Jump to content


Nabavka sijalice za osvetljenje skale tuner-a


Scorpio(DDMF)!

Recommended Posts

Kao shto je u naslovu navedeno, zanimalo bi me gde bih mogao nabaviti sulfidnu sijalicu 12v, 5W, duzine 28mm i shirine 7mm?

 

Sulfidna-sijalica-12V10W-NARVA_slika_L_3

 

Nisam imao srece u radnjama za prodaju elektonskih delova, a kontaktirano je i 20ak radnji za auto-delove. Jedinu informaciju koju sam mogao dobiti je da se takve sijalice ugradjuju u "neke" japanske automobile.

 

Poshto sve ostale sijalice na uredjaju funkcionishu, za pocetak se ne bih bavio led-konverzijom, vec samo zamenio problematicnu sijalicu.

 

Svaka informacija je dobrodoshla!

 

Unapred hvala! :wave2

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Овакве Ñијалице иду у плафоњеру код Рено возила. Има у Темпу паковање два комада.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma imas na oglasima vec led u takvim kucistima za aute...pogledaj malo....npr.

http://m.njuskalo.hr/farovi-svjetla-tuning/led-osvjetljenje-tablicu-unutrasnjost-vozila-hit-oglas-6584797

 

 

Могу да Ñе кориÑте Ñамо је питање типа напајања.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovakva sijalica ide u NEBO kod Opela i za osvetljavanje ¨pretinca za rukavice¨.

 

 

Овакве сијалице иду у плафоњеру код Рено возила. Има у Темпу паковање два комада.

 

:wave2

 

 

Mislim da je ista cak za Yuga i Keca...

 

Mnogo hvala na pruzenim informacijama! :thumbsup2

 

 

Problematichno je to shto je standardna duzina za sijalice ovog tipa obicno vishe od 30mm - 35,38, 41 itd. - pa bi me zanimalo da li su i predlozene zamene tog tipa - ili bash ovog "nestandardnog" (27-30mm)?

 

 

Ma imas na oglasima vec led u takvim kucistima za aute...pogledaj malo....npr.

http://m.njuskalo.hr/farovi-svjetla-tuning/led-osvjetljenje-tablicu-unutrasnjost-vozila-hit-oglas-6584797

 

Kao shto sam i napisao u pocetnom postu - u ovom trenutku se ne bih bavio LED reshenjima...

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Meni su Å¡tedljive sijalice nasumiÄno ukljuÄivale ureÄ‘aje preko IR senzora pa sam ih izbacio iz sobe, a onda i iz kuće. Velika prevara u smislu Å¡tedljivosti i posebno u smislu svetlosti.

 

Боја ÑветлоÑти квари очи, бар неми.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Koja boja svetlosti? Imaju valjda 2700K (belo) i 6500K (zuto).

Obrnuto, 6500K je boja dnevne svetlosti. Vec od 4000 kelvina boja svetlosti polako prelazi u belicastu. Na vid pre svega utice koriscenje svetlosnih izvora razlicite boje u stanu ili istoj prostoriji i treperenje svetlosnog izvora koji postoji kod fluo cevi. Elektronski starteri umanjuju efekat trperenja i on takoreci ne postoji, za razliku od klasicnih fluo svetiljki.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Da odgovorim sam sebi: nabavio par komada juÄe. NaÅ¡ao sam ih u prvoj prodavnici auto kozmetike i delova u koju sam svratio. Za Osram 12V/3W, cena je 70 din/kom.

Eto, info za ostale kojima bi to moglo trebati. InaÄe, "originalnu" sijalicu za sony tuner, za koji mi je trebala, prodaju na ebay-u od 20 tak, pa sve do 50+$ po komadu! 

Link to comment
Share on other sites

Walter1e, molim te proveri koliko se ta sijalica greje i da li eventualno isijava previÅ¡e toplote blizu nekog plastičnog dela, kao Å¡to je skala ili instrument, jer bi to vremenom moglo da dovede do progorevanja tog plastičnog dela. Nije dovoljno da se sijalica ukopi samo po dimenzijama, naponu i snazi, one mogu imati veći ili manji balon i mogu da isijavaju manje ili viÅ¡e topolote u odnosu na original. Savet je da ugradiÅ¡ tu sijalicu ali da onda neko kraće vreme pratiÅ¡ koliko se okolina greje. 

Link to comment
Share on other sites

Naravno, hvala na savetu. Svakako ću pratiti. 

Mada, dobio sam ga sa "nabudženom" sijalicom totalno drugog tipa i oblika, sa zalemljenim žiÄicama za ležiÅ¡ta. Prilikom "modifikacije" se majstoru omakla kap kalaja koji je pljusnuo na ploÄu i oÄigledno neÅ¡to prespojio, jer jedan kanal nije lepo radio. Posle uklanjanja iste, problema viÅ¡e nema.

Link to comment
Share on other sites

@walter1

Wilijev savet je vrlo realan, to se meni desilo. Prethodni vlasnik mog reVox B 760 tjunera jeste zamenio verovatno pregorele originalne sijalice drugima, ali su te druge, iako iste veliÄine, bile znatno jaÄe pa time i toplije od originalnih. Rezultat je da se plastiÄno ležiÅ¡te za dva metra (napon signala i centar kanala) bukvalno istopilo i onesposobilo metar za napon signala. Nema druge nego kompletna zamena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...