Jump to content


Novi DAC


Arty

Recommended Posts

Imao sam HRT II, sasvim korektan DACÄić i za te pare nisam Äuo da ima iÅ¡ta bolje, od USB dakova. Ali kao i uvek, morao je dalje..

 

I ja sam trenutno u istoj situaciji kao ti, spao sam na Behringer UCA-202, ali to je tek smeh, kako to malo Äudo svira za smeÅ¡nih 20-ak evrića.

 

ma to me najviÅ¡e i nervira, verovatno bi većina nas teÅ¡ko provalila da li svira behringer ili hrt, ali ajde sad, jurimo "kvalitet"...bloody digitalija... 

Link to comment
Share on other sites

Svakoga dana se pojavljuju novi pristupaÄni DAC-ovi. Nova arena je 20-40 evra.

 

primam predloge i za ebay uratke, naroÄito jer se tek tu ne bih snaÅ¡ao Å¡ta bi moglo biti vredno pažnje...

 

 

valjda i zbog toga je flavor of the month vrlo izražen fenomen kod dacova...danas hvalospevi i seÄa vena a sutradan kanta...

Link to comment
Share on other sites

To je malo komplikovaniji zahvat jer HRT nema eksterno napajanje već radi na napajanje sa USB-a. Moralo bi da se uÄ‘e u ureÄ‘aj, da se iseku linije napajanja sa USB-a i prevežu na eksterno napajanje, da se otvori rupa za konektor ili kabl - a onda si već oÅ¡tetio ureÄ‘aj i unutra i spolja. LiÄno, ja bih to uradio ako bih reÅ¡io da ureÄ‘aj ostaje u mom trajnom posedu, u protivnom, resale value je doviÄ‘enja.

Edit: sad mi je palo napamet, moglo bi da se umesto gore opisanog poigra i sa napajanjem kroz USB kabl, tako Å¡to bi se prekinuo dovod struje iz kompjutera a prikljuÄilo eksterno napajanje, recimo obrnutim raÄvastim kablom.

Nisam ni planirao da neÅ¡to Äaprkam sa samim ureÄ‘ajem i da lemim napajanje direktno na njega. Ako ne budem uspeo da nabavim neÅ¡to kao sa slike ispod po normalnoj ceni onda ću naruÄiti da mi u Kanibalu naprave takav Y tj. raÄvasti kabl kod koga sa jedne strane dovodi samo napajanje a sa druge digitalni signal.

post-10131-0-69034500-1363126798_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

kakav je nuforce udac2? vidim samo da su ga neÅ¡to kritikovali zbog nekih tehniÄkih problema i sliÄno...umesto fiksnih ima varijabilne rca izlaze, koliko je to smetnja pri svakodnevnom korišćenju? to mi je malo neobiÄno reÅ¡enje...

Link to comment
Share on other sites

kakav je nuforce udac2? vidim samo da su ga neÅ¡to kritikovali zbog nekih tehniÄkih problema i sliÄno...umesto fiksnih ima varijabilne rca izlaze, koliko je to smetnja pri svakodnevnom korišćenju? to mi je malo neobiÄno reÅ¡enje...

Å to bi varijabilni izlaz bio smetnja, pogotovo ako je izveden kako treba? I moj prethodni, i sadaÅ¡nji DAC ga imaju, i teÅ¡ka srca bih se odrekao komfora daljinskog upravljaÄa kad bih nabavljao neki drugi model.

Link to comment
Share on other sites

Å to bi varijabilni izlaz bio smetnja, pogotovo ako je izveden kako treba? I moj prethodni, i sadaÅ¡nji DAC ga imaju, i teÅ¡ka srca bih se odrekao komfora daljinskog upravljaÄa kad bih nabavljao neki drugi model.

 

koristio bih ga iskljuÄivo za pc reprodukciju tako da u tom sluÄaju nemam mnogo vajde od daljinca...zato i pitam, jel varijabilni izlaz u kombinaciji sa pc-em viÅ¡e pain in the ass nego neka vajda...?

Link to comment
Share on other sites

koristio bih ga iskljuÄivo za pc reprodukciju tako da u tom sluÄaju nemam mnogo vajde od daljinca...zato i pitam, jel varijabilni izlaz u kombinaciji sa pc-em viÅ¡e pain in the ass nego neka vajda...?

Pa i ja ga koristim iskljuÄivo za PC reprodukciju, i povremeno sa SB Touch, ali ne znam kakve bi to veze trebalo da ima?!

Link to comment
Share on other sites

Po mojim iskustvima nije nikakva Å¡teta ni ako se atenuacija radi u digitalnom domenu, pod uslovom da se radi u 24 ili 32 bita. Ali ne znam kakav je taj varijabilni izlaz, tj. da li radi analogno ili digitalno?

Ovaj moj radi sa 32 bita, tako da sa 16-bit materijalom nema nikakvih izobliÄenja do -68dB, odnosno sa 24-bit do -50dB.

Link to comment
Share on other sites

nije baÅ¡ ta priÄa toliko bezvezna, govori dosta o high endu danas...smadrlja se neÅ¡to, sklopi se u fin dizajn, pa onda ako proÄ‘e proÄ‘e, ili ako neko primeti videćemo Å¡ta dalje...sećam se da su neki prvi nuforce mono blokovi imali rf smetnje, pa onda njihov cd plejer od 1500 dolara ima najveći jitter ikad izmeren, pa na ovom dacu channel imbalance, klipovanje...deluje kao da bacaÅ¡ palaÄinku na zid da vidiÅ¡ jel oće da se zalepi i ostane tamo...izbacuju nekakve ureÄ‘aje oÄito bez puno mozganja, ako neko neÅ¡to primeti onda prave revizije pa to ispravljaju, ako niko ne zapazi joÅ¡ bolje... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...