Jump to content


Pomoc oko pojacala uz Monitor Audio RX-8


markodl

Recommended Posts

Kupio sam Monitor Audio rx-8. Od raznih zvucnika koje sam cuo, zvuk rx-osmica mi se najvise dopao.

Uz njih bi zeleo da kupim neko polovno pojacalo. Trenutno imam technics su-v670 pxs, ali nisam potpuno zadovoljan zvukom.

Trenutno ne mogu sebi da priustim neko novo pojacalo tako da ciljam na neko polovno sa cenom do 200 (eventualno 250 eura). 

Razmisljam se oko musical fidelity-ja B1 koji ima skroz pozitivne komentare. Medjutim, malo se plasim da ce ovo pojacalo (2x35w) moci da "izgura" moje zvucnike. Da li bi neko mogao da mi pomogne?

Takodje bih voleo da cujem tudja misljenja o mom tehniksu, a i da li je moguce da dobijem neki topliji zvuk za novce kojima trenutno raspolazem (mozda bi mogli da mi preporucite neko pojacalo uz moje zvucnike).

Unapre zahvalan!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

za tvoje zvuÄnike su zakon NAD pojaÄala, ali tvoj tehnics je odliÄno pojaÄalo spizzenklase 3 , probaj da zameniÅ¡ kablove od zvuÄnika i interkonekt tu bi sigurno video razliku u zvuku, za toplinu zvuka gledaj mos-fet pojaÄalo , naravno bitan je i izvor cd plejeri marantz i nad su pravi izbor za topliji zvuk.

Link to comment
Share on other sites

za tvoje zvuÄnike su zakon NAD pojaÄala, ali tvoj tehnics je odliÄno pojaÄalo spizzenklase 3 , probaj da zameniÅ¡ kablove od zvuÄnika i interkonekt tu bi sigurno video razliku u zvuku, za toplinu zvuka gledaj mos-fet pojaÄalo , naravno bitan je i izvor cd plejeri marantz i nad su pravi izbor za topliji zvuk.

Kakav NAD,prosecan, tamni i muljavi  zvuk. Imao sam kombinaciju pojacalo c352 sa RS8. Kasnije sam povezao RS8 sa Naim  Nait 5i mk2. Tu su zvucnici dobili pravi zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Bezi od tog Techicsa ...imao sam 5-6 Technics pojacala, samo lepo izgledaju, zvuk mi se nikada nije svideo ... sto se tice polovnih pojacala, do 250 eura imas veliki izbor ...skoro sam gledao na KP , neki Marantz PM84, za 200-ak eura ... inace, da, Naim bi super zvucao na tim kutijama. idi na whathifi.co.uk ...citaj malo tamo recenije ...

Link to comment
Share on other sites

Slusaj to sto imas i aktivno skupljaj novac kako znas i umes. :) Dobre su to kutije, ako kupis pojacalo od 250e javice se zelja da ga promenis, vrlo skoro. Skupljaj onda polako za naim. :)

Apsolutno se slazem...! Ako gledas nesto u tim cenovnim kategorijama i kupis ga garantujem ti da neces izvuci zvuk iz kutija kako mogu da sviraju... Licno sam se uverio, cak sam relativno skoro i nosio svoje pojacalo da cujem sa tim kutijama i iskreno, uopste nisam ocekivao da ce kombinacija sa RX8 toliko dobro da zvuci... 

Link to comment
Share on other sites

ove kutije traze kvalitetan pojacivac. Ne igraj se sa tim plastikanerima kao sto su technics, nad, yamaha i sl....

Ono sto je dobro je da su kutije jako osetljive 90 decibela i da su na 4 oma... Znaci ne traze neku zver od pojacala da bi radile... Ali sve podnostojece MA kutije traze snagu. Imao sam BR5 dobro znam sta pricam... 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se uverio u kvalitet zvuka Nad pojacala sa MA raznim  modelima (podnostojecim I na stalcima),u kucnim uslovima I u 4audiu I meni se dopada taj spoj. S druge strane Naim je nesto posve drugacije,visa klasa zvuka,bar u odnosu na BEE klasu Nad-a  I mada posedujem dva Nad pojacala bio sam iznenadjen kvalitetom Naim-a ali sa mojim Dynaudio a cuo sam Naim 5i I sa PMC DB1i zvucnicima,i to je jednostavno fenomenalno. Pratim forum na WHF I tamo se mnogi zale na spoj MA sa Naim-om, navodno je zvuk previse svetao. Ima mnogo boljih kombinacija zvucnika s Naim-om,ali vec imas odlicne podnostojece zvucnike I trebalo bi da ih poslusas s Nad pojacalom jer je tvoj dozivljaj najmerodavniji a sto je vazno Nad se cenom uklapa u tvoje trenutne mogucnosti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se uverio u kvalitet zvuka Nad pojacala sa MA raznim  modelima (podnostojecim I na stalcima),u kucnim uslovima I u 4audiu I meni se dopada taj spoj. S druge strane Naim je nesto posve drugacije,visa klasa zvuka,bar u odnosu na BEE klasu Nad-a  I mada posedujem dva Nad pojacala bio sam iznenadjen kvalitetom Naim-a ali sa mojim Dynaudio a cuo sam Naim 5i I sa PMC DB1i zvucnicima,i to je jednostavno fenomenalno. Pratim forum na WHF I tamo se mnogi zale na spoj MA sa Naim-om, navodno je zvuk previse svetao. Ima mnogo boljih kombinacija zvucnika s Naim-om,ali vec imas odlicne podnostojece zvucnike I trebalo bi da ih poslusas s Nad pojacalom jer je tvoj dozivljaj najmerodavniji a sto je vazno Nad se cenom uklapa u tvoje trenutne mogucnosti.

 

Mali off, koji dynaudio je u pitanju? :) p.s. Naim je samo jedan od predlloga, nije bitno sta ce da odluci, bitno je da skupi novac za neko bolje

pojacalo. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se uverio u kvalitet zvuka Nad pojacala sa MA raznim  modelima (podnostojecim I na stalcima),u kucnim uslovima I u 4audiu I meni se dopada taj spoj. S druge strane Naim je nesto posve drugacije,visa klasa zvuka,bar u odnosu na BEE klasu Nad-a  I mada posedujem dva Nad pojacala bio sam iznenadjen kvalitetom Naim-a ali sa mojim Dynaudio a cuo sam Naim 5i I sa PMC DB1i zvucnicima,i to je jednostavno fenomenalno. Pratim forum na WHF I tamo se mnogi zale na spoj MA sa Naim-om, navodno je zvuk previse svetao. Ima mnogo boljih kombinacija zvucnika s Naim-om,ali vec imas odlicne podnostojece zvucnike I trebalo bi da ih poslusas s Nad pojacalom jer je tvoj dozivljaj najmerodavniji a sto je vazno Nad se cenom uklapa u tvoje trenutne mogucnosti.

Istina malo naginje na svetliju stranu. Medjutim sve drugo je na toj

kombinaciji. Imao sam i Nait 5i i XS sada koji je svirao sa RS8 . Tu se

moze sa IC Snaic-om  i Nac a5 dobiti  zvuk koji nije presvetao.

Link to comment
Share on other sites

Kakav NAD,prosecan, tamni i muljavi  zvuk. Imao sam kombinaciju pojacalo c352 sa RS8. Kasnije sam povezao RS8 sa Naim  Nait 5i mk2. Tu su zvucnici dobili pravi zvuk.

Bravo, tacno tako !

 

Cak vise ni u 4 audiu ne povezuju nesrecnog nada sa Ma, nego sa Audiolabom, pitam se zbog cega. :xmas

Link to comment
Share on other sites

   Ja ne bih da preporucujem nista konkretno, samo jos jednom navodim da se ne treba igrati sa pojacalima tipa Tecnics, NAD i slicno u toj kombinaciji... Ako nisi daleko, mozes da dodjes do mene na kafu i da cujes Arcam sa RX kutijama.... Jedno iskustvo vise, a mozes da steknes i drugaciju sliku koja ce da te odvrati od Technicsa i navede na ipak malo bolji izbor... bio to Naim, Yamaha (isto treba uzeti u razmatranje malo bolje modele), Marantz.... 

    I jos nesto, ovde mozes o istom trosku da cujes i Exposure ako te put navede...

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima! Prijatelju, hvala na pozivu, ako me navede put, tj. pre ce biti ako skupim vremena, svratio bih, sto da ne.

Ja jesam cuo moje zvucnike sa nad-om c375BEE u 4-audiu. To sto sam cuo jeste mi se svidelo. I plan je bio da moje zvucnike slusam na tehniksu, onda kupim nad-a i sve lepo... Medjutim, onda sam iste moje zvucnike cuo sa Unison research seond-om i zaista sam bio odusevljen time sto sam cuo. Tu shvatam da nema smisla kupiti nada (koji ne kosta malo) i onda opet skupljati od pocetka za taj UR. Hajde da je razlika u zvuku bila samo mala, ali razlika je bila mozda ista kolika i izmedju tehniksa i pomenutog nada.

E sada, posto ja imam tehniksa kojim nisam bas zadovoljan, a i mogu da ga prodam za skoro iste pare za koje sam ga kupio (pa cak i koju desetinu eura vise), razmisljao sam o nekom pojacalu koje bi mi sviralo dok ne skupim za taj UR. Ovo bi bila samo prelazna varijanta. I tu mi je na pamet pao taj musical fidelity B1. Da li bi mogao neko nesto o njemu da mi kaze? I da li bi on mogao da pogura moje zvucnike sa tih 2x35w ? 

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima! Prijatelju, hvala na pozivu, ako me navede put, tj. pre ce biti ako skupim vremena, svratio bih, sto da ne.

Ja jesam cuo moje zvucnike sa nad-om c375BEE u 4-audiu. To sto sam cuo jeste mi se svidelo. I plan je bio da moje zvucnike slusam na tehniksu, onda kupim nad-a i sve lepo... Medjutim, onda sam iste moje zvucnike cuo sa Unison research seond-om i zaista sam bio odusevljen time sto sam cuo. Tu shvatam da nema smisla kupiti nada (koji ne kosta malo) i onda opet skupljati od pocetka za taj UR. Hajde da je razlika u zvuku bila samo mala, ali razlika je bila mozda ista kolika i izmedju tehniksa i pomenutog nada.

E sada, posto ja imam tehniksa kojim nisam bas zadovoljan, a i mogu da ga prodam za skoro iste pare za koje sam ga kupio (pa cak i koju desetinu eura vise), razmisljao sam o nekom pojacalu koje bi mi sviralo dok ne skupim za taj UR. Ovo bi bila samo prelazna varijanta. I tu mi je na pamet pao taj musical fidelity B1. Da li bi mogao neko nesto o njemu da mi kaze? I da li bi on mogao da pogura moje zvucnike sa tih 2x35w ? 

MA RX6 ima 90 db na 6oma. Nema nekih poteskoca za guranje .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...