Jump to content


NEW Yamaha cd-s3000 & a-s3000


agronk

Recommended Posts

Rotel ra 1070 je babaroga za yamahu koju ne bi uzeo da mi je neko i pokloni... Iz radoznalosti sam je pozajmio od druga koji je prodaje i potvrdjujem cinjenicu da su yamahe teske za uparivanje (ako treba da promjenim pola sistema da bih je ukrotio to ipak nesto govori) toliko od nas ne znalaca.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ako se neko ipak odluÄi da pokloni svoju nesnosnu yamahu iz as serije prijavljujem se da je udomim...maziću je i paziću je i zvaću je Ä‘orÄ‘e...i obećavam da je neću preprodavati...naroÄito u obzir dolaze as-2000 i as-3000 serija...ko to viÅ¡e ne može da izdrži, ima nas mazohista da pomognemo...

Link to comment
Share on other sites

Arty potpuno se slazem sa tobom i mislim da je clan "agronk" pokrenuo ovu temu iz najbolje namere ali jednostavno na forumu ima previse ljudi koji mrze bilo sta Japansko bilo da su zvucnici ili pojacala ili sta vec...Ono sto je meni neverovatno kao nekome ko zivi u Srbiji (gde se zna kakav je standard) je to da je ovu Yamahu (koja kosta po raznim informacijama od 5000-6500 eura) culo toliko ljudi i svi imaju isti zakljucak...da je krs. Da je ima u Hi-Fi shopovima i da moze da se isproba kako treba pa i ajde ali izgleda da vise od 10 ljudi koji su komentarisali na ovu temu ima "prijatelja" kod koga je cuo ovaj uredjaj...ista prica uvek koja ne pije vodu...Sto se tice prosle generacije A-S2000, clan "bobog" kaze da je takodje bila totalno razocarenje i da i ima "suh i sterilan" zvuk, a pritom stavlja sliku pomenutog pojacala uljucenog (na CD ulazu) i POJACANOG NA MAKSIMUM...pretpostavljam na na toj jacini zvuci sterilno, u to ne sumnjam... :eek
Ja nemam prijatelje koji kupuju pojacalo od 6500 eura odma cim se pojavi (beda...sta ces) ali cim se bude pojavila u nekom Hi-Fi shopu idem da poslusam...
 
Inace kao veliki ljubitelj Hi-Fi opreme ovaj forum pratim vec godinama ali jednostavno nikada nisam zeleo da ulazim u polemiku i da komentarisem cak ni uredjaje uredjaje koje sam koristio, a za koje se neko zanimao i raspitivao dali to vredi ili ne...Jedan jedini razlog zbog kog sam napisao ovo je to sto je svrha ove teme postalo omalovazavanje Yamahe od strane ljubitelja (uglavnom) Engleskog zvuka...
 
Na zalost ovo nije jedina tema u istom fazonu, ovde je zrtva Yamaha, a ima i drugih slucajeva i uvek isto, japanci su krs-englezi su vrh...a sve to pisu isti ljudi...
 
Svrha svega ovoga je cist marketing pojedinaca koji se bave preprodajom uredjaja, a takvih u Srbiji ima poprilicno...
 
Jednostavno nacrnis nesto najbolje sto su napravili i svako ko pomisli da uzme nesto slabije npr A-S300/500/700 pomisli da ako je A-S3000 krs, a tek A-S2000 ne vredi nista zasto onda da baca pare i kada se obrati za savet tu su dobronamerni (pre)prodavci da uvale nekog Engleza koji je savrsenstvo, perfekcija bez mana, a valjaju ga (minimum) 6 meseci na KP i nema zrtve da ga uzme jer kosta daleko vise od Yamahe...A pritom napomenu bez dalje od japanaca, to ne uzimaj ni da ti poklanjaju...(gde li sam to cuo?)
 
Ako je bar neko razumeo sta sam hteo da kazem...super...a ako nije da pojednostavim...
 
Ogroman novac se vrti u Hi-Fi industriji i neophodna su ogromna ulaganja u marketing jer ono sto prodaje uredjaje bez obzira dali su to pojacala, zvucnici, kablovi ili sta vec je ono sto se pise o njima na odredjenim sajtovima ili forumima...Kao jedan od primera je bas ta Yamaha za koju 99% ljudi nezna sta je novo od tehnologija ubaceno u npr najnovije Soavo zvucnike (ako je neko uopste i cuo za njih) dok npr B&W pretstave seriju 600 i odmah na svim sajtovima oni, a bar 70% audio maniaka odmah zna za FST drajvere, Decoupled Double Dome Tweeter i cuveni FlowPort, a NIKO NESME DA IM NAVEDE NIJEDNU JEDINU MANU jer u suprotnom minijaturni zvucnik nemozes da prodas za 70000 dinara i to mislim na najmanji model 686 S2...
 
Ako nekog zanima slika skretnice 685 S2 i 686 S2 modela poslacu mu samo neka spremi maramicu... :plakanje 
 
E isti ti kojima su ovi  zvucnici savrsenstvo i vrede svaki dinar (jer nemaju mana) njima su ovakve Yamahe dno i ne vrede nista...a zasto...marketing...$$$$$$$$$$
 
p.s. Veliki sam ljubitelj Bowersa i imao sam 4 njihova modela ali ovo sto rade mi je sumnjivo :screwy 
 
 
Link to comment
Share on other sites

@Technicssss Veoma se slazem sa tobom. Ljudi su spremni da veoma ponize ove uredjaje (Yamaha posebno), ali mene to ne koleba. IMao sam davno AX700, koja je bila solidna (nista preterano), imao sam i Engleza (MUSICAL FIDELITY A1)... jos je tu raznih uredjaja proslo kroz moje ruke i to sam uglavnom slusao na B&W zvucnicima... Ovo sto sasda slusam je AS1000 sa Sonus Faberima (ima na forumu i o tome) i mnogi su u fazonu da to pojacalo nije doraslo tim zvucnicima... ja vec skoro 2 godine uzivam u zvuku i nemam neke posebne zamerke. naravno, uvek ima i bolje... ali za koliko novca? Reklama je cudo, kako si primetio odlicno! i nismo samo mi lako podlozni uticaju reklame, po celom svetu reklama radi cuda. Ne necu da kazem "ma koji je to auto bolji od Moskvica" - ali smatram da ovi uredjaji jesu za respect!

Link to comment
Share on other sites

u onom testu za as3000 je napisano nesto sto sam ja pricao prijateljima nakon sto sam kupio as500...za koju godinu ce se svi propametiti pa ce krenuti jurnjava za as serijom na ebay i okolo kao sto je to danas slucaj sa nekim sony pojacalima koja svojevremeno niko nije hteo ni da pogleda...i to je isto bila navodno konfekcija u svoje vreme, nedostojna ozbiljnog hifi sistema, ali eto protokom godina se pretvori u predmet zudnje...tu pre svega mislim na as1000/2000/3000, da ne ispadne da tu trpam i as500...ali ako i on ima makar delic nekih dobrih osobina vece brace onda mogu da zamislim kako tek oni sviraju...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...