Jump to content


Internet radio


Xtreamer

Recommended Posts

Imam u ponudi jedan polovan Logitech Squeezebox.Radi, ali povremeno mu se gube natpisi na displeju - jednostavno nestane text ili se pojave samo crtice.Koliko je ovo ozbiljno? Na Å¡ta ukazuje tj vredi li rizikovati?

 

takav Noxon sam popravljao. Unutra je za zvucnik TDA1517 stereo 2x6W ali je iskoristen samo jedan izlaz iako na stampi postoje mesta za duple izlazne kondenzatore i duple konektore za zvucnike pa pretpostavljam da se ista plocica stavlja i u neki skuplji model. Izlaz za slusalice je stereo i uradjen je sa operacionim 4580. Problme su sprezni kondovi na ulazu u TDA za rad zvucnika jer izgube kapacitet i treba staviti bipolarce. Stampa je uradjena kvalitetno i lemovi takodje. po preciznosti i kvalitetu izrade ne bih rekao da je radjen u kini.

 

Nisam se pozabavio mogucnostima modifikacije ali verujem da bi moglo stosta da se uradi. Na zalost sad je u Becu pa ne ogu da ga ponovo pogledam. Napajanje je na uticnici chopersko 12V 2A.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kolega Ales

KljuÄ je u DAC-u nije bitno da radio bude poznata marka važno je da

ima potrebne prikljuÄke ( kao moj ipdio internet radio ) da se može

prikljuÄiti na pristojan DAC. Ima moj radio  ugraÄ‘en DAC ali....

Sve u svemu po mojim saznanjima nema kvalitetnog internet radia ispod 350 eura.

Link to comment
Share on other sites

Meni je malo mnogo 350€ za slušanje low bit rate komprimovane muzike preko neta.

Ja koristim Roku Soundbridge i više sam nego zadovoljan.

507roku.jpg

Doduše više ga slušam kao streamer nego radio. Roku ima i model više namenjen slušanju radija nego streamera.

 

134008-roku-soundbridge-radio.jpg?thumb=

Link to comment
Share on other sites

Kolega Ales

KljuÄ je u DAC-u nije bitno da radio bude poznata marka važno je da

ima potrebne prikljuÄke ( kao moj ipdio internet radio ) da se može

prikljuÄiti na pristojan DAC. Ima moj radio  ugraÄ‘en DAC ali....

Sve u svemu po mojim saznanjima nema kvalitetnog internet radia ispod 350 eura.

350e za net radio je totalno bacanje para. :order

Link to comment
Share on other sites

350e za net radio je totalno bacanje para. :order

 

Ako ti display nije neophodan, najjeftinije a ujedno i vrlo prilagodljivo resenje je raspberryPI + MPD (mozes naravno konektovati i display i spakovati ga u kutijicu itd). To bi te kostalo ~35$

Link to comment
Share on other sites

Kolega Ales

KljuÄ je u DAC-u nije bitno da radio bude poznata marka važno je da

ima potrebne prikljuÄke ( kao moj ipdio internet radio ) da se može

prikljuÄiti na pristojan DAC. Ima moj radio  ugraÄ‘en DAC ali....

Sve u svemu po mojim saznanjima nema kvalitetnog internet radia ispod 350 eura.

Verujem da je DAC najvažnija karika u lancu.I to je stavka koju tek treba da rešim...

Link to comment
Share on other sites

Ako ti display nije neophodan, najjeftinije a ujedno i vrlo prilagodljivo resenje je raspberryPI + MPD (mozes naravno konektovati i display i spakovati ga u kutijicu itd). To bi te kostalo ~35$

Gledam na YouTube-u ovo što si predložio.Zanimljivo.Ali, više puta sam se zanosio mišlju da imam sposobnosti uraditi nešto kvalitetno u DIY varijanti i nikad nije tako završilo... :wacko:

Svakako zahvaljujem na predlogu!

Link to comment
Share on other sites

Meni je malo mnogo 350€ za slušanje low bit rate komprimovane muzike preko neta.

Ja koristim Roku Soundbridge i više sam nego zadovoljan.

507roku.jpg

Doduše više ga slušam kao streamer nego radio. Roku ima i model više namenjen slušanju radija nego streamera.

 

134008-roku-soundbridge-radio.jpg?thumb=

Mnogo ubavo izgleda... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ovi slatki malisani su sve tranzistori mislim da covek pita za audio komponentu,

ako trazi bilo sta onda je to rang od 150e ali tu nema nista od hi fi-a.

Strimer ili ti internet radio treba prvensveno da ima dobro odradjenu mreznu kartu (wi-fi) za kvalitetan prijem bez bagova i cestih reseta,posle dolazi na red koji je DAC unutra ili je jos bolje ako ima Coax ili opt.out. kao opciju

Sve ovo da je iole ozbiljno je oko 400e pa nagore...ali tu se dobija mnogo vise od samog internet radia.

Inace posedujem Philips/Revo/Denon, prva dva su nivo tranzistora a da nisu surovi kinezi,a mali rasppbery je PC i njega imam a i hoce da baguje.

Samo da vas podsetim TS (transport stream) od 192k je vec kvalitet audio CD-a!!!  sve preko mogu biti cak i null paketi

 

  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovi slatki malisani su sve tranzistori mislim da covek pita za audio komponentu,

ako trazi bilo sta onda je to rang od 150e ali tu nema nista od hi fi-a.

Strimer ili ti internet radio treba prvensveno da ima dobro odradjenu mreznu kartu (wi-fi) za kvalitetan prijem bez bagova i cestih reseta,posle dolazi na red koji je DAC unutra ili je jos bolje ako ima Coax ili opt.out. kao opciju

Sve ovo da je iole ozbiljno je oko 400e pa nagore...ali tu se dobija mnogo vise od samog internet radia.

Inace posedujem Philips/Revo/Denon, prva dva su nivo tranzistora a da nisu surovi kinezi,a mali rasppbery je PC i njega imam a i hoce da baguje.

Samo da vas podsetim TS (transport stream) od 192k je vec kvalitet audio CD-a!!!  sve preko mogu biti cak i null paketi

 

  :wave2

 

+1 :thumbsup2

 

:crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Ja imam ovu spravicu vec neka 4 meseca. http://www.dnt.de/IPdio-Tune.2.html

 

Po obliku lici na hifi komponentu. Ima relativno veliki displej, pregledan, pusta internet radio, pusta fajlove iz lokala (USB, SD card ) ali isto tako i preko uPNP-a. Pusta i wav i flac :)

Ima coax i opticki digitalni izlaz.  (preko AK4103 ako se dobro secam, znaci nije bas totalni krsh)

 

Unutra je barakuda modul, kaci se naravno na reciva sajt/ bazu. Moze se haknuti (google: sharpfin)  pa da se ""otkljuca" linux,  podigne web server i ftp i sl..

 

I sve kosta do 150eu.  Ja sam nasao za 10x  manje, al' bio neispravan :)

 

DAC je neki wolfson, cak nije ni toliko los. Ja moj IPDIO trenutno slusam preko src2496. Radi sasvim korektno, meni bolje ne treba.

 

E da ima i FM sa RDSom pride, srednje loseg kvaliteta(AR1000, airoha hint za google).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Verovatno će vam izgledati smeÅ¡no kako sam ja to reÅ¡io, ali eto da napiÅ¡em, možda nekom budem korisno. Internet radio sluÅ¡am preko blu ray plejera LG BP420, koji sam spojio na pojaÄalo. Ima opciju vTunera i pretraživanja stanica, a u specifikacijama mu piÅ¡e da mu je audio DAC 192KHZ/24bit. Koliko je to taÄno i kakav je to DAC, pojma nemam. InaÄe, taj sam plejer uzeo kao neko prelazno reÅ¡enje dok se ne steknu uslovi za kupovinu ozbiljnijeg strimera, budući da puÅ¡ta i flac.

Potrebno da je prikaÄen na tv dok se traže stanice, da bi se videlo na ekranu Å¡ta se traži. E sad, jedino Å¡to na njemu stanice nemaju lossless format, iako je neke od tih koji sluÅ¡am moguće i tako sluÅ¡ati ako ih sluÅ¡am s kompa.

Jedino sa Äim sam zvuk internet radija preko tog LG mogao da poredim je radio preko onog SBB D3 risivera. Meni se Äini da je zvuk preko LG bolji.

Zaseban DAC zasad nemam, pa ne znam koliko bi on dodatno poboljšao zvuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

ZapoÄeo temu, a zaboravio izvestiti Å¡ta sam uradio...sorry...

Daklem, kupio sam Xtreamer Sidewinder 3 (http://www.xtreamer.net/xtreamer-sidewinder3-se.aspx).

Kompromisno reÅ¡enje - na TV-u ne rade HDMI ulazi, DVD ne reprodukuje mkv, pa mi je on reÅ¡enje i za gledanje filmova (prikopÄao externi hard 1TB), a internet radio nudi SHOUTCAST , uz uslov da na ekranu TV-a moram prvo odabrati stanicu...Gledanje spotova sa YouTube funkcioniÅ¡e savrÅ¡eno, a optikom sam audio signal izveo na DAC (SMSL 1955+) i zvuk je sasvim ok (mada je zvuk i preko mog HDMI faliÄnog Philips TV-a veoma dobar ).

Uređaj nudi još mnogo toga, ali je moja lenjost nepobediva - još nisam isprobao reprodukciju FLAC zapisa... :unsure:

 

 

post-10832-0-06349500-1401799188_thumb.j

post-10832-0-66499700-1401799198_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Absolute Radio (UK)
 - Absolute Radio 60s
 - Absolute Radio 70s
 - Absolute Radio 80s
 - Absolute Radio 90s
 
 Fréquence 3 (FR)  
 - It's only HITS live from Paris France!

  Cesky rozhlas D-dur (CZ)

- European-style cultural station (klasicna)

 

--------------------------

Na svim stranama potraziti M3U link za flac

 

Pozz

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...