Jump to content


Svi moji Revoksi


miso

Recommended Posts

Po­što­va­ne ko­le­ge,


Da i ja pred­sta­vim svoju ko­lek­ci­ju Re­vox „ska­la­me­ri­ja“. Do sa­da ni­ka­da ni­sam na­pra­vio grup­nu sli­ku svih Re­vox ure­đa­ja, već sam u vi­še na­vra­ta „po­sta­vljao sli­ke“, uglav­nom mag­ne­to­fo­na. Osta­le Teh­nik­se, JVC-ove, AR-ove  i Du­a­le ni­sam ni sli­kao.

Ko­lek­ci­ja je plod vi­še­go­di­šnjeg sa­ku­plja­nja.

U po­tra­zi sam za CD-om 226 ili 725, de­kom 215, i ne­kim DAC-om.

 

 

post-15502-0-93222800-1362752532_thumb.j

post-15502-0-63289300-1362752541_thumb.j

post-15502-0-94044200-1362752554_thumb.j

post-15502-0-92744600-1362752565_thumb.j

post-15502-0-99009000-1362752576_thumb.j

post-15502-0-18193600-1362752589_thumb.j

post-15502-0-22125500-1362752606_thumb.j

post-15502-0-82363600-1362752618_thumb.j

post-15502-0-28401800-1362752736_thumb.j

post-15502-0-86088200-1362752746_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Колико ми Ñе чини на брзака, пропуÑтио Ñи Ñамо онај преамп Ñа тјунером и припадајуће активне кутије ...

Свака чаÑÑ‚ !

Link to comment
Share on other sites

Колико ми Ñе чини на брзака, пропуÑтио Ñи Ñамо онај преамп Ñа тјунером и припадајуће активне кутије ...

Свака чаÑÑ‚ !

Ubiše me drugi troškovi. Imam dva studenta tako da za hobi nema više "vremena". Hvala

Link to comment
Share on other sites

Da li  može neko da mi preporuÄi neki DAC u ceni od 300 - 500 E. Zamolio bih neki predlog iz liÄnog iskustva. Ne na osnovu karakteristika sa neta. Na AUX 2 imam prikljuÄen WD stiming sa eksternim hardom, sa Äijim analognim izlazom baÅ¡ nisam zadovoljan. Svaka dobronamerna sugestija je dobrodoÅ¡la.

Unapred hvala.

Link to comment
Share on other sites

Dozvolite i moderatoru da čestita!

Da li  može neko da mi preporuči neki DAC u ceni od 300 - 500 E. Zamolio bih neki predlog iz ličnog iskustva. Ne na osnovu karakteristika sa neta. Na AUX 2 imam priključen WD stiming sa eksternim hardom, sa čijim analognim izlazom baÅ¡ nisam zadovoljan. Svaka dobronamerna sugestija je dobrodoÅ¡la.

Unapred hvala.

Ako je u pitanju WD Live ili Live Hub, on ima samo Toslink. Kao DAC bih preporučio

1. Musical FIdelity V-DACII (u mom Revox sistemu radi odlično)

2. Arcam rDAC

 

IzmeÄ‘u nih ne postoji samo razlika u ceni, već i u zvuku. Na internetu ima dosta diskusija o tome kako jedan i drugi leže u različitim sistemima tako da je ovo mnogo ;e['i kriterijum izbora od cene, iako spadaju u razli;ite cenovne kategorije. 

Link to comment
Share on other sites

Poštovani Willi,

 

Da ste u mojoj situaciji (a koje komponente imam vidi se iz priloženog - radio bi na REVOX 750 MK2) za Å¡ta bi ste se Vi odluÄili. Ja imam WD Live sa eksternim hardom od 1.5 TB.

Da li možete da mi napiÅ¡ete i adresu na kojoj se može naruÄiti predloženi DAC.

Unapred hvala

Link to comment
Share on other sites

Po­što­va­ne ko­le­ge,

Da i ja pred­sta­vim svoju ko­lek­ci­ju Re­vox „ska­la­me­ri­ja“. Do sa­da ni­ka­da ni­sam na­pra­vio grup­nu sli­ku svih Re­vox ure­đa­ja, već sam u vi­še na­vra­ta „po­sta­vljao sli­ke“, uglav­nom mag­ne­to­fo­na. Osta­le Teh­nik­se, JVC-ove, AR-ove  i Du­a­le ni­sam ni sli­kao.

Ko­lek­ci­ja je plod vi­še­go­di­šnjeg sa­ku­plja­nja.

U po­tra­zi sam za CD-om 226 ili 725, de­kom 215, i ne­kim DAC-om.

"Ciko jeli sav ovaj Revox tvoj,ciko......pa sto ga ne slusas ciko..!?"

Link to comment
Share on other sites

Slusa se Bato, slusa se. U spavaćoj sobi je resiver 285 sa zvuÄnicima THIEL CS 3.5 on radi noću. Ostatak linije je u dnevnoj sobi i Å¡ljaka po ceo dan. U rezervi je jedno pojaÄalo Revox 750 MK II. Vezano je za zvuÄnike AR 14 sa dekom JVC DD5 i Tehniksovim tjunerom ali se ovaj sistem slabo sluÅ¡a. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Poštovani Willi,

 

Da ste u mojoj situaciji (a koje komponente imam vidi se iz priloženog - radio bi na REVOX 750 MK2) za šta bi ste se Vi odlučili. Ja imam WD Live sa eksternim hardom od 1.5 TB.

Da li možete da mi napišete i adresu na kojoj se može naručiti predloženi DAC.

Unapred hvala

Ostaju joÅ¡ i pitanja na kojim zvučnicima bi se sluÅ¡alo i kakv zvuk vlasnik sistema voli. Zbog toga mislim da preporučiti jedan ili drugi ne bi bio dobar savet. Ja sam suzio izbor na ova dva jer se uklapaju u budžet i jer sam ih oba sluÅ¡ao. Oba su future-proof jer su 24/192 i imaju sve ulaze. MF je topliji, Arcam ima izraženiji bas, neko viÅ¡e voli zvuk Burr Brown a neko Wolfson čipova. Treba ih čuti oba. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala Willi na savetima. Slusace se na osnovnim zvuÄnicima u sistemu a to su Revox symbol B sa pasivnim zvuÄnikom. Na žalost nisam u prilici da DAC mogu od nekoga pozajmiti ili privremeno doneti na testiranje kod mene.

Pogledao sam u meÄ‘uvremenu i karakteristike DAC-a Riga koji je bio na prezentaciji pre neki dan u firmi One HI FI, tako da sam sada u joÅ¡ većoj dilemi. To je komponenta koja se ne kupuje svaki dan.

Imam ponudu za CD REVOX A725 i  i najavu za 226S. U kritikama sa neta 226S je ispod 226C. Oba modela je baÅ¡ teÅ¡ko naći na naÅ¡em tržiÅ¡tu a cene kod nas nisu realne zbog manje viÅ¡e "kozmetiÄkog" stanja ureÄ‘aja. Na sajtu u Austriji  se ovaj plejer kreće oko 456 eura. Na drugim sajovima u NemaÄkoj i Å vajcarskoj cene su mnogo veće.

U svakom sluÄaju hvala.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poštovane kolege,

 

U našu malu REVOX kolekciju stigao je odnedavno i daljinski REVOX B208.

Ovaj daljinski menja modele starije generacije B201, B201 CD, B205. U mojoj kolekciji pokreće resiver Revox 285 i CD Revox 225.

Daljinski je namenjen novijoj seriji Revox uređaja B251, B261, B226.

Ako nekom bude bio potreban može ga naći da donjem linku - potpuno nov sa garancijom ili ga može portažiti na nekom specijalizovano sajtu tipa www.ricardo.ch

 

http://www.revox-gebraucht.de/revox-exclusiv/revox-zubehoer-neu-und-gebraucht/

 

Pozdrav svim forumašima, a pogotovo Revoks zaljubljenicima.

post-15502-0-20863900-1364065508_thumb.j

post-15502-0-44043500-1364065518_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Šta da kažem!!!. Radi. Na navedenom sajtu servisa nude njega. Da je bilo novih ja bih najradije uzeo straru seriju B201, B201 CD, B205 ali nema.

Šta da se radi. Vrši mi funkciju.

Na linku sa Revox daljincima pored originala je on.

http://www.google.com/search?q=revox+b208&hl=sr&rlz=1W1GGLG_enRS308&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=_wROUamyBMbhtQasrYDIDg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1271&bih=803

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Å ta je bre ovo?! To je klon, pravi B208 izgleda ovako:

 

Изгледа да је Ñтварно турÑки клон. Дугмићи као да Ñу Ñа неког Пилот даљинÑког.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da li je turski klon? Äavo će ga znati. Pogledaj link ovlašćenog servisera kao i drugi navedeni link pa odluÄi. Za originale na rikardu dajeÅ¡ 90 CF bez reklamacije i garancije a za ovaj Å¡vapski - koji kupujeÅ¡ od ovlaÅ¡tenog servisera, kao i mnoge druge Revox ureÄ‘aje,  imaÅ¡ garanciju od dve godine.

Mislim da je Å¡to se tiÄe sigurnosti povoljniji ovaj drugi (koji sam ja uzeo). A  originalnosti sam se i sam izjasnio.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Da li je turski klon? Äavo će ga znati. Pogledaj link ovlašćenog servisera kao i drugi navedeni link pa odluÄi. Za originale na rikardu dajeÅ¡ 90 CF bez reklamacije i garancije a za ovaj Å¡vapski - koji kupujeÅ¡ od ovlaÅ¡tenog servisera, kao i mnoge druge Revox ureÄ‘aje,  imaÅ¡ garanciju od dve godine.

Mislim da je Å¡to se tiÄe sigurnosti povoljniji ovaj drugi (koji sam ja uzeo). A  originalnosti sam se i sam izjasnio.

Pozdrav

 

Cemu kolekcionarstvo ako se ne nabavljaju originalni primerci, ma o cemu da se radi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...