Jump to content


MINIDISC


ognjen

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

37 minuta ranije, Vlajo said:

Jes, a ploča je budućnost ...

Vinil ploča?

36 minuta ranije, Vlajo said:

Neki od nas ne vole savremeno i fleksibilno B)

Ma pozdravljam ja to.

Što su parne mašine interesantne? Ne mog ti opišem. Te ložiš. te se nadimiš i nagaraviš, te dosipaš vodu . A naročito interesantno kad ostaneš bez iste. A ne ko ovo sad bezveze, sedneš u auto i voziš se. Klima, muzika, navigacija,...

 Nema dušu.

Link to comment
Share on other sites

Joj siroma, 'aj 'vako: klima samo kad idem kroz Podgoricu u avgustu, jer zna da bude pakleno, muzika obavezno radio ili fleška, navigacija se podrazumeva. Parnu mašinu ne koristim osim kad peglam, tj. kad supruga pegla (veš, ne mene). Cd je za mene kao za nekog ploča, nekako nisam dospeo da ih trošim jer sam okasnio, a kad sam dospeo i stasao za audiofilskog pripravnika počeo je cd (neke 1989 u mom slučaju). Ne mogu da zamislim da slušam muziku sa mp3,4 uredjaja (pogotovo sve Apple derivate ne volem) ili sa mobilnog - to mi je nekako jeres ...

Link to comment
Share on other sites

Joj Vlajče, 'aj 'vako : Zamisli da tehnika zastareva. Ako ne mož da zamisliš da slušaš muziku sa jabuke, zamisli da za cenu jednog CDa mesečno možeš da strimuješ HD sadržaj sa NETa. Sve živo, bez potrebe da stavljaš na hard.

 

Lepo, zar ne?  E pa to postoji.

Tidal

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, siroma said:

Ma jeste da je to odlično i razumem da ga neki i dalje vole ali brate 1992 godina.

Evo šta je sad savremeno, kvalitetnije, fleksibilnije

Ljudi, CD je prevazidjen. Mini Disk je ćorsokak u audio industriji. I pored svih kvaliteta.

To sto je danas savremeno i fleksibilno ne znaci da je i bolje.No do duse za neke je i losije bolje ali  njima je to tako dobro.tako treba prihvatiti i podrzavati jer je to njihov ukus,kao sto svako ima svoj.Neznam ili neverujem da sam cuo cd koji je bas pravo audiofilski svirao,mada sam dosta cd plejera poslusao od jeftinih do skupih (1000+eu),nemogu reci da ne valjaju ali nije to to...Ali to ili slicno sa MD ili DAT-om nisam doziveo...Je da je to digitalno i sta ti ja znam ali im je zvuk pun dinamike nasuprot cd-u kojem je za mene zvuk vestacki,sto bi ja rekao plasticni...Cuo sam dobre cd ploce ali to su druga prica jer opet nema veze sa digitalnim cica bocama vec vuce na analogiju...

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, siroma said:

Ako sam te razumeo, nisi čuo dobar CD player ali jesi MD i DAT?

A odakle ti snimci na tom MDu tj DATu? Sa nekog (nezadovoljavajućeg)CDa? Znači MD i DAT se čuju bolje od CDa koji je bio izvor za njih?!?! =====>  MD i DAT popravljaju zvuk CDa !!!

ma jok...ne dobijas nista ako snimas sa cd-a na MD ili DAT...to nema smisla.sa istog izvora ako snimis na te jedno pa te drugo ili trece,e tad se cuje razlika...

Link to comment
Share on other sites

To što si radio je potpuno nemerodavno za ocenu kvaliteta .

Pre svega ko zna šta si skinuo sa NETa. Kakav je kvalitet i tip zapisa (lossless ili ne)?

To što si skinuo pa narezao na CD je slabijeg kvaliteta od originalnog CDa. ( kako i zašto nećemo ovde)

Dalje sam tip zapisa na MD je komprimovani pa i po tome po difoltu slabijeg kvaliteta od lossless zapisa (na CDu)

To što ti se MD čuje bolje od (ovakvo sprženog) CDa je za posebno razmatranje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja imam 3 MD playera/recordera: Sony MDS-JA20ES, Sony MDS-JB920 i portabilni Sharp MD recorder. Ova dva stajaca mi "vise" na eksternim DACovima.

Sony MDS-JB920 sam kupio polovan na eBay prosle godine za 100 eura. Nisam siguran zasto sam to uradio, ali mi koriscenje ovih sprava pricinjava veliki uzitak. Istina je medjutim da kada zelim zbilja da slusam muziku, onda koristim drugi izvor zvuka.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, DejanM said:

Pa imam ga citavu vecnost i stoji mi na stand by. 

Grejanje displeja mu radi kad je na standby, sto dovodi do slabljenja intenziteta, i sarenolikosti prikaza, narocito naspram grejnih niti. Naravno shvati se da je nesto problem tek kad je prekasno. Resenje je posle samo zamena displeja iz donor masine ( sreca pa ima jeftinih sa ovim displejem koji usput imaju rele za gasenje grejanja ) pa je relativno resivo.

Link to comment
Share on other sites

Nisam popravljao taj MD, ali jesam neke Sony uređaje sa sličnom tehnologijom displeja. Nikad nije bio problem u displeju, nego u napajanju, što je bilo jeftino za srediti. Ne verujem da je Sony kod tog modela izmišljao rupu na saksiji. Mada...

Link to comment
Share on other sites

Mds-je520, 510,500, ja20es, ja30es, ja50es...provereno garantovano imaju taj problem. Sreo X puta...grejanje displeja radi na standby i jednostavno displej pre ode u peMziju. Kad je napajanje, ceo diplej je tamniji ili treperi. A ne samo neki segmenti i oni koji se nalaze tacno ispod mreze grejanja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...