Jump to content


Moja dva sistema: kućni bioskop i stereo varijanta


draganstojkovic

Recommended Posts

Pozdrav svima,nov sam na forumu,moje prvo pisanje,u duÅ¡i sam viÅ¡e filmofil nego audiofil tako da se kućni bioskop i mnogo viÅ¡e koristi, doduÅ¡e trenutno koristim 5.1 pojaÄalo i za stereo na Infinity RS5001 kutijama i sasvim solidno to zvuÄi i u ovoj varijanti,ako mi ispadne neka povoljna varijanta možda ubacim i neko dobro Esprit stereo pojaÄalo da kompletiram sistem.

 

Dnevna soba:

 

Resiver: Pioneer vsx-d2011-s

Prednji: Tannoy PBM 6.5 II

Centar: Sonab

Zadnji: Eltax Symphony 4.4

Subwoofer: Teufel A300SW - mali ali pakleno dobar woofer

HTPC: Core2quad za MKV fajlove sa kojima Bluray plejer ne barata kako treba

Bluray: LG BD390

DVD&HDD Rec.: Medion 250GB 1080p

DVD&VHS Rec.: Sony

TV i dva projektora Benq i Sim2

 

Stereo varijanta u drugoj sobi:

 

Tjuner: Sony ST-S770es

Dek: Sony TC-RX80es

CD: Sony CDP-x333es

Resiver: sony STR-DB840qs

ZvuÄnici: Infinity RS 5001

 

 

 

 

 

post-30265-0-16589700-1363971890_thumb.j

post-30265-0-36652800-1363971912_thumb.j

post-30265-0-86810400-1363971931_thumb.j

post-30265-0-13168000-1363971944_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Fino, fino :)

 

Kad budeš prodavao deck, obavesti me!

Hvala,može lako i to da se dogodi,dve opcije su mi u igri,ili da kupim adekvatno pojaÄalo da kompletiram sistem ili da ide na doboÅ¡ sve sem resivera i zvuÄnika i da novac eventualno preusmerim na pojaÄavanje/doterivanje kućnog bioskopa,javljam ako reÅ¡im,pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Lepo Piksi..lepo....

Samo mali predlog: pusti Pioneer-a da dise i Infinity na stabilnijie postolje :wave2

Hvala druže,ubacio sam neke nogice izmedju resivera i raÄunara od nekih 4-5cm,životinja koja se ne greje uopÅ¡te,jedino ako se baÅ¡ odvrne neki koncert a ima i aktivno hladjenje na poledjini,Å¡to se tiÄe Infinity-ja,mala soba,nisam baÅ¡ mogao da biram gde ih stavljam

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,nov sam na forumu,moje prvo pisanje,u duši sam više filmofil nego audiofil tako da se kućni bioskop i mnogo više koristi, doduše trenutno koristim 5.1 pojačalo i za stereo na Infinity RS5001 kutijama i sasvim solidno to zvuči i u ovoj varijanti,ako mi ispadne neka povoljna varijanta možda ubacim i neko dobro Esprit stereo pojačalo da kompletiram sistem.

 

Dnevna soba:

TV i dva projektora Benq i Sim2

 

 Koji Sim2 ? :) 

 

 I sta ce ti Benq uz Sim2? :D 

Link to comment
Share on other sites

 Koji Sim2 ? :)

 

 I sta ce ti Benq uz Sim2? :D

U pitanju je starija maÅ¡ina SIM2 Grand Cinema HT200 DM DLP,  rezolucija 800x600 ali odliÄan projektor,lampa radila samo 200 sati a deklarisana na 5000h tako da mi je žao da ga prodam za neke smeÅ¡ne pare tako da miksujem malo ovaj, malo onaj, drugi je Benq 7800 DLP, 1024x nativ,digitalni ulaz,ogroman i masivan projektor za kućni bioskop sa neverovatno oÅ¡trom slikom,proÅ¡li su mi 30-ak projektora kroz ruke jer dobijam tehniku od preko s vremena na vreme,ova dva sam odvojio za moju duÅ¡u dok sam ostale prodao.Dobijao sam po nekad i HD LCOS projektore ali bez lampi a u tu avanturu plaćanja lampi po 400-500e da se upuÅ¡tam nisam smeo da sluÄajno ne zakljuÄim da mu fali joÅ¡ neki djavo pored lampe koju nema.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Poslao sam PP draganstojkovic u, da se ne brukam. Izgleda da covek ne cita poruke. Vidim da ima AV risiver Sony STR-DB840qs pa sam pitao kako se iskljucuje opcija bass bust? Ja sam moj risiver kupio preko lozniÄke veze bez daljinca. Skinuo sam uputstvo, ali oÄigledno neÅ¡to previÄ‘am ili ne vidim (mator sam mnogo).

Molim i druge kolege da mi ako neko zna, odgovori kako se iskljuÄuje bass bust na risiveru Sony STR-DB840qs. Kad je opcija ukljuÄena svetli lampica levo dole na displeju. Sa analognih ulaza nemam problema jer sluÅ¡am u direkt modu.

 

pozdrav Ivan

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav svima,evo malih izmena u obe varijante, za frontove su stavljeni Quadral Rondo Phonologue Gold zvuÄnici, Eltax 4.4 su prodati i na njihovo mesto prebaÄeni Tannoy 6.5 PBM kao zadnji sateliti, u stereo varijanti ispala mi Kappa 6.2i Series II stim Å¡to treba da joj se srede Polydome srednjetonci pa sam privremeno stavio Polyspherite iz Infinity RS serije dok ne stignu originali (morao na CNC maÅ¡ini da radim manji okvir za Å¡rafljenje). Sledeća stavka su kvalitetni stalci za bioskop i za stereo varijantu,neki dobar centralni zvuÄnik i pecanje po oglasima nekog dobrog Sony pojaÄala iz ES serije, veliki pozdrav svima

post-30265-0-61489200-1376051652_thumb.j

post-30265-0-68982100-1376051671_thumb.j

post-30265-0-68002300-1376051673_thumb.j

post-30265-0-61216600-1376051675_thumb.j

post-30265-0-60315000-1376051677_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdravo svima,pre neki dan uzeo i jedan DAT Sony 57ES,u odliÄnom stanju to jest kao nov,ima neki problem prilikom reprodukcije zvuka sa kasetica koji sam postavio na servis strani foruma ali prvenstveno ga uzeo za ulogu DAC-a i evo par dana pravim zvuÄna poredjenja sa karticom koju sam do sada koristio to jest sa Audigy Platinum sb00900 24bit sa firewire i pozlaćenim konektorima i po meni je ovo ogromna razlika u kvalitetu na strani DAT-a,naravno sluÅ¡aju se iskljuÄivo identiÄni flac fajlovi u obe varijante,korišćen najobiÄniji koaksijalni od 3 metra,ja ga liÄno pravio sa nekim jeftinim Neutrik konektorima i signal se Å¡alje iz matiÄne ploÄe raÄunara,dok sam koristio zvuÄnu karticu zvuk se prenosio kvalitetnim Monitor HiFi kablovima od 5 metra,jedino Å¡to sam koristio adapter na malu bananicu za ulaz u zvuÄnu karticu.Skoro sam imao i Tascam us-122l eksternu zvuÄnu karticu i od nje mi  ova varijanta sa DAT-om bolje zvuÄi,tako da me zanima da li bi evidentan napredak bio eventualno neki dobar MiniDisk iz ES serije u odnosu na DAT za ulogu DAC-a za ove stvari koje su meni potrebne to jest obiÄni 16bit flac fajlovi koje svi skidamo sa neta,to jest da li bi bilo primetne razlike poÅ¡to sam viÅ¡e za priÄu da mi hifi komponenta zavrÅ¡i posao nego da jurim skupocene zvuÄne kartice ili skupe eksterne Dac sprave i ujedno bih i kompletirao Sony sistem jednim dobrim mini diskom,pozdrav svima

post-30265-0-69226100-1378732743_thumb.j

post-30265-0-76458700-1378732748_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ovo je ženin sistem,Canton SC i Technics mini linija iz komponenti sa identiÄnim pravljenim stalcima za zvuÄnike kao Å¡to ima sistem za kućni bioskop, ove Canton kutije su totalni overkill za Technics liniju tako da ću najverovatnije da stavim kod nje Sony 5ES pojaÄalo (samo da ne pokrÅ¡i kompjuterski sto od težine,verovatno će morati dobra zidna polica da se napravi), inaÄe prazno mesto u polici je ostavljeno za jedan dobar ES MiniDisc koji će da radi posao kao DAC,poÅ¡to za tu ulogu joÅ¡ uvek koristim DAT uredjaj

post-30265-0-25309900-1386335880_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...