Jump to content


Onkyo A-5VL


Freeman

Recommended Posts

Zdravo svima.

 

Da li je neko ima priliku da slusa Onkyo A-5VL pojacalo? Na internetu sam nalazio oprecna misljenja o njemu, pa bi mi od velike pomoci bilo da cujem necija iskustva iz prve ruke.

 

Koje biste pojacalo preporucili za oko 300-400 eura (novo ili polovno), s tim da je pozeljno da ima integrisani DAC.

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Moja iskustva su ultra pozitivna. Iskreno nije mi jasno kako se prodaje po toj ceni. Tezhak je 10kg, ima 2 s-core transformatora unutra i svira odlichno. Interni DAC je vrlo dobar, nije daleko od MDAC-a. Neshto manje 'leprshav' gore i malo uvucheniji srednji, inache shiroka pozornica i odlichni detalji. Kada ga povezhem preko koaxijalnog sp/dif-a zaista jedva provaljujem razliku naspram MDAC-a.  

 

Medjutim, ja sam ga uzeo iskljuchivo za slushalice na preporuku nekih ljudi sa head-fi foruma i nisam se pokajao nijednog trenutka, nasuprot, ne verujem koliko je dobar u toj varijanti. Ali kao klasichan amp moram priznati nije nishta posebno. U predjenju sa Nad-om 375bee dosta manje dinamike, slabija kontrola celog spektra, posebno basa itd. Nije chudno, slabiji je 3x i daleko jeftinij.  

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je da Onkyo ne moze da se nosi sa pojacalom koje je 3-4 puta skuplje od njega. Ali me interesuje kakvo je u poredjenju sa konkurencijom slicne cijene, npr. Marantz 6003/6004, Pioneer A-A06 i slicnih. Navedena pojacala sam imao prilike da cujem, ali ne i Onkyo, jer ih niko ne prodaje u Crnoj Gori.

 

Inace, muziku pustam sa media plejera, pa bi mi A-5VL ili A-9050 bas legli, jer imaju integrisani DAC pa bih malo rascistio nered ispod televizora (plejer - DAT (u funkciji DAC-a) - predpojacalo - pojacalo snage).

 

Hvala svima na odgovorima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...