Jump to content


MINIDISC


ognjen

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako se dobro sjecam ja sam na 3...30 i 50 ES stavljao sa modela 520 i 303... bio on oznaka A ili B isti su....nemogu sad naci stranicu sa popisom lasera po modelima.....

 

Ovi modeli koriste Sony KMS-210A MD lasersku jedinicu.

 

Sony DPA-300 Digital Still Recorder ( MBU-2, 8-583-009-12 KMS-210A)

Sony MDM-X4 MD Multi Track Recorder ( Part Number : 8-583-009-11 Optical pickup )

Sony MDS-302 Minidisc Recorder ( MBU-2, 858300901 KMS-210A)

Sony MDS-303 MiniDiSC Deck ( MDM-2A MBU-2 , 8-583-009-11 KMS-210A )

SONY MDS-503 Minidisc Deck ( MBU-2B , 8-583-009-11 Optical pickup )

Sony MDS-B5 MD Recorder ( MBU-2BL , 8-583-009-12 Optical pickup )

Sony MDS-B6P Minidisc MD PLAYER ( MBU-2B6P , 8-583-009-12 Optical pickup )

Sony MDS-DRE1 Minidisc Recorder Player ( Part Number : 8-583-009-12 Optical pickup )

Sony MDS-JA3ES Minidisc Deck ( MBU-2B , 8-583-009-11 KMS-210A )

Sony MDS-JA30ES Minidisc Deck ( MBU-2B , 8-583-009-12 KMS-210A )

Sony MDS-JA50ES Minidisc Deck ( MBU-2B , 8-583-009-12 KMS-210A )

Sony MDS-M9 Mini Disc Deck MD ( MBU-2 , 8-583-009-11 KMS-210A )

Sony MDS-S30 ( MDM-2B MBU-2 KMS-210A )

Sony MDS-S35 ( MDM-2B MBU-2 KMS-210A )

Sony MXD-D1 Compact Disc Mini Disc Deck

Teac MD-10 MD-Player

KENWOOD DM-SA7

Link to comment
Share on other sites

Meni kada je na 50es otisao laser, rastavio sam 3 es i kompletan transport stavio uz dodatak ladice u 50es te kasnije slozio 3 es sa 303 kojeg sam kupio za nekih 20 eu.....Ko ima ove skuplje modele nek si pokupuju ove jeftinjare zbog lasera..... Tako je prijatelju na Marantzu CD 17 ili tako neki bolji model nesjecam se vise, otisao laser pa ga nije mogao naci ispod 350 eu.....ja ga pitao koji je laser...bla, bla....i skuzim da njihov pretpotopni CD 50 ima isti laser, koji kao cijeli plejer ne kosta vise od 50 eu....prodaju muda pod bubrege....treba se samo dobro raspitati za takve gluposti.

Link to comment
Share on other sites

Kupih pre neki dan Aiwa AD-F65 MD, za celih 800din :). Mališa radi, snima, reprodukuje. Nemam daljinac koji ide uz njega i imam 2 "problema".

Prvi je Å¡to se displej ne vidi lepo ako se gleda pod pravim uglom, kao na digitalnom satu kad oslabi baterija. Ne zna dal to tako treba ili ne?

Drugi, da je org baterija kaput. Planirao sam da stavim punjivu litijumsku sa oznakom 10440, koja je veliÄine AAA baterije. Ladno staje u ležiÅ¡te, ali ne mogu ovde da je naÄ‘em i kupim. Jel ima neko ideju gde ih ima? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo da prijavim malu ali vrednu promenu u mom sitemu!

 

Zapravo radi se o dodavanju jedne cifre iza broja 3...!!!

 

Umesto Sony MDS-JA3ES u policu je stigla zverina od MD-a, Sony MDS-JA30ES!

Kazem ja, razlika je samo u jednom broju, nista strasno, umesto 3ES, sad je 30ES....

Ali razlika je i te kako primetna, kako po kvalitetu zvuka, tako i po tezini samog uredjaja, 6 KG u odnosu na 9KG i te kako se oseti pod rukama.

 

Iz ATRAC 3,5 u ATRAC 4,5...  :listen

 

Sve u svemu, izuzetno kvalitetna AZDAJA...

 

Slike za koji dan, kad se nakanim da ga uslikam!  ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Citam komentare i ne mogu da verujem koliko mali broj ljudi koristi minidisk.

Ja jos uvek imam SONY MDS-JA 555 ES.

UBEDLJUVO NAJBOLJA MASINA ZA SNIMANJE. CD rekorderi ne mogu da mu pridju.

Problem jer format nije zaziveo na pijacarskim audio muzickim linijama tipa anitech, first austria, camacrown i slicnim. Da se cd nije pojavio na svemu ne bi ni njegova sudbina bila tako svetla.

Ja obozavam MD format i trenutno imam 3 rekordera, a imao sam ih jos bar 10..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

vec neko vreme pratim MD i dolazim do zakljucka da kada bi trebalo da posedujem uredjaj.Malo sam preplasen jer po oglasima u 60 % se nalaze neispravni uredjaji,pa sa time sam skontao da oni bas i nisu kvalitetni i trajni uredjaji,ali...Po ovde procitanim nadam se da gresim i trazim vase misljenje...uglavnom me je-510 zanima jer mi se jako dopada u smislu odnosa kvalitet/cena ali bi i da poslusam savete o vecoj kategoriji...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...