Jump to content


T+A Criterion T100 - koje poja�alo?


Recommended Posts

Zdravo svima,

 

molim za pomoć poznavaoce u odabiru odgovarajućeg pojaÄala za zvuÄnike T+A Criterion T100. Snaga zvuÄnika je 100W/4ohm, a osetljivost je 90db.

 

Možda će Vam zvuÄati malo smeÅ¡no, ali uslov je da pojaÄalo ima daljinac. Suma koju bih izdvojio je 200€.

 

Ukoliko imate iskustva sa ovim zvuÄnicima ili ste ih sluÅ¡ali, bio bih Vam veoma zahvalan na pomoći.

 

Hvala unapred na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemogu da ti pomognem jer kupujes pojacivac na osnovu toga dal ima daljinac ili nema... A trebao bi da ih biras na osnovu kvaliteta zvuka, jer upravo je to sto placas - dobar zvuk. Ali postujem tvoj stav da je daljinac presudan... Nazalost nemogu da ti pomognem... Pogledaj malo KP sajt imas na tone finih pojacivaca sa daljincem. Gledaj da je pojacalo radi na 4 oma (ima pojacala i koja rade samo na 8-16). 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravo svima,

 

prvo da se izvinim na neodgovaranju (ali sam jednostavno bi spreÄen), a potom zahvalim na savetima za kupovinu pojaÄala. Kupio sam pojaÄalo HK970, meÄ‘utim zvuk koji dobijam je pomalo zatvoren. Obzirom da sam poÄetnik u Hi-Fi svetu, da li znate na koji naÄin mogu dobiti malo otvoreniji zvuk. I zvuÄnici su odskora kod mene, tako da nisam siguran da li je do zvuÄnika ili pojaÄala, ili neÄeg trećeg.

 

Podaci koji mogu da pomognu:

 

CD   :            HD970

pojaÄalo:       HK970

soba:            oko 25 kvadrata (4,5 x 5,5)

kablovi:        Oehlbach 4mmx2.5m

interkonekt:  Oehlbach NF1 - 1m   

 

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Zdravo svima,

 

prvo da se izvinim na neodgovaranju (ali sam jednostavno bi spreÄen), a potom zahvalim na savetima za kupovinu pojaÄala. Kupio sam pojaÄalo HK970, meÄ‘utim zvuk koji dobijam je pomalo zatvoren. Obzirom da sam poÄetnik u Hi-Fi svetu, da li znate na koji naÄin mogu dobiti malo otvoreniji zvuk. I zvuÄnici su odskora kod mene, tako da nisam siguran da li je do zvuÄnika ili pojaÄala, ili neÄeg trećeg.

 

Podaci koji mogu da pomognu:

 

CD   :            HD970

pojaÄalo:       HK970

soba:            oko 25 kvadrata (4,5 x 5,5)

kablovi:        Oehlbach 4mmx2.5m

interkonekt:  Oehlbach NF1 - 1m   

 

Hvala unapred

Otvori pivo i promeni kablove za poÄetak.Onda promeni izvor zvuka, ako i to ne urodi plodom prodaj pojaÄalo.Do zvuÄnika nije sigurno , to je dobar zvuÄnik, brz i otvoren

Link to comment
Share on other sites

Pokusajte da zamenite postojece kablove sa nekim posrebrenim npr VDH cs122....ukucajte u pretragu,dosta se pisalo o ovim kablovima

 

attachicon.giftop-points-smiley.gif

Video sam, ali su 17€ po metru. Pogledaću još malo ukoliko mogu da ih nadjem povoljnije. Ne bih baš da dajem 80-90€, a da ne znam da li će biti promene u zvuku.

 

U svakom sluÄaju, hvala na savetu.

Link to comment
Share on other sites

Video sam, ali su 17€ po metru. Pogledaću još malo ukoliko mogu da ih nadjem povoljnije. Ne bih baš da dajem 80-90€, a da ne znam da li će biti promene u zvuku.

 

U svakom sluÄaju, hvala na savetu.

Kupiš polovne i uštediš pare.Još ako je prodavac normalan pa probaš....Naravno ne kupovati bez probe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...