Jump to content


DIY - BBC LS 3/5A Miniature Monitoring Loudspeaker


Sir_John

Recommended Posts

SluÅ¡ljivost .....ja koristim reÄ prijatno , u principu isto ........jel ste primetili da neki imaju i maÄke po stanovima ...e te maÄke su vrlo osetljive na nesluÅ¡ljive zvuke ....najpoznatiji maÄak je anubisqrau koji je svom vlasniku Å¡telovao bas reflex , tj tjuniro kutiju .

  Nedavno sam proÄitao jedan zanimljiv metod ispitivanja kutija / koji i ja primenjujem a interesamtno je da nisam jedini koji tako radi / koji se sastoji od sluÅ¡anja iz viÅ¡e prostoroja ....dakle sistem radi i vi normalno radite po stanu sve Å¡to i svi rade i pri tome se sluÅ¡a sistem ...ako ima negde problem imaće ga svugde .....i spavanje uz muziku / jedva sam se odvikao / ...ako sistem radi loÅ¡e , teÅ¡ko je zaspati jer ima nekih tonova koji " nerviraju " ......rezonance , pikovi i sliÄno .

 

 Å to se tiÄe LS 3/5 iz teme za pohvalu trud da se dovede u originalno stanje ....sada je kao original .

 Å to se tiÄe kloniranja , ja sam već pisao o tome na diyaudiu , da je nedavno od strane dvojice vlasnika CLIO / sistem za merenje / , na onovu tri kopije koje imaju , uraÄ‘en clon . Po meni za sada najozbiljniji pokuÅ¡aj da se kloniraju te kutije . Kopirani su odzivi , kopirana je komletna konfiguracija filtera .

   Dakle imali su tri kopije originala i na osnovu njih tražili zvuk originala uz pomoć nekih drugih zvuÄnika .

   Originalni visokotonac nije iÅ¡ao visoko kao ovi novi Å¡to idu tako da je Äak rezan i prema gore da bi kutija zadržala neke svoje osobine .

 

 Visokotonac je Perless OX20SC00-04     http://www.parts-express.com/pe/showdetl.cfm?partnumber=264-1002    a  mid bas je 18Sound 5W 430-8

 

http://www.eighteensound.com/index.aspx?mainMenu=view_product_simple&pid=330

Link to comment
Share on other sites

Оригиналана Ñкретница има у колу виÑокотонÑког звучника пригушницу (ауто транÑформатор) Ñа изводима и преклопник за избор.

 

Овде тога нема. Како је решено?

 

:wave2

   Auto transformator ...drugi naziv za obiÄnu bobinu sa  srednjim izvodom ..kao dve bobine u seriji ....inaÄe princip je korišćen za održavanje visoke impedance

Link to comment
Share on other sites

Da,da svaka dobra riblja corba mora da se kuva polako i dugo.Upravo je to slucaj sa Sir John-m projektom ls-a.Dugo je merkao merio nabavljao zacine,probao i napravio apsolutno unikatan zvucnik koji je stvarno ispao i sonicno i estetski besprekorno.Imao sam priliku da slusam i vidim mnoge verzije ls-a,i sam imam jedan pravljeni ali njegov primerak je stvarno 001/002.Svaka cast.

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡ljivost .....ja koristim reÄ prijatno , u principu isto ........jel ste primetili da neki imaju i maÄke po stanovima ...e te maÄke su vrlo osetljive na nesluÅ¡ljive zvuke ....najpoznatiji maÄak je anubisqrau koji je svom vlasniku Å¡telovao bas reflex , tj tjuniro kutiju .

  Nedavno sam proÄitao jedan zanimljiv metod ispitivanja kutija / koji i ja primenjujem a interesamtno je da nisam jedini koji tako radi / koji se sastoji od sluÅ¡anja iz viÅ¡e prostoroja ....dakle sistem radi i vi normalno radite po stanu sve Å¡to i svi rade i pri tome se sluÅ¡a sistem ...ako ima negde problem imaće ga svugde .....i spavanje uz muziku / jedva sam se odvikao / ...ako sistem radi loÅ¡e , teÅ¡ko je zaspati jer ima nekih tonova koji " nerviraju " ......rezonance , pikovi i sliÄno .

Bravo Rade i ja praktikujem sluÅ¡anje iz viÅ¡e prostorija. TakoÄ‘e muzika mi svira preko cele noći. Najbolje i najlepÅ¡e se sluÅ¡a neposredno pre  i posle sna.

 

Å to se anubisgrau-a (maÄora) tiÄe skidam kapu. Ispratio sam tu epizodu :D 

Link to comment
Share on other sites

Lepo urađene kutije. :thumbsup2

 

Ipak, mislim da je prevelika fama oko tog modela. Da je tehnika stajala ukopana u mestu, još nekako.

Ali, i zvuÄne jedinice i projektovanje je napredovalo, tako da danas nije preveliki napor napraviti male dvosistemce u kompresiji koji bi lako nadsvirali taj 40 godina stari model.

On je prvenstveno zamišljen za near filed monitoring u malim prostorijama (mali studiji, reportažna kola, itd.)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Lepo urađene kutije. :thumbsup2

 

Ipak, mislim da je prevelika fama oko tog modela. Da je tehnika stajala ukopana u mestu, još nekako.

Ali, i zvuÄne jedinice i projektovanje je napredovalo, tako da danas nije preveliki napor napraviti male dvosistemce u kompresiji koji bi lako nadsvirali taj 40 godina stari model.

On je prvenstveno zamišljen za near filed monitoring u malim prostorijama (mali studiji, reportažna kola, itd.)

Nisam razumeo tvoj stav, u kom smislu lako nadsvirali, kao near filed monitori ili za kucno slusanje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...