄnike 400e a za pojaÄalo 200-220e. Molim za preporuku oko izbora zvuÄnika i ako neko ima da ponudi neÅ¡to na prodaju od navedenih komponenti.

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe pojaÄala, Äitajući forum, reÅ¡io sam da mi Marantz PM7001 bude prvi pik. Bolji je kvalitet izrade, a i Äitajući par tema vidim da je tako da kažem univerzalnije pojaÄalo od Nad-a, jer se slaže sa zvuÄnicima razliÄitih proizvoÄ‘aÄa, dok nad slabo leže na npr. Kef, Wharfedale. Uz to Marantz je 2x70w na 8 oma, dok je Nad 2x50w. Tako da mislim da mi je Marantz dugoroÄno bolje reÅ¡enje, može da tera i većinu podnostojećih kutija i sve kutije za stalke. Ukoliko neko od Älanova foruma ima pojaÄalo Marantz PM7001 namenjeno prodaji, neka se javi radi dogovora.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam sta da kazem,zvuk je subjektivan dozivljaj,ali on dok mi je odusevljeno pokazivao novotarije i pojacavao,imao sam utisak da slusam zvucnik iz nekog kluba - bubrege mi je pomerio, a mislim da nije pojacao ni do 10h. Slusali smo Sade, Vivaldija, Dire straits (za koji sam mislio da ne mogu lose zvucati ni na jednom sistemu,do tad), Chris Rea-u... Sve mi je nekako odzvanjalo,imao sam utisak da slusam sirovu snagu, bez kontrole... Opet kazem,tako sam ja doziveo i naravno, njemu nisam smeo reci ni rec, na krst bi me razapeo :D

Link to comment
Share on other sites

Da ne bih pravio novu temu, da li moze neko da mi kaze nesto o ovim zvucnicima(da li su dobrog kvaliteta, da li je cena korektna)...

 

http://www.kupujemprodajem.com/Tannoy-Mercury-M2-5559730-oglas.htm?filter_id=22209714

 

 

Kupujem prvi sistem, budzet mi je oko 150e za zvucnike....Posto sam iz Nisa, zeleo bih da nadjem zvucnike u Nisu koje mogu da cujem pre nego sto kupim...

Link to comment
Share on other sites

Idi, posluÅ¡aj, ponesi svoju muziku koju dobro poznajeÅ¡, ako možeÅ¡ ponesi i pojaÄalo, joÅ¡ bolje ako zvuÄnike možeÅ¡ da posluÅ¡aÅ¡ kod sebe u sobi......i ako ti se svidi  - kupuj.

Svaki drugi predlog je beznaÄajan, nemamo svi iste uÅ¡i i naÄin percepcije muzike. :hdphones

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima! Do skoro sam imao resiver Yamaha RX v430 i zvuÄnike Infinity Primus 250, prodao sam i jedno i drugo i sada bi da sebi napravim novi sistemÄić neÅ¡to bolji od prethodnog. Prostorija je veliÄine 19m2, pravougaonog oblika, sluÅ¡am sve muziÄke pravce u zavisnosti od raspoloženja ali preferiram RnB, strani pop. Dvoumim se izmeÄ‘u pojaÄala NAD 326BEE i Marantz PM 7001. Od zvuÄnika sam izbor sveo na MA RX2, MA BR5 i Wharfedale Diamond 10.4. Kupio bi polovne dobro oÄuvane zvuÄnike, budžet za zvuÄnike 400e a za pojaÄalo 200-220e. Molim za preporuku oko izbora zvuÄnika i ako neko ima da ponudi neÅ¡to na prodaju od navedenih komponenti.

Mislim da na malim oglasima imas nov marantz PM 6004. Mozda ti malo iskace iz budzeta ali ima svoje prednosti u odnosu na pojacala stara 10 god. Inace upravo slusam muziku na tom pojacalu i moram da kazem da zvuci vrlo pristojno pogotovo za tu lovu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...