Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

Duracell, posto vidim da se poprilicno razumes i da si u toku sa TVovima, ako moze jedna manja analiza za/protiv, model je Samsung UE40EH5300.. Unapred hvala ;)

 

Poredjenja radi sa modelom ue40es5500, model ue40eh5300 po karakteristikama skoro da se i ne razlikuje. Razlike su samo kozmeticko-dizajnerske prirode i mala razika postoji po pitanju interfejsa uredjaja. Razlike su jos sto je 5500 osvezenje slike na 100Hz a slabiji 5300 na 50Hz, ali neverujem da ces tu razliku primetiti u svakodnevnoj explataciji...

 

Postoji tu jos jedan model: ue40eh5450 ..koji popunjava navedane nedostatke modela 5300 i po mom misljenju: ..to je potpuno identican model po teh.karakterisikama kao i model es5500 samo u drugom obliku (hocu reci: kucistu).

Sad se pitanje samo namece: ..pa zasto je onda model es5500 solidno skuplji od 5450 i jos malo skuplji 5300? To je zato sto je iz potpuno druge serije ''ES'' (sto oznacava da je model ''Slim'' dizajna), a po mom misljenju mnogo lepseg dizajna od ova dva gore pomenuta i sa zavrsnom obradom na malo visem nivou.

 

Primera radi: ja sam po prirodi esteta i ne prestavlja mi problem dati i 5-10.000 dinara vise ako mi se dizajn nekog uredjaja bas svidi, i ako u sonicno-tehnickom smislu potpuno isti jeftinijem modelu, ali to sam ja i to sad nije toliko bitno. Bitno je to da: ..ako ti dizajn ne igra nikakvu ulogu, a uz to i zelis malo da ustedis, za bilo koji od ova tri uredjaja da se odlucis, neces pogresiti.

 

Pozdrav! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poredjenja radi sa modelom ue40es5500, model ue40eh5300 po karakteristikama skoro da se i ne razlikuje. Razlike su samo kozmeticko-dizajnerske prirode i mala razika postoji po pitanju interfejsa uredjaja. Razlike su jos sto je 5500 osvezenje slike na 100Hz a slabiji 5300 na 50Hz, ali neverujem da ces tu razliku primetiti u svakodnevnoj explataciji...

 

Postoji tu jos jedan model: ue40eh5450 ..koji popunjava navedane nedostatke modela 5300 i po mom misljenju: ..to je potpuno identican model po teh.karakterisikama kao i model es5500 samo u drugom obliku (hocu reci: kucistu).

Sad se pitanje samo namece: ..pa zasto je onda model es5500 solidno skuplji od 5450 i jos malo skuplji 5300? To je zato sto je iz potpuno druge serije ''ES'' (sto oznacava da je model ''Slim'' dizajna), a po mom misljenju mnogo lepseg dizajna od ova dva gore pomenuta i sa zavrsnom obradom na malo visem nivou.

 

Primera radi: ja sam po prirodi esteta i ne prestavlja mi problem dati i 5-10.000 dinara vise ako mi se dizajn nekog uredjaja bas svidi, i ako u sonicno-tehnickom smislu potpuno isti jeftinijem modelu, ali to sam ja i to sad nije toliko bitno. Bitno je to da: ..ako ti dizajn ne igra nikakvu ulogu, a uz to i zelis malo da ustedis, za bilo koji od ova tri uredjaja da se odlucis, neces pogresiti.

 

Pozdrav! ;)

Samsung ES5500 radi na 50Hz a ne na 100Hz. 100Hz CMR koji stoji u specifikacijama je cist marketing. A covek lepo pita za UE40EH5300, Pros/Cons.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj gore je odlican 3D TV i nista vise, drugi model bi zaobisao jer je iz te serije osnovni! Nijedan nije Smart, sto je ogroman minus, govorim ti iz licnog iskustva posto koristim mogucnosti Smart TVa i nikada vise ne bih mogao preci na obican, ali to je sve stvar potrebe. Ako ti je malo 32'' imas taj isti model i od 37'' (UE37ES5500) ili 40'' (UE40ES5500), ja sam ti predlozio najmanju dijagonalu posto sam iz tvog posta shvatio da ti tv nije primarna stavka, ali izgleda da znas sta zelis :smile:. U svakom slucaju sto veca dijagonala bolji je osecaj i tu nema greske, a i liepse izgleda, jedino taj sto sam ti predlozio nije 3D! Meni to nije potrebno, ako zelis i 3D i Smart mogucnosti u kombinaciji sa Full HD mislim da je ovo najkompletnije i najjeftinije resenje: Samsung 3D televizor LED LCD UE-40ES6100 ..malo je skupo ali vredi svaku paru, uz njega u tehnomaniji (sad videh) dobijas i Smart tastaturu koja vredi 11.000din. kada se kupuje naknadno, mozes eventualno ustedeti ako smanjis velicinu pa odes na broj manji 37''. Jos nesto: modeli koje si naveo jesu iz 2012. ali su  osnovni i nisu slim, oznaka za slim je ''ES'' dok su ovi stoi si ih ti naveo ''EH'' modeli. Slim modeli elegantno izgledaju a debljine su samo 22mm sto odaje odlican utisak, lagani su i bukvalno ih mozete kaciti na zid kao sliku. Primera radi: 32. trosi samo tridesetak W stuje na sat, paneli su potpuno hladni i posle celodnevnog rada uredjaja, verovatno je za to zasluzna ta nova LED tehnologija. Pre kupovine svakako pogledaj i LG, samo kod LG je stvar malo drugacija, za iste pare ne dobijas iste mogucnost kao kod Samsunga. LG je za 20-30% skuplji, mada po meni isto odlican i kvalitetan proizvodjac, kod mene je prevagnulo bas tih 20-30% i to sto Samsung ima bolje Smart mogucnost i lepsi meni. To je sto se tice LED tv, ako zelis plazmu tu je neprikosnoveni Panasonic i njegovi sjajni modeli, samo se onda spremi da ti potrosnja struje na toj dijagonali bude min. 300W! Kada sam ja uzimao tv mnogo sam se premisljao da li da uzmem od ljudi sto donose iz Madjarske, ne znam, mozda sam i pogresio jer bi za iste pare dobio broj ili dva veci ekran (37'', 40''), ti ako imas neku sigurnu vezu, sto da ne, samo ne znam kako bi bila resena garancija ako do necag dodje! Ako te jos nesto bude interesovalo o konkretnim modelima slobodno pitaj, rad sam pomoci! Pozdrav! :wave2

 

p.s. 100 i sve preko 100Hz je ok ! Nemoj da te to opterecuje! Ne bi valjalo 50Hz, ali neverujem ni da bi ti to smetalo!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ovo je ocigledno proizvod Vase kulture......lepljenje ovakvih epiteta nije vam strano na ovom forumu

 

..nemoj ti da se bavis kulturom molim te! Nego ako imas nesto pametno da napises, ili neko vise znanje/saznanje o LED televizoprima, kulturno napisi?! A ne kao neka nadžbaba da kopas po postovima sta je ko reka i sta je ko napisao, pa onada kao izvodis krucijalne dokaze ne bi li nekoga diskreditovao i unizio, a u ovom slucaju mene koji sam potrosio silno vreme da pomognem kolegi Mrmotu!

 

Edit Paja

Link to comment
Share on other sites

Duracell, posto vidim da se poprilicno razumes i da si u toku sa TVovima, ako moze jedna manja analiza za/protiv, model je Samsung UE40EH5300.. Unapred hvala ;)

Pros:

- SD analogni signal - vrlo dobar

- SD digitalni signal - vrlo dobar

- Digitalni signal visoke definicije HD - Dobar, blaga pojava ghostinga pri brzim scenama

- DVD film - dobar

- Uniformnost- Vrlo dobar

 

Cons:

- Xvid, DivX - Los

- MKV 720p - Ispod proseka

- MKV 1080p - Los, najvise primetan ghosting

- Za Gaming - Ispod proseka

 

Moje licno zapazanje, posto sam navedeni model Samsunga kupio sinu za njegovu sobicu.

Link to comment
Share on other sites

 Sve je za 40-50 % bolje u odnosu na EH5300, odlican TV

 mislio sam ,EH6030 vs ES5500 ?

Mozda nisam dobro formulisao pitanje.Prodajem TV ,pa su mi ta tri  modela (eh5300,es5500 i eh6030,46 inch) najuzi izbor .

Pozdrav.

Razmisljam i o LG 50PA6500 (FullHD Plasma)

Link to comment
Share on other sites

 mislio sam ,EH6030 vs ES5500 ?

Mozda nisam dobro formulisao pitanje.Prodajem TV ,pa su mi ta tri  modela (eh5300,es5500 i eh6030,46 inch) najuzi izbor .

Pozdrav.

Razmisljam i o LG 50PA6500 (FullHD Plasma)

Nemoj da razmisljas ako imas pare kupi Plazmu ili EH6030. Zaobidji ES5500. Generalno mnogo vise ima reklamacija na ES serije nego na EH.

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja razmisljao,malo me je povuklo LED-Smart varijanta moram da priznam i izgled 46ES5500.Trenutno imam LG 42inch plazmu (HD ready)i prezadovoljan sam i ona "radi" na 600Hz.

Sad bi da predjem na FullHD ,posle kupovine BRplayera,koji srecom (kupio sam ga neplanirano u inostranstvu) cita MKV,xvid i ostele ripovane HD formate.

Pitam cisto informativno,kad se vec diskutuje o slicnim modelima.

Link to comment
Share on other sites

Da danas kupujem TV, smart funkcije bih potpuno zanemario i išao na dijagonalu i kvalitet panela a na uštrb smart-a.

 

Nisam protiv smarta, ali ovi jeftini Anroid raÄunari Å¡to se kaÄe na HDMI i Å¡to bilo koji TV pretvaraju u smart su mnoooogo bolja opcija. Pogotovo Å¡to svakih par godina možete da ih zamenite za noviji. A već sada dobijate mnogo upotrebljiviji raÄunar na TV-u od bilo kojeg smart TV-a.

 

Nešto ovakvo:

http://pcpress.rs/droid-monster-pametni-medija-plejer/

 

Uz ovakvu tastaturu celo zadovoljvstvo košta manje od 100eur:

http://www.in4dealz.com/deals/Mini-Gyroscope-Fly-Air-Mouse-RC11-2-4GHz-Wireless-Keyboard-for-Google-Android--PC-TV--Box-Palyer-600034/

 

E sada, danas svaki malo bolji TV ima i smart opciju što bzvz. opterećuje cenu, ali hoću reći, ovi Androidi mi se više sviđaju i ne treba se opterećivati time kakav je smart na teveju.

Link to comment
Share on other sites

@Duracell ,ponavljam vam da ovakve epitete i gnusne reci zadrzite za sebe..

 

Dogovoreno! Ne pljuckaj sa strane i nece biti nikakvih problema! Drugo: pa stvarno bi mogao da napises nesto sto se tice LED LCD ili Plazma televizora, ako zelis mozes da pises i o CRT-u, bilo sta, samo napisi nesto sto se tice teme?! Jel' dogovoreno?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...