Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

Hvala na odgovoru :thumbsup2 .

Vec sam proucio nesto o Philipsu, znam za Sharpove panele, postoje i serijski brojevi koji oznacavaju gde je Samsung a gde Sharpov panel. U tome i jeste problem, ne znas dok ne kupis, bar je u slucaju KP prodavaca tako, ne bih da kupujem u nasim radnjama i placam TV skuplje nego sto moram, tako da ce biti madjar ma koje marke bio TV koji kupim. Po nekim recenzijama serije sa Samsung panelom ne cine taj TV boljim od drugih slicne cene, sa Sharpom je druga stvar - svi ga smatraju za najbolji model prosle godine u toj klasi.

 

3D me uopste ne zanima, Smart takodje. Ono sto me najvise interesuje je da nema probijanja svetlih povrsina po delovima panela i da nema cloudinga, razmazivanja loptice i slicno (ustvari, da sve to bude u prihvatljivim granicama). Po modelima koje sam uzeo u obzir jasno je koji je cenovni rang u pitanju, necu da kupujem nista skuplje od 550 evra za 40 incni ekran.

 

Sve mi je vise zanimljiv Samsung EH6030, proslogodisnji model, nije uopste slim i nije fensi, to me apsolutno ne zanima. Koliko vidim na stranim forumima, ima onih koji su ga uporedili sa novom F serijom i tvrde da je EH6030 bolji. U radnji sam nedavno video jedan pored drugog EH6030 i ES5500 i cini mi se da je stvarno bolja slika na EH, cak i sa onim napucanim picture modovima po radnjama. Posto je F serija naslednik ES serije (F5XXX i ES5XXX) cenim da su ovi po forumima na pravom tragu.

 

Nekako mi sve deluje da nece postojati bitne razlike u realnom koriscenju sa ovim nasim kanalima takvim kakvi su za bilo koji od navedenih modela da se odlucim, jedino ako ulovim Philipsa sa Sharp panelom, sto je fifti fifti mogucnost, a verovatno i manja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cinjenica da Philips nije vise ono sto je nekad bio  a i konkurancija je sad zestoka

 

Ja predlazem ovo  http://www.kupujemprodajem.com/Samsung-SMART-Led-42f5500-6820866-oglas.htm?filter_id=25277459

 

, odlican tv , ima ga drugar a i 42 - ka je  :)

 

U kuci su mi 2 Samsunga ue55b7000 i ue32d5000 kupljeni na kp i preeeeezadovoljan sam . Topla preporuka za Samsung

 

Ovaj veliki ima za klasu bolju sliku od malog, prosto neverovatno. Koristim digitalni receiver  kod oba koji obradjuje analogni signal iz kablovske i slika je tako vrh. Treba samo da se izpodesavca ona zemlja  u meniju. To nisam znao ali su mi momci iz Icom -a dosli i sredili sve gratis, tako da je sad sve ok

Link to comment
Share on other sites

Hvala Suco na predlogu, taj F5500 sam pomenuo kao mogucnost, samo 40 incha je bas OK za namenjeni prostor. Sve sam premerio, dva incha ne deluju mnogo a ni razlika u ceni je nikakva, jednostavno, bice ili 39 ili 40. Vidi vidi, ovaj sa linka mi je u komsiluku... Nazvacu coveka pa cemo videti sta kaze i tako to.

 

Mada, Philipsa bih kupio odmah samo da znam da je Sharp unutra. Jbt, ovo ispade teze kupiti TV nego hifi :D , mislio sam da je prostija stvar dok nisam poceo da istrazujem a morao sam jer nemam pojma o televizorima jos otkad sam kupio debeli crt pre 15 godina...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Duracell, sta mislis da li F serija koristi edge ili backlit osvetljenje? ES serija je bila edge, oko ove nove mi nije jasno.

Citao sam ovo i, recimo, post broj 23 je zbunjiv do kraja.  http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1768069-samsung-tvs-getting-thicker-es5500-vs-f5500.html

 

Vidim da svi revieweri po casopisima i portalima (bukvalno svi) vise cene backlit zbog manjeg svetlosnog probijanja panela i bolje slike. Prednost edge osvetljenja je tanji dizajn sto mene ne zanima. Govorimo o ovoj cenovnoj klasi, edge televizori u visim klasama su posebna stvar. Na TVu gledam sliku, kakav mu je profil mi nije bitna stvar.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Duracell, sta mislis da li F serija koristi edge ili backlit osvetljenje? ES serija je bila edge, oko ove nove mi nije jasno.

Citao sam ovo i, recimo, post broj 23 je zbunjiv do kraja.  http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1768069-samsung-tvs-getting-thicker-es5500-vs-f5500.html

 

Vidim da svi revieweri po casopisima i portalima (bukvalno svi) vise cene backlit zbog manjeg svetlosnog probijanja panela i bolje slike. Prednost edge osvetljenja je tanji dizajn sto mene ne zanima. Govorimo o ovoj cenovnoj klasi, edge televizori u visim klasama su posebna stvar. Na TVu gledam sliku, kakav mu je profil mi nije bitna stvar.

 

ES5500 i F5500 su potpuno identicni uredjaji sa potpuno istim panelima. Jedina razlika je kozmticke prirode i sto novi model poseduje integrisan WiFi dok se za stariji to moralo psebno doplacivati i bacati u trosak od min.4.000,-dinara, jos jedna mana je sto je taj externi WiFI Dongle zauzimao jedan USB port od raspolozivih dva. :sad:  Mada po meni stariji je dizajnerski lepsi i odaje utisak viseg kvaliteta, ne zato sto ga psedujem vec ti ovo nepristrasno govorim, jer ocigledno da su malo pristedeli na zavrsnoj obradi, ali u svakom slucaju sjajan TV i mislim da ces biti zadovoljan ako se odlucis da ga pazaris.

 

Sto se tice probijanja pozadinskog osvetljenja, cuo sam za to, ali ja iskreno nemam tih problema, ili sam naleteo na primerak kojem je ravnomerno odradjen raster. E sad to je malo lutrija, u prodavnici to bas i ne moze da se primeti zato sto su radnje dosta osvetljenje, to ces najbolje primetiti kjad ga dopneses kuci i ugasis svetlo! :smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

B)

 

Nesto slutim da svi ti LCD/LED televizori svetle u mraku, koliko sam imao prilike da vidim. Uglavnom, najvaznija stvar posle kupovine je kalibracija, makar osnovna. Ja sam jedva ubedio kuma pre dve godine da uradimo kalibraciju sa nekim od onih diskova za tu namenu. Posle mi je zahvaljivao dugo a i ja sam ga dugo pre toga urnisao da moj debeli crt Philips ima bolju sliku nego njegov tanki LG... Najvise ga je bolelo to sto je to tacno cak i posle kalibracije.

Link to comment
Share on other sites

@Trotter

Odma uzmi veći ekran od makar 42 inÄa. Za nedelju dana i taj će ti biti mali.

Bila je žestoka borba kod nas. Žena je navijala za 32 a ja odem i kupim od 42 inÄa. Danas nam je oboma žao Å¡to nismo uzeli makar od 46 inÄa

Edit: znam da se dvoumiš oko raznih led, ali moja preporuka za ono što tebi treba je panasonic plazma

Link to comment
Share on other sites

B)

 

Nesto slutim da svi ti LCD/LED televizori svetle u mraku, koliko sam imao prilike da vidim. Uglavnom, najvaznija stvar posle kupovine je kalibracija, makar osnovna. Ja sam jedva ubedio kuma pre dve godine da uradimo kalibraciju sa nekim od onih diskova za tu namenu. Posle mi je zahvaljivao dugo a i ja sam ga dugo pre toga urnisao da moj debeli crt Philips ima bolju sliku nego njegov tanki LG... Najvise ga je bolelo to sto je to tacno cak i posle kalibracije.

 

pa ti idi onda na seriju 7xxx, 8xxx ili 9xxx. ;-) pozdrav

 

Link to comment
Share on other sites

@Trotter

Odma uzmi veći ekran od makar 42 inÄa. Za nedelju dana i taj će ti biti mali.

Bila je žestoka borba kod nas. Žena je navijala za 32 a ja odem i kupim od 42 inÄa. Danas nam je oboma žao Å¡to nismo uzeli makar od 46 inÄa

 

da, to je tacno... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

da, to je tacno... :thumbsup2

Danas mi je stigao tv Samsung ue42f5500 svakom preporucujem sto vecu dijagonala da uzima. Do sada sam imao tv od 32 inca i ovaj novi izgleda sjajno, takodje zenski deo kuce se bunio da je to preveliko za nasu dnevnu sobu. Sto se slike tice imam analognu kablovsku i ona nije losa mada za ovaj tv misli da je najbolje uzeti neku drugu kablosku sa digitalnim kanalima i hd kanalim. Sto se tice smart funkcija molio bih forumase koji imajaju smart tv da mi preporuce koje su dobre i korisne aplikacije?

Link to comment
Share on other sites

znam da se dvoumiš oko raznih led, ali moja preporuka za ono što tebi treba je panasonic plazma

 

Da mi treba lampasko pojacalo trazio bih savet za lampasko pojacalo ;-) . Ne, stvarno, necu plasmu, hocu led.

 

pa ti idi onda na seriju 7xxx, 8xxx ili 9xxx. ;-) pozdrav

 

 

No way Hose, pogledaj cene.

 

Danas mi je stigao tv Samsung ue42f5500 svakom preporucujem sto vecu dijagonala da uzima. Do sada sam imao tv od 32 inca i ovaj novi izgleda sjajno, takodje zenski deo kuce se bunio da je to preveliko za nasu dnevnu sobu. Sto se slike tice imam analognu kablovsku i ona nije losa mada za ovaj tv misli da je najbolje uzeti neku drugu kablosku sa digitalnim kanalima i hd kanalim. Sto se tice smart funkcija molio bih forumase koji imajaju smart tv da mi preporuce koje su dobre i korisne aplikacije?

Pa, sad, sta znam, razmislicu o toj 42-ci kad ste toliko navalili... Nekako mi se estetski ne uklapa u ovaj mali prostor, nije u pitanju dnevna soba.

 

Kako ti se cini TV u vezi zvuka? Tanko ili mnogo tanko? Ajd ako budes zaludan skini neki snimak nekog teniskog finala u HD (ima toga, vidjao sam) ili neki snimak Formule 1 pa pogledaj da li se loptica razmazuje previse po ekranu ili da li bolid ostavlja duhove za sobom u krupnom planu. Ovaj TV mi je sad prvi izbor ali rekoh ajde jos malo da se strpim :) .

Link to comment
Share on other sites

Kako ti se cini TV u vezi zvuka? Tanko ili mnogo tanko? Ajd ako budes zaludan skini neki snimak nekog teniskog finala u HD (ima toga, vidjao sam) ili neki snimak Formule 1 pa pogledaj da li se loptica razmazuje previse po ekranu ili da li bolid ostavlja duhove za sobom u krupnom planu. Ovaj TV mi je sad prvi izbor ali rekoh ajde jos malo da se strpim :) .

 

Ako zelis apsolutno tecnu sliku, prirodne boje i vrhunski HD dozivljaj zaboravi na led/lcd ispod par kila evra. Idi ko covek na plazmu, ionako su danas tanke. Moja 50" plazma ima svega 3cm debljine.

Inace, nijedan tv nema neki wow zvuk. Dobar je za gledanje tv programa, ali ne i za uzivanje u necemu... za to se ipak mora koristiti optical out.

Link to comment
Share on other sites

Sve je jasno Gosn Vlado, nemam ja iluzija (osim ponekad kad pomesam rum i pivo).

 

Da se ne ponavljam, napisao sam koliki je mi budzet i sta trazim. Dakle, kao kad bih trazio savet za pojacalo za 150 evra. Taj rad. Video sam ja kako plazma izgleda u praksi ali, kao sto rekoh, necu lampasa nego tranzistore. Imam svoje razloge za to, nema smisla da sad raspravljamo o necemu o cemu sam vec doneo odluku. Sve u svemu, trazim nesto gde cu najmanje da se zahebem, da se ne lazemo mnogo. Svi ti lcd/led televizori imaju mane, koje su daleko od malih, trazim nesto sto ce da ima makar solidnu sliku sa SD i dobru sa HD, nikakav haj end, pu pu daleko bilo :) . Da odgledam povremeno HD film i seriju i da pratim fudbal ko covek a da slika ne bude smesna.

Link to comment
Share on other sites

O

Ako zelis apsolutno tecnu sliku, prirodne boje i vrhunski HD dozivljaj zaboravi na led/lcd ispod par kila evra. Idi ko covek na plazmu, ionako su danas tanke. Moja 50" plazma ima svega 3cm debljine.

Inace, nijedan tv nema neki wow zvuk. Dobar je za gledanje tv programa, ali ne i za uzivanje u necemu... za to se ipak mora koristiti optical out.

Upravo kako kaže Gvlada, a za fudbal, tenis i formulu 1 svakako nema bolje od plazme. Kreni od osvežavanja slike u hz, preko kontrasta pa dalje. I da se pitaš šta to bješe razmazivanje loptice?

U svakom sluÄaju, danas su svi toliko dobei da nećeÅ¡ pogrijeÅ¡iti za bilo koji da se odluÄiÅ¡, da li plazma ili led.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ponekad mi se cini da pisem na japanskom :) . Plazma ispada iz mogucih opcija. Nije bitno koliko je TV tanak, gledam sliku sa prednje strane.

 

Oko osvezavanja, tu sam vas cekao. Ima li to takvog znacaja kao sto se u recenzijama govori? Da li je Samsungov 100hz CMR (realnih 50 ili 60hz) vidljivo losiji za fudbal od Philipsovih realnih 100hz? Ili taj Samsung EH6030 koji ima 200hz CMR (realnih 100), da li je to bolje od ES5500 (F5500) i njegovih 100hz CMR (realnih 50)? Jel to vidljivo u realnoj upotrebi?

 

Ako bih gledao striktno ono sto @Becki predlaze da se obrati paznja i reyultate merenja sa kalibracije - onda u ovoj klasi cene gledajuci kontrast i osvezenje ispada da je ubedljivo najbolji Philips PFL5507. Sa druge strane, vecina vas je rekla da je Samsung bolji izbor.

Link to comment
Share on other sites

Rekoh na kraju posta da su danas svi dovoljno dobri i da nećeÅ¡ pogrijeÅ¡iti za bilo koji da se odluÄiÅ¡.

Å to se stope osvežavanja tiÄe, bolje je da bude Å¡to veća (100 hz realnih po mogućstvu) jer se to i te kako vidi kod sportskih deÅ¡avanja. Naravno da su bitni i ostali parametri, ali za sport, tj. za fluidnost slike je to uz kontrast, najvažnije.

Link to comment
Share on other sites

Kratko ću:

 

I jedna i druga tehnologija ( i led i plazma) imaju svojih prednosti i mana. Ja se nebih mnogo brinuo o tome, jer se kod većine uređaja, ni sa dugogodišnjom upotrebom to ne primjećuje.

 

Obzirom da ti netreba 3D i napredne funkcije, ja bih najozbiljnije kupio najjeftiniji sa što većim ekranom.

 

Samsung i Lg imaju najbolju podrÅ¡ku, ali, ponavljam, svi su dovoljno dobri da bih zaista uzeo najjeftiniji iz te ekipe i to min. 42 inÄa.

 

eto.
 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Mozda ima logike to sto kazes. Videcu, da razmislim jos neki dan, mada, ne bih bas toliko snizavao kriterijume. Video sam u radnjama i jeftine i skuplje i mnogo skupe modele, nije da nema razlike medju njima, cak i u prodavnici. Mislim na sliku, ne na dizajn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...