Jump to content


preporuka za pojacalo do 110 evra


gojkov

Recommended Posts

Kupio bih pojacalo koje bih povezao na niske zvucnike trosistemci oko 50w sin,86db,8 om umesto risivera onkyo TX-20 koji je na izdisaju(jedan kanal slabije radi).Muzika koja bi se slusala u prostoriji oko15m2 je: Diana Krall,Lizz Wright,Katie Melua,Barb Jungr,Stacey Kent...dzez balade od John Coltrane,Charlie Haden,Charlie Byrd ,Stan Getz,Pat Metheny,Ray Brown  itd,a zena koja bi inace finansirala ovu kupovinu :klanjanje slusa pop:Vladu Georgijeva, Aleksandru Radovic,Balasevica i slicnu yu-pop opustajucu muziku.

 Zvuk pojacala pojacala treba da je mek i topao,bez ikakve naglasenosti visokih,finih vokala, znaci ne trazi se audiofilska vernost zvuka po svaku cenu,nego da je prijatan na dugo slusanje (pojacalo se ne bi gasilo osim kad nestane struje)Bolje da je dosadan nego da samo malkice iritira.

Pojacalo bih voleo da kupim od nekog clana foruma,a ako bas mora onda od nekog prodavca sa kupujem prodajem kojeg biste mi vi preporucili. 

Iako nisam slusao pojacala, citajuci  ovaj forum(3-4 g.) stekao sam utisak da zvuk koji trazim mozda ima Maranz,luxman,Filips(cuo sam  kao mali neki risiver maranz,kod kuma davno hsr-160,a ja sam kao dete imao stari filipsov radio, prvi koji je imao sve tranzistore umesto lampi i sve je to zvucalo onako kako ja volim).

Izvor je pc flac format i ono sto mora u mp3-320kbps na integrusi :plakanje (kasnije u planu eks. zvucna ili dac)

Posle svega navedenog,siguran sam da znate bolje od mene kakvo pojacalo mi treba ;-)  pa preporucite,prodajte :bounce  :wave2

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam sluÅ¡ao Kenwooda ka-1010 i JBL LX33. Ako sam dobro razumeo kakav zvuk tražiÅ¡, ovakav jedan Kenwood bi mogao biti za tebe, možda samo model sa viÅ¡e vati, zbog neefikasnosti tvojih zvuÄnika. E sad, možda i nisam dobio pravu sliku o kakrakteru zvuka, i to zbog izvora - umesto cd-playera sluÅ¡ali smo neki Samsongov dvd. 

Link to comment
Share on other sites

Vec postoje dosta slicnih tema na Forum-u, potrazi malo.. Ovde bi onaj (bezbroj puta preporucivani   :blah) Luxman LV-113 sasvim dobro zavrsio posao.

 

:thumbsup2

 

Dobra strana LV-113 je integrisani DAC, a s' obzirom da je glavni izvor muzike računar sa integrisanom zvučnom kartom na ovaj način se ubijaju dve muve jednim udarcem. Evo ga jedan na Kupujem-Podvaljujem: http://www.kupujemprodajem.com/Luxman-LV-113-4895004-oglas.htm?filter_id=22319024

 

A evo i još par predloga u toj klasi cene:

Braun A-301

Grundig Fine Arts A-903

Luxman L-400

 

 

P.S. Ima i par Marantza na KP na koje vredi obratiti pažnju.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2

 

Dobra strana LV-113 je integrisani DAC, a s' obzirom da je glavni izvor muzike raÄunar sa integrisanom zvuÄnom kartom na ovaj naÄin se ubijaju dve muve jednim udarcem. Evo ga jedan na Kupujem-Podvaljujem: http://www.kupujemprodajem.com/Luxman-LV-113-4895004-oglas.htm?filter_id=22319024

 

A evo i još par predloga u toj klasi cene:

Braun A-301

Grundig Fine Arts A-903

Luxman L-400

 

 

P.S. Ima i par Marantza na KP na koje vredi obratiti pažnju.

Pozdrav svima koji su mi odgovorili ,evo i mene najzad.

Naravno da sam  iscitao sve slicne teme i to po nekoliko puta. Tog LV-113 gledam svaki dan (polovina broja pregleda je sigurno moja),ali ne znam nista o prodavcu pa me je strah.Da li je neko imao od vas iskustva sa njim? Prodavac kaze da je poslednja slika sa neta,meni se cini i prva.Ne kaze nista o tehnickoj ispravnosti,nego samo da je dobro ocuvan.Rizikovati ili ne?

Gledao sam(ustvari nisam jer nema slike) na kupujem-podvaljujem :) i https://www.kupujemprodajem.com/Luxman-lv112-4905751-oglas.htm i pitao prodavca porukom:

 

04.03.2013 00:54h
message_icon.gif ivan
postovani Borise,molio bih vas da mi posaljete slike uredjaja u sto vecoj rezoluciji po mogucsvu i unutrsnjosti i da mi kazete nesto vise o ispravnosti kao npr;da li je nesto radjeno,da li treba osvezavanje,promena elektrolita i slicno..,suste li potenciometri,da li se uredjaj vise greje nego sto treba,da li oba izlaza podjednako rade istom jacinom u stereo modu,uopste da li uredjaj ima bilo kakvih skrivenih mana jer bi se kod mene slusao 24sata na dan:)

Pozdrav od Ivana [email protected]

i dobio odgovor:message_icon.gif Boris
sto se tice pojacala mogu da ti kazem da kod mene radi savrseno vec godinu dana bez problema i nema nikakvih mana osim onih cepova koje mi fale.meni su na njega prikacena dve elektrovojs kutije po 120w i rade obe ekstra...
message_icon.gif Boris
sto se tice slika mozgu veceras u toku veceri da vam slikam jos sta Vas interesuje
sta mislite o ovome?
Jedino pojacalo koje mogu da cujem pre kupovine je Luxman L-400  jer je covek iz Vrsca kao i ja.
Od nabrojanih cini mi se najbolji LV-113 zbog daca
Sta da radm?
Link to comment
Share on other sites

Ovo je jako dobro pojacalo  i treba ga uzeti u obzir  + odlican tuner . Mislim da je cena ok  za komplet  http://www.kupujemprodajem.com/dual-cv-1600-ct-1740-3070445-oglas.htm?filter_id=22168140

pogledao sam slike i uplasio se(verovatno bez osnova) kad sam video dugme za balans okrenuto skroz u levu stranu i preklopnik na tjuneru spusten na mono.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ti preporucio mf a1,ali treba da znas da su poznati po losoj pouzdanosti,na mom je crkavao selektor i na kraju sam odustao.

Ako ipak zelis da pogledas imas ovde: http://www.kupujemprodajem.com/musical-fidelity-A1-4674888-oglas.htm?filter_id=22256446

Nemam veze sa oglasivacem!

 

Toliko para nemam :plakanje ,a steta sto nemas veze sa oglasivacem :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima koji su mi odgovorili ,evo i mene najzad.

Naravno da sam  iscitao sve slicne teme i to po nekoliko puta. Tog LV-113 gledam svaki dan (polovina broja pregleda je sigurno moja),ali ne znam nista o prodavcu pa me je strah.Da li je neko imao od vas iskustva sa njim? Prodavac kaze da je poslednja slika sa neta,meni se cini i prva.Ne kaze nista o tehnickoj ispravnosti,nego samo da je dobro ocuvan.Rizikovati ili ne?

Gledao sam(ustvari nisam jer nema slike) na kupujem-podvaljujem :) i https://www.kupujemprodajem.com/Luxman-lv112-4905751-oglas.htm i pitao prodavca porukom:

 

04.03.2013 00:54h
message_icon.gif ivan
postovani Borise,molio bih vas da mi posaljete slike uredjaja u sto vecoj rezoluciji po mogucsvu i unutrsnjosti i da mi kazete nesto vise o ispravnosti kao npr;da li je nesto radjeno,da li treba osvezavanje,promena elektrolita i slicno..,suste li potenciometri,da li se uredjaj vise greje nego sto treba,da li oba izlaza podjednako rade istom jacinom u stereo modu,uopste da li uredjaj ima bilo kakvih skrivenih mana jer bi se kod mene slusao 24sata na dan:)

Pozdrav od Ivana [email protected]

i dobio odgovor:message_icon.gif Boris
sto se tice pojacala mogu da ti kazem da kod mene radi savrseno vec godinu dana bez problema i nema nikakvih mana osim onih cepova koje mi fale.meni su na njega prikacena dve elektrovojs kutije po 120w i rade obe ekstra...
message_icon.gif Boris
sto se tice slika mozgu veceras u toku veceri da vam slikam jos sta Vas interesuje
sta mislite o ovome?
Jedino pojacalo koje mogu da cujem pre kupovine je Luxman L-400  jer je covek iz Vrsca kao i ja.
Od nabrojanih cini mi se najbolji LV-113 zbog daca
Sta da radm?

 

Tog što mu fale "čepovi" zaobiđi u širokom luku. S' obzirom da imaš priliku da čuješ L-400 učini to. Ako želiš da igraš na sigurno (a iz tvojih postova deluje tako), te ako ti se zvuk svidi i ako je u dobrom stanju, pazari ga. To ti je najsigurnija opcija, sve ostalo nosi određenu dozu rizika.

 

Ako, pak, želiš da se upustiš u mutne vode trgovine preko KP, bilo šta od gorepomenutog će ti završiti posao. LV-113 možda jeste najzgodniji kao prelazno rešenje dok ne skupiš keš za neki malo ozbiljniji DAC, ali nemoj se na njega oslanjati kao na trajno rešenje po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

pogledao sam slike i uplasio se(verovatno bez osnova) kad sam video dugme za balans okrenuto skroz u levu stranu i preklopnik na tjuneru spusten na mono.

:wave2

 

Otidji  ti i pocuj taj Luxman kad ti je u blizini  i on je ok . A na onom Dualu igrala se deca pa vrtela levo - desno i tako ostalo za kp. Nista strasno. To pojacalo izuzetno cvrsto svira , slusao sam ga kod drugara i iznenadio se

Link to comment
Share on other sites

Tog Å¡to mu fale "Äepovi" zaobiÄ‘i u Å¡irokom luku. S' obzirom da imaÅ¡ priliku da ÄujeÅ¡ L-400 uÄini to. Ako želiÅ¡ da igraÅ¡ na sigurno (a iz tvojih postova deluje tako), te ako ti se zvuk svidi i ako je u dobrom stanju, pazari ga. To ti je najsigurnija opcija, sve ostalo nosi odreÄ‘enu dozu rizika.

 

Ako, pak, želiš da se upustiš u mutne vode trgovine preko KP, bilo šta od gorepomenutog će ti završiti posao. LV-113 možda jeste najzgodniji kao prelazno rešenje dok ne skupiš keš za neki malo ozbiljniji DAC, ali nemoj se na njega oslanjati kao na trajno rešenje po tom pitanju.

 poslate su mi slike za  Luxman lv112 https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif

Poruka uz slike je:sad sam probao dugmice napred gde pise tape,cd,aux,tuner,i svi rade ali malo teze verovatno treba da se ociste ili slicno posto su micro prekidaci ,neznam sta bi moglo da bude mada je meni uvek stajao na aux-u pa su mozda on prasine ili od stajanja

Ne znam...Svakako cu prvo otici da poslusam L-400 ,ako ne odgovara verovatno cu rizikovati sa lv-113  :wave2 

post-13463-0-04345100-1362432265_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Hm...fale mu dugmad za potove,iskreno ja bih to izbegao iz licnog iskustva.Ko zna kojim je kombijem doslo do ovde.Idi bolje pogledaj onal l400,ako nista drugo u istom ste gradu,mora da ima neki elektronicar u gradu koji moze da proveri da li je pojacalo budzeno.Ako nije lepo ga uzmes i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Sad videh ovo pajacalo sa da konvertorom. Mozda i najbolja ponuda do sad , jos i ako malo spusti blizu si planiranog budzeta  http://www.kupujemprodajem.com/Akai-AM-67-4935733-oglas.htm?filter_id=22144214

 

Ovo je sigurno bolje od lv-113, slusao sam ih oba. Zeljko je jako korektan prodavac, licno ga poznajem. Fidelity ima takodje odlicno pojacalo koje sam imao u sistemu kraci vremenski period Technics SUV - X 800 SAMO JE CENA VAN PLANIRANE 199E - steta. Kako je to :roll:  ganjalo Dynaudio 3.3 - respect za te pere . Ima i odlicnu phono sekciju, prosto neverovatno sta je Technics tada pravio za 1.000 dm http://www.kupujemprodajem.com/Technics-SU-VX800-4938544-oglas.htm?filter_id=22119339

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...