Jump to content


Pomoc oko pojacala uz Monitor Audio RX-8


markodl

Recommended Posts

Licno ne volim konkretno polovne uredjaje da preporucujem jer ne poznajem vlasnike, pa moze biti super ponuda ili macka u dzaku.

Rekao sam polovno koje je novo kostalo oko 1000e, bolje nego novo za te pare za te zvucnike.

HK se ne slaze bas uz MA, bolje neki Arcam ili Marantz.

 

U principu ovo je fino pojacalo za RX8 http://www.kupujemprodajem.com/Marantz-4989902-oglas.htm ali ne znam u kakvom je stvarnom stanju.

Moras to licno proveriti.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postovanje za NAIM, ali covek trazi amp za 200 evra!

 

Moja topla preporuka je da slusas na technics-u koji imas dok ne skupis lovu za bolje pojacalo.

 

S druge strane razumem nestrpljenje da iscedis sve iz RX-a.

Ne moze da ih iscedi dok ih ne potera sa dostojnim pojacalom, dakle moj glas za to da skupljas pare i kupis na kraju nesto sto ce zaista dati pravi rezultat. Ja sam na svojim MA rx 6 izmenjao razna (marantz pm 6003, CA A500) ali su tek sa Primare i21 zvucnici bili pod pravom kontrolom. A Primare i slicna pojacala mozes da nadjes do 500 evrica, polovna naravno...dakle skupljaj jos 300:)

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima! 

Skupljam ja za bolje pojacalo, samo ova kupovina nema veze sa tim novcima iz kojih ce se to bolje kupovati. Kao sto rekoh, ja sam ih slusao sa unison research secondo, ali on kosta negde oko 2000 eura.. A toliki novac ne mogu da nabavim preko noci. Pare odvojene za ovo pojacalo (do 2000 eura) ne uticu na potencijalni UR. Tako da me intresuje da trenutno poboljsam zvuk. Hvala svima u svakom slucaju, mozda i zadrzim tehniks za sada, a verovatno cu da poslusam jos nesto...pa - ako mi se svidi, sto da ne! Svakako cu poslusati moje zvucnike sa naimom. Mozda i za manji novac (od UR-a) dobijem nesto sto mi se svidja.

I...jos jedno pitanje: koliko je pametno kupiti pomenuti lampasko pojacalo (pomenuti UR secondo)? Neki kude lampe, ali to sto ja cuh ih njih... Ja sam odusevljen. Da li je neko slusao ovo pojacalo mozda i ima neke utiske ? 

Link to comment
Share on other sites

Nista, naravno. :D

Gledao sam neka pojacala, poslusao pomenuti musical fidelity b-1 (nije mi se svidelo), poslusao harmana 665 - to i nije bilo lose. Hteo da slusam nekog marantza pm-7002 cini mise, mozda i gresim, i tako shvatio da cu sve da trazim skuplje jer je bolje (a para nemam. :D)

I onda sam slusao Tannoy Revolution DC6. Ako sam sa tobom pricao u audiophil-u, a moguce je da jesam, onda to znas.

I tako, sto se vise mislim, sve mi teze...

Ako nisam pricao sa tobom, onda nema veze, sve sam objasnio. Dc6 i rx8 - dve razlicite price - jedno sa drugim nema veze...  Ukratko - najverovatnije cu tati da dam RX-8 i tehniksa, da sebi uzmem pomenuti tannoy. Samo se plasim da ne idem "sa konja na magarca" posto trenutno imam zvucnike koji su 3 puta veci od tannoya. I onda zamisljam sebe - stavljam tanoy u sobu, kacim ih na pojacalo... i onda ne cujem ono sto sam zeleo da cujem. Ili mi se to ne svidi. I onda - qq meni. I kad zamislim to, onda se plasim da kupim tannoy. :D

Inace uz tannoy bih kupio i novo pojacalo (zato bih i menjao rx-8, ovako mogu da kupim i dobro pojacalo i solidne zvucnike). E, onda bi se tu javlja problem pojacala uz tanoy. Nudili su mi u audiophilu cambridge audio azur 740A. Bilo je to lepo. Ali posto citam okolo po forumima (umesto da ucim) da je rega brio-r odlicno pojacalo za te novce, i njega bih slusao, pa bih razmislio (a i odg. mi sto je malo jeftinije od cambridge audia). 

A pare koje su u buducnosti trebale da budu stekane za pojacalo da budu potrosene na neki fin dac, strimer, plejer.. Itd...

U svakom slucaju - sada jos vise ne znam sta hocu nego kada sam otvorio temu. :D

Link to comment
Share on other sites

Nece, zvuk je ok za tu cenu.

A onda doÄ‘ete do mene sa DC6, i uporedite sa DIY zvuÄnicima. (soba je 14 m2)

Jedino je pitanje da li želite da steknete znaÄajno sluÅ¡no iskustvo, a da nakon toga budete nesrećni? :lol:

 

Uostalom, nezadovoljstvo postojećim i težnja ka boljem je bitna stavka kod većine audiofila.

Link to comment
Share on other sites

Ponuda je prvenstveno radi sticanja iskustva.

 

Treba videti i Äuti Å¡ta je sve moguće "izvesti", da bi se imali reperi za oÄekivanja u kvalitetu zvuka za odreÄ‘ene rangove.

Ako treba iskustvo da stiÄe na Pionirovom integralcu i DIY zvuÄnicima, onda bolje i da ne dolazi...

Link to comment
Share on other sites

Ne lupetaj.

 

Lepo sam napisao da dođu sa DC6 i da uporede.

Ako već kupi DC6, tek onda ne treba da dolazi, svrÅ¡enom poslu nema mane. Osim toga, reper se ne stiÄe sluÅ¡anjem praviÅ¡a i japanskih praćki, nego referentnih ureÄ‘aja iz odgovarajuće cenovne klase...

Link to comment
Share on other sites

Ako već kupi DC6, tek onda ne treba da dolazi, svrÅ¡enom poslu nema mane. Osim toga, reper se ne stiÄe sluÅ¡anjem praviÅ¡a i japanskih praćki, nego referentnih ureÄ‘aja iz odgovarajuće cenovne klase...

Ovo jesu referentni uređaji u cenovnoj klasi, zato sam i predložio to slušno iskustvo.

 

Za 13 godina koliko je A-717 u mom posedu, poredio sam ga sa velikim brojem pojaÄala, izmeÄ‘u ostalih i Audiolab -8000A, Mission Cyrus 1/2, Harman PM-665, i mnoga druga, i gle, zadržalo se...

 

Å ta su zaista dobre "praviÅ¡e" od zvuÄnika cenim da ne znaÅ¡, tako da je bez veze da se u to petljaÅ¡ i komentariÅ¡eÅ¡, pogotovo ako nisi sluÅ¡ao.

 

Mislim da je najprimerenije da zvuk tih "praćki" komentarišu oni koji su bili i slušali sistem...

Link to comment
Share on other sites

Ovo jesu referentni uređaji u cenovnoj klasi, zato sam i predložio to slušno iskustvo.

 

Za 13 godina koliko je A-717 u mom posedu, poredio sam ga sa velikim brojem pojaÄala, izmeÄ‘u ostalih i Audiolab -8000A, Mission Cyrus 1/2, Harman PM-665, i mnoga druga, i gle, zadržalo se...

 

Å ta su zaista dobre "praviÅ¡e" od zvuÄnika cenim da ne znaÅ¡, tako da je bez veze da se u to petljaÅ¡ i komentariÅ¡eÅ¡, pogotovo ako nisi sluÅ¡ao.

 

Mislim da je najprimerenije da zvuk tih "praćki" komentarišu oni koji su bili i slušali sistem...

Olako se primaÅ¡ na moje provokacije, nije taj Pioner loÅ¡e pojaÄalo, a sluÅ¡ao sam dosta DIY zvuÄnika, pa Äak i neke tvoje svojevremeno u Pinkiju, i nije to bilo uopÅ¡te tako loÅ¡e. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja sledeca pitanja nemaju neke veze sa ovom temom, ali hajde da ne otvaram novu:

Prvo, kupih audiolab 8000se i prezadovoljan sam. Nemam dac, ali sam stvarno prezadovoljan. Ne znam sta bi tek bilo kada bih kupio dac!

E sada - resio moj tata da uzme RX-8 sebi, pa i audiolab (koji je kupljen iz njegovog budzeta, ne mogu da mu ne dam :D). 

Pa, sada ja razmisljam, kao sto negde gore vec rekoh, da promenim rx-8, mozda. Sa tehniksom sam imao zelju da ih menjam, sada vise nemam. Jedina mana trenutno je: kada je ton relativno smanjen ktuije se cuju prelepo. Medjutim, kada pojacam malo vise (recimo 10+ sati), pocne sve pomalo da mi se mulja. Tipujem na nedsotatak dac-a i lose kablove, ali mozda i najvise na prostoriju koja je recimo 3,5mx4m. E sada, interesuje me sta misle iskusniji - da li ovo razlog da se uzmu bookshelfovi? Inace, RX-8 mi stoje na 15 cm od zadnjeg zida - kapiram da treba vise, ali nemam gde vise, ako ih izvucem jos malo, bice na pola sobe! Planiram da poslusam neke nove zvucnike, ali ih ipak ne slusam u svojoj prostoriji, pa mi oko ovoga treba savet iskusnijih i nikako se ne mogu se osloniti na to sto cujem. 

Drugo, planirao sam da slusam sledece uredjaje, pa da na licu mesta vidim sta mi je ciniti - da ostavljam sebi rx-8, a da tata kupuje drugi ili da on nosi ove a da ja udomim nesto novo:

 

-4 audio
 Kef LS-50
 Monitor Audio rx6
 Monitor Audio rx8
 PMC DB1i 
 PMC TB2i
 
-Audiophile
 Dali Zensor 5
 Tannoy revolution DC6
 Tannoy revolution DC6T
 

Pmc-ove nisam slusao ali ih jako hvale, a vidim da su sada na nekoj akciji (izasli su valjda novi modeli). Da li bi neko mogao da mi preporuci jos neke interesantne kutije koje nisu na ovom spisku pa da ih njih poslusam (i da one kostaju do 1000 eura npr, ovaj dc6t ili jos jedan rx8 ako kupim moracu da kopam zlato za neko pojacalo)? Inace, slusacu sve kutije na audiolabu (kada ih budem testirao), a posle cu verovatno uzimati nesto drugo (u zavisnosti od toga sta bude na kupujem-prodajem i koliko para ostane posle kupovine zvucnika). Inace, kutije cu kupiti iskljucivo nove, pojacalo koje cu uzeti posle - verovatno cu ga uzimati polovnog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...