Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

VGA na DVI adapter ništa ne menja, jer je i dalje analogni signal originalno.

Digitalni direktno, ili adapter s nekog digitalnog na drugi digitalni.

Koliko ja znam, VGA je analogni izlaz, a DVI i HDMI digitalni izlazi.

Adapter DVI na VGA ne rešava stvar jer je potreban A/D eksterni konvertor.

Hdmi na DVI, zašto bi to uopšte radio ako imaš HDMI?

Zbunjujete, a priliÄno je jednostavno :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koliko ja znam, VGA je analogni izlaz, a DVI i HDMI digitalni izlazi.

Adapter DVI na VGA ne rešava stvar jer je potreban A/D eksterni konvertor.

Hdmi na DVI, zašto bi to uopšte radio ako imaš HDMI?

Zbunjujete, a priliÄno je jednostavno :)

Neki DVI izlazi na grafiÄkim karticama imaju kompatibilnost sa VGA, tako da je pasivni adapter sasvim dovoljan. I naravno nema nikakve poente to koristiti umesto nativne digitalne,

niti prelaziti sa HDMI na DVi, ako može direktno. Razlike u digitalnim su podržane rezolucije, refresh rate, i da li kabl može da prenosi i zvuk, ethernet itd.

Ne u kvalitetu slike.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam, VGA je analogni izlaz, a DVI i HDMI digitalni izlazi.

Adapter DVI na VGA ne rešava stvar jer je potreban A/D eksterni konvertor.

Hdmi na DVI, zašto bi to uopšte radio ako imaš HDMI?

Zbunjujete, a priliÄno je jednostavno :)

TV ima cetiri HDMI ulaza obelezenih broje vima od jedan do cetiri, s tim da na ulazu pod brojem jedan pise jos i DVI.

Zasto?

Link to comment
Share on other sites

When using an HDMI/DVI cable connection, you must use the HDMI IN 1(DVI) jack. For the DVI cable

connection, use a DVI to HDMI cable or DVI-HDMI (DVI to HDMI) adapter for video connection and the DVI

AUDIO IN jacks for audio

 

Dakle ništa, samo ako moraš da koristiš DVi jer nemaš direktno HDMI kao što sam i rekao.

 

Iz uputstva na sedmoj strani.

Link to comment
Share on other sites

" Neki izlazi DVI na grafiÄkoj kartici su kompatibilni sa VGA..."

Ajmo ponovo...

Vga je analogni izlaz i adapter na Dvi ( dvi je digitalni) ne funkcioniše bez eksternog A/D konvertora.

Drugim rijeÄima, sa vga izlaza na kompu ne može da se prikljuÄi tj. dobije slika na dvi (hdmi) ulazu u tv.

Adapter ne vrši konverziju anolognog u digitalno.

Potpuno je druga stvar dvi izlaz na kompu i dvi (hdmi) ulaz na tv-u. To funkcioniše.

Link to comment
Share on other sites

" Neki izlazi DVI na grafiÄkoj kartici su kompatibilni sa VGA..."

Ajmo ponovo...

Vga je analogni izlaz i adapter na Dvi ( dvi je digitalni) ne funkcioniše bez eksternog A/D konvertora.

Drugim rijeÄima, sa vga izlaza na kompu ne može da se prikljuÄi tj. dobije slika na dvi (hdmi) ulazu u tv.

Adapter ne vrši konverziju anolognog u digitalno.

Potpuno je druga stvar dvi izlaz na kompu i dvi (hdmi) ulaz na tv-u. To funkcioniše.

The interface is designed to transmit uncompressed digital video and can be configured to support multiple modes such as DVI-D (digital only), DVI-A (analog only), or DVI-I (digital and analog). Featuring support for analog connections, the DVI specification is compatible with the VGA interface.

 

Nigde nismo priÄali da se koristi VGA izlaz na DVI, nego obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

Ovde nadjoh da je edge? 

 

"Key Features: 48-inch LCD TV with edge LED lighting; Active 3D playback (2 prs of glasses included); Smart TV with extensive video services and DLNA USB/network playback; Smart remote; Full HD resolution

Manufacturer: Samsung."

 

Ko je u pravu? :)

 

Ne znam odakle je informacija ali je netaÄna. :) Najozbiljnije, 48H6400 ima direct-led osvetljenje i zato nema problema sa onim svetlijim flekama na tamnom ekranu... Prodavnice i razni sajtovi su skloni da popunjavaju podatke po automatizmu.

 

Sony W605 je isto odliÄan TV, isto direct-led, i isto koristi Samsungov PVA panel sa dubokom crnom bojom. Pa ako ti se viÅ¡e sviÄ‘a, nema greÅ¡ke ni sa njim. Samo je Sony uglavnom skuplji zbog imena.

Link to comment
Share on other sites

Danas zaboravih da ubacim link sa kog je kopirano: http://www.trustedreviews.com/samsung-ue48h6400-review

 

Ako Sony koristi Samsung-ov panel, zar nije (kao) logicno kupiti Samsung? :)

Mozda je on jos i najlepsi, ako se i to uzme u obzir. Sa onim staklo-okvirom. :)

Jedino sto nije pokriven garancijom.. Mada, nije ni Sony. Panasonic i LG jesu?

 

P.S. Kolega karnot, sredjan rodjendan!  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Nije uopšte tako. Treba ti 3D film, konverzija ne radi posao.

 

Aktivni viÅ¡e zamara oÄi, zahteva skuplje naoÄare i menjanje baterije, ali je rezolucija ista.

 

Pasivni, ne zamara toliko, naoÄare su jeftine, nema baterija, ali seÄe efektivnu rezoluciju na pola.

 

Gledaš šta ti više odgovara, a u praksi retko koristiš 3D, bitniji je kvalitet slike.

Znam jer sam gledao svega dva 3D filma od kad sam kupio.

Link to comment
Share on other sites

Из личног иÑкуÑтва активни 3Д боље изгледа, а разлика је толика да увек чекам 3Д верзију ако је филм тако Ñнимљен.

Одлична варијанта је гледање 3Д документараца о природи.

Link to comment
Share on other sites

The interface is designed to transmit uncompressed digital video and can be configured to support multiple modes such as DVI-D (digital only), DVI-A (analog only), or DVI-I (digital and analog). Featuring support for analog connections, the DVI specification is compatible with the VGA interface.

Nigde nismo priÄali da se koristi VGA izlaz na DVI, nego obrnuto.

Tebi, kao i uvijek, fali pragmatiÄnosti.

Povezuje komp sa modernim tv-om.

Link to comment
Share on other sites

Aleksandre,

 

Ja imam Philips sa aktivnim naocarima.

U zadnjih godinu dana slabo gledam filmove.

Gledao sam samo jedan bozicni specijal Ice Age kod brata na LG sa pasivnim naocarima, i isti taj kod sebe sa aktivnim naocarima.

Taj specijal traje pola sata.

 

Jednostavno meni smetaju i aktivne i pasivne.

Mozda je problem to sto nosim naocare.

U svakom slucaju pasivne naocare su lakse od aktivnih.

 

Najbolje je da isprobas makar na kratko i jednu i drugu varjantu, ako imas prilike i zelje da gledas 3D filmove.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na pojasnjenju.  :thumbsup2

Samo, i dalje nisam siguran da nam 3D toliko znaci, a sigurno nije jedan od kriterijuma za odabir. 

Sada mi sve to deluje kao nepotrebna komplikacija i dodatno opterecenje.. :)

 

Pretraga je suzena na vec pomenute Samsung, LG, Sony i Panasonic. Modeli H6400, 670V, W605 i AS640E. Najbitnija stvar je kvalitet slike i (recimo) kontrola kvaliteta. Ostalo je vrlo slicno, koliko vidim.

 

Mozda se prosetam do neke radnje koja ima pomenute modele, pa ih vidim uzivo. Ne znam sta bih drugo mogao da izaberem kao dovoljno dobar kriterijum. Garanciju kod Panasonic i LG-a? Ili fensi daljinske upravljace, kao kod Samsung-a i Panasonic-a? To pomenuto Direct Led osvetljenje i (uslovno receno) dobre panele kod Samsunga i Sony-ja? 

 

Ako jos neko ima neki konkretan savet, slobodno. :order

Pazaricemo jedan od gore navedenih, samo da se odluci koji. 

I onako mi deluje kao vec previse price, na zadatu temu. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako se narucuje sa KP, tj od "madjara", na ovo necu moci da uticem. Na meni je da izaberem potencionalno najbolji u klasi, a posle kako bude. :)

 

Panasonic 48AS640E, LG 47LB670V i Samsung 48H6400 su ~650E. Sony 50W805 ~800E. Ipak je W605 cenovno u klasi prethodno pomenutih Panasonic, Samsung i LG-a. W705 ista cena kao za 805.

 

Na review-ima svi imaju skoro identicne ocene, obicno 9/10. I svi su recommended.

Vrh!  :crno-na-belo

 

I sta sad? :)

 

 

 

 

 

 

Na mene je najjaci utisak od prestanka proizvodnje plazma televizora, kada govorimo o kvalitetu slike ostavio Panasonic AS640E za 2014-tu. A imao sam prilike da se upoznam sa svim prethodno navedenim modelima. I tacno je da su svi best buy. I zato su i dobili tako visoke ocene.

Link to comment
Share on other sites

Из личног иÑкуÑтва активни 3Д боље изгледа, а разлика је толика да увек чекам 3Д верзију ако је филм тако Ñнимљен.

Одлична варијанта је гледање 3Д документараца о природи.

a kako ubaciš prevod-titl

Link to comment
Share on other sites

КориÑтим MPC-HC уз мадВР и ЛÐÐ’ те клаÑични превод конвертујем у ''3д превод'' уз помоћ srt23dass програма.

Ðе кориÑтим плејер у тв, преко њега никада ниÑам добио нормални 3д превод.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...