Jump to content


dac,da ili ne?


gojkov

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imam ga i dalje, mada, nije isti model (moj je MDS-JE530). Modifikovan je samo sa drugim izlaznim OPampovima, nista vise. Sad sedi u podrumu.

 

Pisao sam direktno poredjenje u temi Lampucera pre skoro godinu dana, to isto mislim i sad. Lampucera jeste bolji DAC ali Sonijev minidisc sa cenom od 40 evra zvuci dosta bolje nego sto kosta. Mislim da je odnos cena kvalitet za tu (ili slicnu) cenu za fabricki skutijan uredjaj nesto sto je tesko pobedivo na trzistu hifi opreme kod nas.

 

Treba obratiti i paznju na razlike izmedju samih modela. Kako zvuci 520 ne znam, cini mi se da konverter nije isti kao kod 530.

 

520    http://www.minidisc.org/part_Sony_MDS-JE520+S39.html

 

530    http://www.minidisc.org/part_Sony_MDS-JE530.html

 

Dosta vremena je proslo kako smo pominjali na forumu mogucnost modifikacije nekog od Sony minidiscova ali, koliko vidim, iako je nacelno pokazana zainteresovanost, nije se mrdnulo dalje od toga. Nisam strucan da o tome govorim, samo mi se cini da bi moglo da se izvuce jos zvuka iz ovih masina, uz rezervu oko ulaganja u takav poduhvat, recimo da bi za ukupno 100 evra mogla da se zbemba fino zvuceca masinica. Naravno, niko ne treba da ocekuje iznenadjujuce rezultate, govorimo o ceni od 100 evra i zvuk bi, cenim, bio sasvim pristojan za sisteme koji su budzetski i bez velikih ambicija.

Link to comment
Share on other sites

Ako je u pitanju slusanje PCa kao izvora , preporucio bih da razmislis i o Apple AirPort Expressu. Nov oko 100$, Second Hand pedesetak$.

Sam za sebe vrlo pristojno zvuci. Preko DACa ( koji mozes kasnije da nabavis) jos bolje.

Nerazumem kakav je to uredjaj :mellow: 

Link to comment
Share on other sites

Nerazumem kakav je to uredjaj :mellow: 

 

apple-airport-802.11n.jpg

Streamer (router). Sa PCa posaljes mjuzu ( wireless ili žicom). U AirPortu se pretvori u analogni signal ( ili optiÄkim kablom na DAC.

Prelistaj malo internet. Pisao sam malo o tome na svajserskom forumu

http://www.diyaudio.rs/topic/4950-apple-airport-express/?hl=%20apple%20%20air%20%20port

 

 

 

Apple-Airport-Express-Usage.jpg

Link to comment
Share on other sites

taj sto sedi u podrumu jel za prodaju :D  :wave2 

 

Nije :)

 

Neka ga u rezervi, leba ne jede a ako zatreba (u slucaju da Lampucera ispusti dusu jer se ne gasi) za 10 minuta imam spremnu zamenu dok se ne nadje adekvatna zamena.

 

Pogledao sam na brzinu po oglasima, ako se odlucis za minidisc, ima ih nekoliko. Po mom sudu, ako ti ne treba DAC koji podrzava Hi-Res fajlove i trenutno si spreman da izdvojis 50-ak evra, ne verujem da ces naci nesto bolje.

Link to comment
Share on other sites

Nije :)

 

Neka ga u rezervi, leba ne jede a ako zatreba (u slucaju da Lampucera ispusti dusu jer se ne gasi) za 10 minuta imam spremnu zamenu dok se ne nadje adekvatna zamena.

 

Pogledao sam na brzinu po oglasima, ako se odlucis za minidisc, ima ih nekoliko. Po mom sudu, ako ti ne treba DAC koji podrzava Hi-Res fajlove i trenutno si spreman da izdvojis 50-ak evra, ne verujem da ces naci nesto bolje.

Hvala na odgovoru :thumbsup2 .Muziku slusam preko pc flac i mp3 320kbps i radio stanice preko interneta, dok ne nabavim tjuner.Za bolje mi ne treba za sada :wave2

Link to comment
Share on other sites

apple-airport-802.11n.jpg

Streamer (router). Sa PCa posaljes mjuzu ( wireless ili žicom). U AirPortu se pretvori u analogni signal ( ili optiÄkim kablom na DAC.

Prelistaj malo internet. Pisao sam malo o tome na svajserskom forumu

http://www.diyaudio.rs/topic/4950-apple-airport-express/?hl=%20apple%20%20air%20%20port

 

 

 

Apple-Airport-Express-Usage.jpg

Interesantan uredjaj.Ima tu ponesto sto mi nije jasno.Na primer izlaz je  dzek za slusalice tj istovremeno i analogni i digitalni u jednom ako sam dobro shvatio.Al instalacija to mi nije bas najjasnije.Recimo moj kopjuter je povezan kablom sa ruterom koji je kod sina u sobi povezan sa modemom sbb(duo mix) i njegovim kompjuterom kao glavnim.N a ruter je povezan i moj cale kablom preko tavana na susednu kucu u dvoristu ,isto tako i cerka u susednoj sobi al bezicno(brzina interneta je zato dosta sporija al i komp je stariji).Ja ovo ne bi nista diro.E sad kako ovo cudo instalirati a da ostalo ostane po starom ako shvatas sta hocu da kazem?

Link to comment
Share on other sites

Interesantan uredjaj.Ima tu ponesto sto mi nije jasno.Na primer izlaz je  dzek za slusalice tj istovremeno i analogni i digitalni u jednom ako sam dobro shvatio.Al instalacija to mi nije bas najjasnije.Recimo moj kopjuter je povezan kablom sa ruterom koji je kod sina u sobi povezan sa modemom sbb(duo mix) i njegovim kompjuterom kao glavnim.N a ruter je povezan i moj cale kablom preko tavana na susednu kucu u dvoristu ,isto tako i cerka u susednoj sobi al bezicno(brzina interneta je zato dosta sporija al i komp je stariji).Ja ovo ne bi nista diro.E sad kako ovo cudo instalirati a da ostalo ostane po starom ako shvatas sta hocu da kazem?

Jeste. Isti 3,5mm džek je ili za stereo bananicu ili za toslink kabl( sa 3,5m adapterom ili završetkom).

1m-toslink-mini-toslink-cable.jpgtoslink_mini.jpg

E sad Å¡to se tiÄe vezivanja.

Kod mene je na sistemu B povezano isto kao kod tebe. SBB Duo mix paket  ( brzina od 10 nije nimalo slaba). Detinji desktopi i jedan laptop su  žiÄano vezani a drugi laptop, ROKU SOUNDBRIDGE i Apple AirPort su WiFiem vezani. Nema seckanja.

Na sistemu A mi je SBB modem vezan na Apple AirPort i on glumi WiFi router. Dva laptopa su WiFiem vezani na Apple ( i internet).

Na sistemu C ( na ranÄu) nemam internet ( moj) pa samo Apple AirPort i Laptop komuniciraju ( WiFi) i tako streamujem.

Predlažem da Apple vežeÅ¡ na ruter žiÄano ( ako imaÅ¡ port slobodan na routeru i nije ti predaleko do pojaÄala) ili WiFi . Å ta ti viÅ¡e odgovara. Meni je na DENON mini liniji Apple uboden otpozadi u slobodan AC prikljuÄak, povezan WiFi ( jer je router na drugoj strani sobe). Tako je DENON linija postala AirPlay kompatibilna a niÅ¡ta se spreda ne vidi.

 

 

 

ako se ne varam apple airport express sve resampluje na 44.1...

Mislim da je iTunes taj koji resampluje. Ja koristim AirFoil koji hijackuje izlaz nekog ( bilo kog) playera i Å¡alje na  Apple AirPort.  E sad ako player podržava 24/96 ( a skoro svi podržavaju) onda se takav signal može poslati AirPortu.

Zbog Äega je ovo znaÄajno?

Prve verzije AirPorta su bile bazirane an PCM2705 USB DACu koji podržava samo red book standard ( 16/44,1). Ali nove verzije AirPorta su napravljene nad CS4344 Äipom (i podržavaju i Wireless g standard) pa bi teorijski mogle da reprodukuju i HR fajlove.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...