Jump to content


MINIDISC


ognjen

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

UUUUUU! Prelepa mašinica!!!

Ma slicica jeste prelepa.samo se razmisljam oko mog Sony MD-a   MDS -JE 770 dali je moguce ugraditi USB jel na stampanoj ploci postoji mesto za ugradnju USB-a.ali sta ide jos uz to,siguran sam jos neki deo.jel i sam znas da se iste stamplane ploce ugradjuju za razlicite modele jace ili slabije,u mom slucaju mislim da je stampana ploca u MDS-JE 770 za jos jaci model koji ima fabricki ugradjen USB.E ako mi za ovo neko pomogne na ovom forumu bicu srecan ko malo dete.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sjećam, model sony mds jb-980qs ima usb ulaz, ali iskljuÄivo za spajanje tastature, nažalost nije u funkciji prenosa audio signala.

Da li može da se izvede varijanta i za prenos audio signala neznam. Vjerovatno je moguće, ali koliko je isplativo?

Link to comment
Share on other sites

Ima NetMD kao komponenta. Ali dogradnja toga u model koji nema, a ima mesto na ploci je nemoguca.

Dakle nadji fabricki MD dek koji to radi, pomoli se da nadjes programe , drajvere i da to sve radi na novim masinama.

Ovo zadnje mozda i radi, nisam se zamajavao sa time nikad.

Ja MD snimam tako sto narezem CD-RW disk, povezem CD koaksijalcem na MD i povezem control A1ll vezom i kad snimas pritiskom na synchro rec preko daljinca cd sam prebacuje CD text na MD tako da ne moras da ubijas vreme u unosenju naziva diska, pesme...

Naravno i CD i MD moraju imati control A1 ili control A1ll konekciju.

Posle toga RW disk na snimanje nove kompilacije...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima NetMD kao komponenta. Ali dogradnja toga u model koji nema, a ima mesto na ploci je nemoguca.

Dakle nadji fabricki MD dek koji to radi, pomoli se da nadjes programe , drajvere i da to sve radi na novim masinama.

Ovo zadnje mozda i radi, nisam se zamajavao sa time nikad.

Ja MD snimam tako sto narezem CD-RW disk, povezem CD koaksijalcem na MD i povezem control A1ll vezom i kad snimas pritiskom na synchro rec preko daljinca cd sam prebacuje CD text na MD tako da ne moras da ubijas vreme u unosenju naziva diska, pesme...

Naravno i CD i MD moraju imati control A1 ili control A1ll konekciju.

Posle toga RW disk na snimanje nove kompilacije...

I posle duzeg vremena da se i ja oglasim.

e ovako hmmm:

ja imam minidisc wolkman koji ima mogucnost vezivanja na racunar preko USB-a.i pomocu programa _SonicStage_.direktno narezivanje ubrzano,mislim ne u realnom vremenu sa kodiranjem snimka 1.SP mode 2.LP2 mode 3.LP4 2 mode,zadnji treci nacin kompresije Atrack formata daje da od MD 80 min u SP modu,dobijem MD sa oko 320 min.prosek 60-70 pesama na MD.Znam da me razumes

ali sam hteo sebi da olaksam posto volim HI-Fi komponente.da pesme numere DJ setove,koji mi se svidjaju narezem direktno na MD na mom  soniju koji cita Atrack LP2 i LP4  Sony MDS-JE 770.da uopste ne koristim walkman.

to mi je bila cela poenta price,a citajuci ovaj forum primetio sam da je covek budzio MD koji nema digitalni izlaz da je sam to napravio,pa mi je sve to dalo inspiraciju za ovaj moj nazovimo ga problem.

ili cu cekati po oglasima da neko prodaje bas Sony Net MD koji ima ulaz za USB,i tako resiti problem.

Link to comment
Share on other sites

Imam neke nedoumice u vezi korišćenja ovakvog uređaja, tj njegovu svrsishodnost.

 

Ako ureÄ‘aj koristimo da bi saÄuvali integritet ploÄa, da prebacujemo snimak na njega, onda mislim da postoje muziÄke kartice koje daleko bolje mogu da odrade posao. I Å¡to se tiÄe uzorkovanja i same reprodukcije. Softver na raÄunaru može da saÄuva snimak u mnogo većem sample rate-u, da iseÄe snimak na komade [dok mini disk samo jedan snimak], da skladiÅ¡ti mnogo veću fonoteku, pristup je mnogo brži pesmama, manja je mogućnost da se oÅ¡teti snimak, prenos snimaka dalje na druge medije je daleko brži....TakoÄ‘e snimak ne može da bude bolji od ukupnog kvaliteta ureÄ‘aja u lancu prenosa analognog signala.

 

Iz mog iskustva sluÅ¡anja vinil ripova, postoji opravdanost uzimati takve snimke jer mogu da budu mnogo kvalitetniji od originalnog CD snimka. Ali svi ti ripovi su sa PC uzeti u kvalitetu većem od 24/48. [TakoÄ‘e i originalni digitalni HD snimci se sve viÅ¡e približavaju analogiji Å¡to se tiÄe mekoće i prirodnosti zvuka.]

 

Ako ureÄ‘aj koristimo da bi sluÅ¡ali snimke sa CD formata onda on ima joÅ¡ manju svrsishodnost. Sem ukoliko je njegov konverter neÅ¡to extra odraÄ‘en pa želimo malo lepÅ¡u reprodukciju. Ali opet, ako uzimamo snimke sa nekog loÅ¡eg CD plejera onda je usko grlo sam transport ureÄ‘eja te je sa takvog besmisleno uzimati snimak. A ako CD plejer ima dobar transport onda obiÄno ima i dobar konverter, obiÄno je to u balansu - te ne vidim mogućnost da će ga minidisc nadmaÅ¡iti. Snimati sa CD plejera u 24/48 je pogotovo besmisleno, kvalitet je opet 16/44.

 

Moj komentar nije želja da nipodaÅ¡tavam vaÅ¡e ureÄ‘aje već želja da Äujem vaÅ¡u logiku.

Link to comment
Share on other sites

Minidisc je praktican, ali je daleko od medija na kojem bi pohranjivao snimke sa gramofona, on vrsi kompresiju i gotovo, a razlike u generacijama su preocite....meni daleko bolje zvuci mrsavi 930 qs od tenka 50es, jer moze 50es biti impresivan koliko hoce, ali ima stari ATRAC.

Ja sam za pohranjivanje uvijek volio magnetofon, a prakticnija verzija bi bila DAT.

Ostali mediji su kratkog vijeka.....

Link to comment
Share on other sites

Logika je jednostavna, za malo para imaš upotrebljiv dac i to vrlo dobar.

Å to se tiÄe prvog dijela teksta, većinu stvari radi kao i muziÄka kartica, a ako uzmeÅ¡ u obzir godinu proizvodnje, lako se shvati da su to opake maÅ¡ine bile za svoje vrijeme.

Medju ostalim stvarima, postoje modeli koji daju fantastiÄne snimke sa analognog ulaza.

Link to comment
Share on other sites

Da za male pare jer se viÅ¡e ne proizvode. Koliko se sećam nisu to baÅ¡ bile jeftine maÅ¡ine kad su bili novi. Za iste male pare možeÅ¡ danas naći i polovan DAC koji će da nadmaÅ¡i većinu minidiscova. A o tome koje sve kvalitete pesama DAC može da oÄita, pa joÅ¡ ako je DAC prostorno manji i lakÅ¡i,....

 

On može samo da snima / puÅ¡ta u makslimalnom kvalitetu 24/48, tako da je tu popriliÄno hendikepiran u odnosu na muziÄke kartice. On verovatno daje bolji zvuk od integralnih ili loÅ¡ijih moziÄkih kartica. A ako treba da se meri sa karticama koje imaju cenu već preko 200 eura, onda će se mnogi minidiscovi otpasti.

 

U jakoj bliskoj budućnosti istu sudbinu će zadesiti i CD plejere.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Imam prenosni MD SOny. Stajao je duze vreme. Sada nece da snima. Dali neko zna sta treba da se uradi da opet snima??

Hvala.

Mozda ja znam...ili je ostecena magnetna glava ili je prljava. pisao sam o tome na forumu.

 

A sto se tice svrisishodnosti MD ne bi da se mesam jer ako on nema smisla, potoj istoj logici nista osim kompjutera nema smisla. Zamisli magnetofon...katastrofa, treba letnji dan do podne da dovuces traku, usniras...

Jednostavno neki ljudi ne kontaju da nije svrha samo slusati muziku,konzumirati je, ima nesto i u tim stvarima,ja sam licno imao zelju da vremenom sakupim sve formate.

 

Meni licno slusanje muzike sa kompjutera ne cini nikakvo zadovoljstvo, jednostavno kompjuter ne vidim kao hi fi spravu. Ne, ne kazem da to ne moze biti, i sam sam sagradio HTPC koji i izgledom i preformansama moze da bude hi-fi, al jednostavno to za mene nije to. To je za nove mlade narastaje koji ce odrasti uz to i nece ni znati za nista drugo. Svaka generacija ima nesto sto je u njihovo vreme bilo in, za cim su mastali i smatraju to onim sto ih ispunjava.Tako i ja mislim da je MD jako dobra sprava i odlicno zamisljena koncepcija.A sto se tice kompresije..neka nje..

Link to comment
Share on other sites

Mozda ja znam...ili je ostecena magnetna glava ili je prljava. pisao sam o tome na forumu.

 

A sto se tice svrisishodnosti MD ne bi da se mesam jer ako on nema smisla, potoj istoj logici nista osim kompjutera nema smisla. Zamisli magnetofon...katastrofa, treba letnji dan do podne da dovuces traku, usniras...

Jednostavno neki ljudi ne kontaju da nije svrha samo slusati muziku,konzumirati je, ima nesto i u tim stvarima,ja sam licno imao zelju da vremenom sakupim sve formate.

 

Meni licno slusanje muzike sa kompjutera ne cini nikakvo zadovoljstvo, jednostavno kompjuter ne vidim kao hi fi spravu. Ne, ne kazem da to ne moze biti, i sam sam sagradio HTPC koji i izgledom i preformansama moze da bude hi-fi, al jednostavno to za mene nije to. To je za nove mlade narastaje koji ce odrasti uz to i nece ni znati za nista drugo. Svaka generacija ima nesto sto je u njihovo vreme bilo in, za cim su mastali i smatraju to onim sto ih ispunjava.Tako i ja mislim da je MD jako dobra sprava i odlicno zamisljena koncepcija.A sto se tice kompresije..neka nje..

ala je ovo lepo napisano-bravo

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima. Pokusa cu da to procistim i probam kako ce biti. Inace slazem se da svaka generacija ima svoj pogled na HiFi. Ja imam Kenwood Supreme 500 i jos neke starinske elemente. Ne bi ih menjao za  nista. Jednostavno, vrakjaju me kao vremeplov u neko drugo doba. Jos jednom, hvala.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima. Pokusa cu da to procistim i probam kako ce biti. Inace slazem se da svaka generacija ima svoj pogled na HiFi. Ja imam Kenwood Supreme 500 i jos neke starinske elemente. Ne bi ih menjao za  nista. Jednostavno, vrakjaju me kao vremeplov u neko drugo doba. Jos jednom, hvala.

Pazi, magnetna glava je jako osetljiva, mali trenutak nepaznje i ode ona u vecna lovista. Slikaj MD otvorenih vrata i da bacimo oko na unutrasnjost.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sveze pristigla nabavka sa Ebay-a, Sony KMS-210A nova laserska jedinica za Minidisc!

 

Napokon stigao, dugo trazeni rezervni laser za moj Sony MDS-JA3ES!

 

Inace, Sony KMS-210A laserska jedinica je vec postala tesko dostupna i nabavljiva! 

Ima je da se kupi na Ebay-u, ali cena nije nimalo privlacna. 

Raspon cena za ovaj laser ide od 130 eura pa sve do 260eura (naravno nov i nekoriscen).

 

Spletom srecnih okolnosti sam dosao do ovog primerka novog i nekoriscenog laser za jako mali novac!!!

Prodavac sa nemackog Ebay-a, verovatno nije znao sta prodaje, tako da mi se posrecilo da sam uspeo da nabavim rezervni MD laser za moju masinu, koja inace radi besprekorno.

 

Ali nije na odmet imati ga u rezervi!

post-26810-0-18266800-1382195027_thumb.j

post-26810-0-91740000-1382195028_thumb.j

post-26810-0-58826100-1382195034_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...