Jump to content


NEW Yamaha cd-s3000 & a-s3000


agronk

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salim se jer lik ,ovde na forumu,,kupuje Cardas od 1k eura jer je dobio 6-icu na loto-u.

 

AS1000  =  1220 EUR (kom.)
AS2000  =  1840 EUR (kom.)
 
Znaci AS 3000 = (oko) 2500 EUR (kom)
 
Vodim se formulom da je jaci model 50% skuplji od  predhodnog 1840+50%=2760 .
 
Prelepi modeli ,posebno amp,samo ja bi isao na crnu boju definitivno.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Malo smo se svi uzeleli retro uredjaja i zlatnih godina classic hifia i blagostanja u svetu, dobrodoslo osvezenje nema sta. Sacekajmo da vidimo kako to radi, da kosta do 3000e ozbiljno bih porazmislio o tome, medjutim dati 4000 za yamahu pored accuphase E-260, Luxmana L505Ux ili malo vise za L-550Ax, je bacanje para jer ovo su uredjaji za to.

Link to comment
Share on other sites

Po meni, ako uredjaji rade dobro (mislim, daju dobar zvuk na prvom mestu), i kostaju razumno manje od uredjaja sa "plavom audiofilskom" krvlju, ne treba da postoji ni jedan razlog da ne nadju put do kupaca. Verujem (a posebno na osnovu licnog iskustva sa serijom 1000), da ce ovi uredjaji zauzeti jedan dobar deo ovog segmenta.

 

Mislim da tradicija od 125 godina u muzici nije mala stvar, a i poznato je da ovaj proizvodjac dugi niz godina pravi veoma kvalitetne i dugotrajne uredjaje.

Link to comment
Share on other sites

NEMA SANSE da yamaha pridje accuphaseovim i luxmanovim inzenjerima, zna se tu ko kosi a ko vodu nosi, isto kao sto jedan opel i ford ne mogu da pridju bmwu i mercedesu, nemojte se zaludjivati, 4000 evra za ovo je budalastina.

Link to comment
Share on other sites

Meni osobno je cijena od 4k Eura puno previsoka osim ako nisu neÅ¡to drastiÄno popravili u zvuku.Imao sam skoro godinu dana u svojoj kolekciji AS-2000 i mogu reći da je iznimno napravljena i meni osobno krasnog izgleda ali zvukovno mi je bila najveće razoÄaranje od svih ampova koje sam imao,a imao sam ih mnogo.Probao sam ju sa desetak playera,nekoliko pari zvuÄnika,dosta raznih interkonekata i zvuÄniÄkih kabela ali sve uzalud.Tako da ako je as 3000 sliÄna as 2000 uzalud im trud.

Da i to još da kažem,jedva sam je prodao za 700 Eura.

Evo i jedne sliÄice iz moje kolekcije

post-16152-0-82598400-1370286780_thumb.j

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju slusao sam :

 

Accuphase E-211, E-213, E-250, E-350, E-360, E-450, E-460, E-530, E-550. Snagase i preampe ovaj put necu pominjati jer nemaju veze sa temom.

Luxman L-505f, L-505u, L-507f, L-509u, L-550a2.

 

Prema tome nema potrebe da ti ili iko meni ovde prica o nekakvoj logici i kladionici itd. Zna se dobro sta je sta i gde je cemu mesto, zna se sta je vrh a sta stepenik a ako se neko ponada da ce ovako skupim alternativama imati zvuk ovih gore pomenutih inzenjerskih dela onda je taj ili vrlo naivan ili neiskusan!

Link to comment
Share on other sites

NEMA SANSE da yamaha pridje accuphaseovim i luxmanovim inzenjerima, zna se tu ko kosi a ko vodu nosi, isto kao sto jedan opel i ford ne mogu da pridju bmwu i mercedesu, nemojte se zaludjivati, 4000 evra za ovo je budalastina.

jos uvek se ne zna cena... o tome se nagadja... videcemo kada se pojavi koja ce biti "tezina" uredjaja u EUR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...