Jump to content


NEW Yamaha cd-s3000 & a-s3000


agronk

Recommended Posts

Prijatelju slusao sam :

 

Accuphase E-211, E-213, E-250, E-350, E-360, E-450, E-460, E-530, E-550. Snagase i preampe ovaj put necu pominjati jer nemaju veze sa temom.

Luxman L-505f, L-505u, L-507f, L-509u, L-550a2.

 

Prema tome nema potrebe da ti ili iko meni ovde prica o nekakvoj logici i kladionici itd. Zna se dobro sta je sta i gde je cemu mesto, zna se sta je vrh a sta stepenik a ako se neko ponada da ce ovako skupim alternativama imati zvuk ovih gore pomenutih inzenjerskih dela onda je taj ili vrlo naivan ili neiskusan!

I onda dođe jedno Technicsovo pojačalo na kome su Macušitini inženjeri pokazali šta sve znaju i pojede ti sve sa tvog spiska. Polaaaakooo. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A to pojacalo je ?   voleo bi stvarno da ga cujem ako ga neko ima ovde..

 

Da me ljudi ne shvate pogresno, ne pljujem po yamahi i njenim inzenjerima kao teskim neznalicama, kao ni po soniju, denonu, tehniksu itd. To su stanc - komerc firme koje se istaknu po kvalitetu sa po kojom serijom proizvoda i to uglavnom kad se umesaju englezi, takva je politika tih firmi. Ko da otkrivamo ameriku jbt...

Link to comment
Share on other sites

A to pojacalo je ?   voleo bi stvarno da ga cujem ako ga neko ima ovde..

 

Da me ljudi ne shvate pogresno, ne pljujem po yamahi i njenim inzenjerima kao teskim neznalicama, kao ni po soniju, denonu, tehniksu itd. To su stanc - komerc firme koje se istaknu po kvalitetu sa po kojom serijom proizvoda i to uglavnom kad se umesaju englezi, takva je politika tih firmi. Ko da otkrivamo ameriku jbt...

Ne bih isao tako "tradicionalistickim" pristupom kada je u pitanju tehnika... Ako napravimo neku malu analogiju u auto industriji, videce se da ni Nemci nisu kao sto su nekada bili, takodje, ni Englezi.... S druge strane, Japanci su ostali dobri, pa cak se i bolje kotiraju nego dosta godina unazad.

 

Mislim, da slicna stvar postoji i u ovom segmentu (doduse ne tako izrazena).

 

Pojacalo (ako ja dobro razumem predhodne postove) jos niko nema u Srbiji (bar ne zvanicno), ali, kako i rekoh u jednom postu, moze da se meri sa zvucnijim imenima (da ne znas koje pojacalo svira, verujem da bi se cesto prevario u tome sta je Yamaha a sta bilo koji drugi renomirani proizvodjac).

 

Osim toga, ne bih potcenjivao inzenjere u Japanu (pa ni u Yamahi)...

Link to comment
Share on other sites

Malo spinujes. Pa ja upravo i rekoh da ih ne podcenjujem, narocito u high-end firmama!

Drugo, u Nemackoj su audi, bmw i mercedes i dalje br1 u auto industriji, u njima ne slucajno rade najbolji menadzeri, inzenjeri i dizajneri, u njima su plate istih ne slucajno vise u odnosu na one u ostalim auto kucama. Nema to nikakve veze sa tradicionalizmom, svaka roba se oduvek delila na vise i manje kvalitetnu kao sto ni svaciji dzep nije iste dubine. Zato i postoje jedan accuphase i jedna yamaha, kao i jedan mercedes i jedan opel.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒuo sam da Yamaha serije 2000 sviraju toplo ,Å¡to je lepo,a da li imaju i dubinu to niko nije napisao,tj da guraju pozornicu napred.

Sećam se nekada davno pre 30 leta da su im kombinacija PpojaÄalo i snagaÅ¡ bili jako cenjeni Äini mi se modeli sa oznakom "M2".

Nadam se da se nisam svrstao na neÄiju stranu Å¡to mi nije bio cilj. ;-)  :wave2

P.S.Ovi na forunu dijeta .net niÅ¡ta ne pitaju samo srÄu...znanje!

Link to comment
Share on other sites

Malo spinujes. Pa ja upravo i rekoh da ih ne podcenjujem, narocito u high-end firmama!

Drugo, u Nemackoj su audi, bmw i mercedes i dalje br1 u auto industriji, u njima ne slucajno rade najbolji menadzeri, inzenjeri i dizajneri, u njima su plate istih ne slucajno vise u odnosu na one u ostalim auto kucama. Nema to nikakve veze sa tradicionalizmom, svaka roba se oduvek delila na vise i manje kvalitetnu kao sto ni svaciji dzep nije iste dubine. Zato i postoje jedan accuphase i jedna yamaha, kao i jedan mercedes i jedan opel.

Kako znas ovo sa Audi, BMW, Mecedes i ostalo iz automobilske industrije?

Link to comment
Share on other sites

Evo izvestaja iz Hamburga sa prezentacije ova dva uredjaja

http://www.hi-files.com/yamaha-u-hamburgu

 

 

 

Sta dalje ima da  pricamo

 

Muzika

Nakon upoznavanja sa tehniÄkim detaljima, novinari su imali prilike da posluÅ¡aju ove komponente povezane na fantastiÄne KEF Blade zvuÄnike, a za ozvuÄenje su korišćeni Audioquest kablovi. Od muzike smo posluÅ¡ali klasiku, džez i neÅ¡to “audiofilskih†snimaka, te je  sveukupan utisak koji jeYamaha S3000 ostavila na nas bio veoma snažan i uzbudljiv. Ove komponente bi mogle da se pojave i na naÅ¡em tržiÅ¡tu tokom leta, te se nadamo da ćemo moći da ih detaljnije testiramo.

InaÄe, Yamaha nam je predstavila joÅ¡ dva ureÄ‘aja visoke klase, ali smo ljubazno zamoljeni da ne objavljujemo informacije o njima do kraja avgusta, te ćemo viÅ¡e detalja objaviti u narednom, septembarskom izdanju.

 

 kad je sve receno  ,,  

Link to comment
Share on other sites

Ako taj test bude kao u zadnjih par brojeva [a to je :  otprilike 3-4 recenice o zvuku (naravno bez navodjena ostatka sistema i slusaju se dve, eventualno tri kompozicije)  a ostalo koje su boje srafovi i koliko je debela prednja ploca ] onda bolje da ga ne radite  

Link to comment
Share on other sites

Mene liÄno ne zanima koja će cena biti kad bude,ali da imam toliko para ta Yamaha pored Luxmana i Accu-a mi sigurno ne bi uÅ¡la u izbor. :wave2

Potpuno podrzavam stav. Kad po mom iskustvu model 2000 predstavlj tek prosek u klasi cenovnog razreda zasto bi 3000 bio izuzetak? Ne mislim da u Yamahi ne umeju Vec pre mislim da nece da naprave referentan uredjaj. Oni sebe vide pre svega Kao lou badzet proizvodjaca I bojim se da tog sablona nece da se odreknu ni u skupljim serijama. Moje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno podrzavam stav. Kad po mom iskustvu model 2000 predstavlj tek prosek u klasi cenovnog razreda zasto bi 3000 bio izuzetak? Ne mislim da u Yamahi ne umeju Vec pre mislim da nece da naprave referentan uredjaj. Oni sebe vide pre svega Kao lou badzet proizvodjaca I bojim se da tog sablona nece da se odreknu ni u skupljim serijama. Moje misljenje.

Slusao si seriju 2000 i na osnovu toga kazes da je prosek?

Mislim da u Yamahi i te kako znaju da naprave referentan uredjaj... uostalom, ako pogledas malo profesionalnu tehniku, videces da yamaha najcesce zauzima sam vrh po svim karakteristikama (da ne kazem da ono sto mi slusamo po CD-ovima je manje vise proslo kroz neki Yamaha procesor zvuka..). A ovo, sto mi zovem HI FI ili HI END, to su, manje vise natezanja oko , da budem slikovit, da li je broj PI (matematicki) 3.141592654 ili je recimo 3.131592653..

 

Nemam nista protiv korisnika peterson - da ne budem pogresno shvacen.

 

Ovo dalje, nema veze sa "peterson" ->

Takodje, recimo za seriju 1000 u What HiFi su je ocenili sa samo 4 zvezdice, ali opet, ozbilnih zamerki nema...

http://www.whathifi.com/review/yamaha-a-s1000

(i recimo, gomila ljudi na nevidjeno favorizuje seriju 2000 - a ona je bolja od ovoga samo zbog balansiranog ulaza... (sve pise na ovom sajtu)...

Dakle, ako Englezi u svom casopisu daju veoma visoku ocemu (4 stars) za ovaj uredjaj i kazu da uredjaj lako izlazi na kraj sa razlicitim zvucnicima a da snage nikada ne nedostaje (sto recimo nije slucaj sa nekim primercima te iste engleske skole koji kostaju isto ili vise) a zamerka na sam kvalitet zvuka je vise u smislu "ajd da nesto kazemo da ne bude bas mnogo dobro".

U svoje vreme, slusao sam MusicalFidelity A1 (koji je, secamo se, poprilicno kostao kao nov uredjaj (snage svega 2 x 20W)), koji je imao simpatican zvuk, ali je bio potpuno nedorastao za neku iole ozbiljniju orkestarsku prezentaciju - jednostavno, gubio je dah.

 

 

Cena - videcemo koja ce biti... neko je rekao oko 4000 eur, i svi su se uhvatili te cifre... mozda bude recimo 2500 EUR (obrzirom da je serija 2000 oko 1800 eur) ili do 3000 eur. Da li bi onda za taj novac bilo opravdano uzeti novu Yamahu 3000 ili neki Luxman, ili Accuphase (a ne verujem da ima za te pare)?

 

I najzad, jako bih voleo da mogu da cujem ovakav uredjaj u svom sistemu (tj. da ga probam umesto serije 1000 koju slusam vec godinu dana i izuzetno sam zadovoljan istim)... 

 

Kao zakljucak, pocinjem da razmisljam i ovako:

Imam utisak da je bitnije za "kvalitet" zvuka koliko je nesto placeno nego li kako to zaista svira!

Link to comment
Share on other sites

Misliš, prave low budget uređaje od 4.000 € koji namerno ne zvuče dobro?

Da, oni silni inzinjeri iz Japana što su bili na prezentaciji su obični diletanti u poredjenju sa našim stručnjacima sa foruma.

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam komplet 1000 cd i amp izgled i spoljna izrada su sjajni,verujem da bi svaki vintage fan pao u iskusenje da zanovi amp.Zvucno medjutim to je na dosta niskom nivou.Bili su prikaceni dvosistemski Pmc i znam da nije do njih,cuo sam ih boljim izdanjima.Mozda je los sklop,ali srednji tonovi su ocajni vokali sa dosta sibilanata,cinele metalic bez pravilnog odjeka .,instrumenti nemaju ni blizu realan ton.Sve to bi se oprostilo nekom low budget sistemu,ali cena uopste nije takva.U istom prostoru sam slusao Rega sistem za manje novaca i zvuk je znacajno bolji,slusljiviji,sa solidnim srednjim ,verovatno sinergija sistema od uredja iste firme ali svakako oprez ,da zbog dizajna ne zavrsite sa losijim zvukom za vise novaca ii jos pri prodaji prodjete kao kolega sa modelom 2000.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...