Jump to content


DVD-A ili SACD


Stefan1

Recommended Posts

Interesuje me misljenje strucnjaka i onih koji su imali priliku da cuju neki, po mogucstvu oba,formata.

Dakle koji bolje zvuci?Koji je rasprostranjeniji na nasem trzistu?,gde mogu da se slusaju i eventualno nabave ovi diskovi?,postoji li mogucnost kopiranja(predpostavljam da ne)?

Link to comment
Share on other sites

Mogu ti preneti samo moja iskustva vezana za SACD (disk) pusten na obicnom Philips CD playeru (CD692)…

Sve je „super“, osim visokih tonova! Narocito u glasu pevacice (Claire Martin). Sibilanata koliko hoces… Sssss, tttttt, ffffff… E sad… nisam siguran da je to zbog diska… moze da bude da je problem i u Audax visokotoncu ili u sloju koji sluzi za citanje u obicnim playerima…

Mada ja mislim da je ipak u pitanju sloj, jer se isto cuje i na drugim sistemima, cak i na slusalicama AKG K-66.

:wink: Tako da sam shvatio da je to ipak samo za dozivljaj surround-a…

ps. SACD vs. DVD-A = SACD! :D

Link to comment
Share on other sites

Mogu ti preneti samo moja iskustva vezana za SACD (disk) pusten na obicnom Philips CD playeru (CD692)…

Sve je „super“, osim visokih tonova! Narocito u glasu pevacice (Claire Martin). Sibilanata koliko hoces… Sssss, tttttt, ffffff… E sad… nisam siguran da je to zbog diska… moze da bude da je problem i u Audax visokotoncu ili u sloju koji sluzi za citanje u obicnim playerima…

Mada ja mislim da je ipak u pitanju sloj, jer se isto cuje i na drugim sistemima, cak i na slusalicama AKG K-66.

:wink: Tako da sam shvatio da je to ipak samo za dozivljaj surround-a…

ps. SACD vs. DVD-A = SACD! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...