Jump to content


Sta posle Dynaudia do 1000 eur


Fokus

Recommended Posts

Posle mnogo godina uzivanja u DIY varijanti Dynaudia (D21,D54,24W75) dosla je na red kupovina novih (ili polovnih ali novijih) zvucnika u klasi oko 1000 eura. Soba u kojoj bi za pocetak radili je 18 m2 a pojacalo je Musical Fidelity A3.2. Neki od zvucnika koji su mi zanimljivi su Monitor Audio RX8 (RX6), Dali Lektor 8 (Lektor 6), mozda neki DALI Ikon serije ili nesto trece? Na zalost ponuda polovnih a dobrih zvucnika na oglasima je veoma slaba. Imate li predloge suma je prilicno velika, mnoge kombinacije se otvaraju a izbor je samo jedan.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posle mnogo godina uzivanja u DIY varijanti Dynaudia (D21,D54,24W75) dosla je na red kupovina novih (ili polovnih ali novijih) zvucnika u klasi oko 1000 eura. Soba u kojoj bi za pocetak radili je 18 m2 a pojacalo je Musical Fidelity A3.2. Neki od zvucnika koji su mi zanimljivi su Monitor Audio RX8 (RX6), Dali Lektor 8 (Lektor 6), mozda neki DALI Ikon serije ili nesto trece? Na zalost ponuda polovnih a dobrih zvucnika na oglasima je veoma slaba. Imate li predloge suma je prilicno velika, mnoge kombinacije se otvaraju a izbor je samo jedan.

Ovo je svakako bolja kutija od tih koje si pomenuo, i stvarno je ovakva kako piÅ¡e u oglasu, prodavac je inaÄe Älan foruma:

 

www.kupujemprodajem.com/Opera-Grand-Mezza-4680320-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Da, taj Gradient je isto jako dobar zvucnik, ali malo premasuje budzet. I trazi vecu sobu definitivno.. Treba uzeti u obzir i to da je stvarna osetljivost 82-83dbl, pa mu treba jako potentno pojacalo. Ali da je dobar, jeste..  :thumbsup2

 

Bujo, soba je 18m2, pise u prvom postu..  ;-)

 

 

ja bi isao iskljucivo na novo a ako si vec imao DYNAUDIO tesko da ce te neki drugi zvucnici zadovoljiti,mnogi kad predju na tog proizvodjaca vise ga ne ostavljaju?Naj bolje bi ti bilo da predjes na kutije DYNAUDIO ali na sad malo jacu seriju.

 

Jesteee..  :roll:

 

Mada, za ispod 1000E stoji jedan Contour 2.8 na oglasima. Trebalo bi proveriti kakva je to prica.. Samo sto i njemu treba elektrana-pojacalo.. I ne znam kako bi se snasao u toj kvadraturi..

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice predloga koji je dao Impuls, nije moguca prerada kutije, morao bih novu da pravim za 30W54 (kao i skretnicu) a po mojim proracunima kvalitetna izrada ne bi uopste bila jeftina. Tu opciju nisam jos uvek izbacio ali ne ide joj u prilog cena.I gde naci dobre drajvere posle 20-30 god upotrebe?

Link to comment
Share on other sites

Za veći budžet, treba probati Gradient.

Samo da li su ispravni i sl.

 

Da, taj Gradient je isto jako dobar zvucnik, ali malo premasuje budzet. I trazi vecu sobu definitivno.. Treba uzeti u obzir i to da je stvarna osetljivost 82-83dbl, pa mu treba jako potentno pojacalo. Ali da je dobar, jeste..

 

Da, jako, jako, jako dobar - najblaze receno. Odustati samo zbog (predrasude u pogledu) velicine sobe bila bi... sta drugo nego greska. Apsolutno je pogresno da im je potrebno jako potentno pojacalo. Slusao sam ih, ne samo jednom, sa najmanje 25 modela, tranzistorskih i cevnih, sve do ogromnih americkih monoblokova od 600 W. Pobednik: Quad 306 ili neki slican.

Link to comment
Share on other sites

Meni se dopadaju i Dynaudio kutije i Opere, ali to su dijametralno dva razlicita zvucnika... uopste ne znam kako mozete da predlozite coveku prelazak sa DY na Opere...

RazliÄiti su i Monitor Audio i Dali koje je Äovek sam pomenuo, pa valjda i menja zato Å¡to hoće neÅ¡to drugaÄije, bolje, Å¡ta god?!

Link to comment
Share on other sites

Meni se dopadaju i Dynaudio kutije i Opere, ali to su dijametralno dva razlicita zvucnika... uopste ne znam kako mozete da predlozite coveku prelazak sa DY na Opere...

 

A kako mogu da ti se dopadaju i Dynaudio i Opera kutije koje su,  kako kazes dijametralno razlicite, a u isto vreme pricamo o HiFi (visokoj vernosti reprodukcije zvuka)? U tom slucaju (bar) jedne sviraju "pogresno". ;-)

Link to comment
Share on other sites

A kako mogu da ti se dopadaju i Dynaudio i Opera kutije koje su,  kako kazes dijametralno razlicite, a u isto vreme pricamo o HiFi (visokoj vernosti reprodukcije zvuka)? U tom slucaju (bar) jedne sviraju "pogresno". ;-)

Sa' će Šuca, ako ne spava, da ti objasni neke stvari. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kef Reference koji se spominje je starija kutija minimum 15 godina. Koliko god dobra bila nisam siguran da li je vredno ici u takvu da je nazovem avanturu kupovine. Ili mozda gresim?

 

Da, taj zvucnik je iz druge polovine devedesetih.. To nije toliko preterano staro, ne znam. Zavisi sta se trazi.. Sva vesanja su gumena, pa ne bi trebalo da bude problema sa zamenom, itd.. Inace, kutije iz te serije su sve rucno sklapane, pa izgledaju stvarno dobro. Takav utisak odaju i uzivo..

 

Gradient koji se pominje je isto tako zvucnik koji se pravio od 1995e, ako se ne varam.. I ima sundjerasto vesanje na bass-u. Trebalo bi videti iz koje godine je ovaj model konkretno, ako je to uopste moguce odrediti (pomocu serijskog boja).

 

Слушао Ñам их, Ñан Ñнова.

 

+2

 

Od kada je to za Vas 5" bass drajver san snova?  :1038:

 

 

 

Samo da li su ispravni i sl.

 

 

Da, jako, jako, jako dobar - najblaze receno. Odustati samo zbog (predrasude u pogledu) velicine sobe bila bi... sta drugo nego greska. Apsolutno je pogresno da im je potrebno jako potentno pojacalo. Slusao sam ih, ne samo jednom, sa najmanje 25 modela, tranzistorskih i cevnih, sve do ogromnih americkih monoblokova od 600 W. Pobednik: Quad 306 ili neki slican.

 

Ovaj model sa oglasa bi trebao da je u fabrickom stanju, barem tako prodavac tvrdi. Ja sam slusao taj zvucnik u par navrata, bio mi je u uzem izboru pri kupovini. Koliko mi se ucinilo, trazi vecu sobu da bi prosvirao punim plucima, mozda gresim. Kod coveka koji ih prodaje je nekih 23-25m2 i to radi stvarno odlicno.. Ali je jedan deo zida malo nepravilnog oblika, pa je cela zvucna scena pomerena u levu stranu. Takodje, sam vlasnik je prokomentarisao da im je potrebna veca soba od njegove. A slusa ih vec 5-6god, ako je pricao istinu, tako da ih verovatno poznaje sasvim dovoljno.

 

Isto tako, taj Quad 306, i pored toga sto je deklarisan na "samo" 50WPC na 8Ohm-a, vazi za potentno pojacalo. Kao i svi Quad-ovi uostalom.. Slicna prica kao sa Naim-om. Vidim da se dosta pise o tome kako je upravo Quad najbolji match za Gradient zvucnike.

 

Meni je tu falilo malo midbass-a. Ne znam zbog cega, mozda je problem bio u izvoru, ili u nekoj komponenti ispred njih, nisam siguran. Probao sam druge zvucnike koji su se dosta bolje uklopili sa mojom amplifikacijom, a bili su i znatno jefitniji, pa sam zbog toga i odustao od Gradient-a..  Uglavnom, mirna srca bih ih preporucio svakom ko je zainteresovan za malo ozbiljniji zvucnik, po mislim sasvim korektnoj ceni.

Link to comment
Share on other sites

Fokus idi i probaj sa svojim pojacalom.

 

Dali Ikon 7 obicna verzija, vidi da li se prodala, ubija svu konkurenciju oko sebe sa vrhunskim ribonom.

 

Sasvim slucajno sa prisustvovao kada je covek koji ima Monitor Audio Rs6 prebledeo kada je cuo Ikon i zvucnu sliku koji daje pomenuti zv.

Audiophil je inace jako los zvucno, zbog ogromne staklene povrsine.Mogu misliti kada se donese kuci, kakvo je veselje :listen

 

Slusano na jakom i slabom ampu i u oba slucaja je bilo odlicno.

 

Cena mu je bila na akciji 1200 eura.

 

O ovom zvucniku pricam http://www.audiophile.rs/kat/zvucnici/brend/dali/41/model/ikon-7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...