Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E moji audiofili, za TV tras 700 eur ... a kad treba za hi-fi  tupili bi ga do prekosutra :rolleyes:  :)

 

Вала баш, добар ЛГ 32" 220 Евра и ради као Ñат а Ñлика   :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Hmm, u Big-u (vodila me žena neÅ¡to da mi pokaže pa ostasmo tamo i na ruÄku :D) na ulazu u Sony doÄeka vas Äudastvena skalamerija od nevjerovatnih 2000W, a ljubazni prodavac se iÅ¡Äudjava Å¡ta ga ja to pitam da li neki tamo blu rej plejer ima DLNA sertifikat.

A o tv-ima bifla kao navijen :D

Link to comment
Share on other sites

Било који ЛГ фул ХД Ñа ИПС панелом.

 

LG je na dobrom glasu trenutno, dobih jos par preporuka. Samo, koliko je taj IPS stvarno IPS? :)

To je, koliko vidim, postala glavna marketing fora. Narocito kod mobilnih telefona..

 

I Roki, sta je to sve ostalo?

 

A neka plazma? Npr Panasonic 50st60. Nijedan LCD ne moze da mu pridje. Jeste model oz 2013 ali je kvalitet na njegovoj strani Cena malo iskace iz budzeta ali mislim da moze da se spusti (stari model, plazma..)

 

Pretrazih na brazaka, nisam nasao da ih ima negde u ponudi? Da li si mislio na prodavnice kod nas ili nesto od "preko"?

Bilo je nekih reci o kvarljivosti, ogranicenom roku trajanja plasma panela, i sl. Mozda i lupetam, nisam previse u materiji?

 

E moji audiofili, za TV tras 700 eur ... a kad treba za hi-fi  tupili bi ga do prekosutra 

To je zato sto ovde mogu lako da vide boljitak, a u hifi to treba 'samo' cuti

 

Za TV se ne pitam ja, niti trosim. Vec cinim uslugu sestri. Ako je to problem, opet, razumecu. :)

Da se ja pitam, ne bih ga ni unosio u kucu. Al' nek' ste se vi malo raspisali. :P

 

P.S. Sto se HiFe tice, a kad se vec tera sega na pomenuto pitanje, cisto da reknem da ja pazarih 4 komaTa HiFe (u poslednjih par meseci), a da ni reci nije bilo na Forum-u o tome.  :nerd

Link to comment
Share on other sites

LG je na dobrom glasu trenutno, dobih jos par preporuka. Samo, koliko je taj IPS stvarno IPS? 

 

Њихов панел који Ñе чак уграђује у најÑкупље СамÑунг телевизоре + паневропÑка гаранција.

Link to comment
Share on other sites

@stoN, ta garancija je nekad vazila samo za Panasonic. Ako je stvarno tako, onda.  :thumbsup2

 

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?270722-Samsung-internacionalna-garancija

 

Када кликнем кориÑнички мени на екрану Ñе појави назив и директни број (не мобилни) ÑервиÑа у Београду.

Link to comment
Share on other sites

Sa benchmark-a:

 

"Koliko znam za LG i Panasonic vazi panevropska garancija uz racun (recimo kupljeni u Madjarskoj), a za Samsung vazi garancija samo iz zemalja Adria regiona (Hrvatska, BiH, Crna gora, Makedonija).

Kada sam se raspitivao, to sam saznao."

 

"Odgovor od LG-a :

Ako ste nabavili u Hrvatskoj, Mađarskoj i Bosni i Hercegovini garancija u Srbiji vazi. Ako u nekoj drugoj zemlji međunarodna garancija na zalost ne važi."

 

Dva, mozda, korisna odgovora da se nadju i u ovoj temi. Ako je stvarno tako kao sto pise. :)

 

Jos samo da dobijem(o) bar neki, sem one plasme, konkretan predlog.  :1038:

Link to comment
Share on other sites

 

Za TV se ne pitam ja, niti trosim. Vec cinim uslugu sestri. Ako je to problem, opet, razumecu. :)

Da se ja pitam, ne bih ga ni unosio u kucu. Al' nek' ste se vi malo raspisali. :P

 

P.S. Sto se HiFe tice, a kad se vec tera sega na pomenuto pitanje, cisto da reknem da ja pazarih 4 komaTa HiFe (u poslednjih par meseci), a da ni reci nije bilo na Forum-u o tome.  :nerd

Pa krajnje je vreme da se i ti nešto pitaš :D

 

Možda sam propustio ili nije bilo na forumu, koja 4 komada hife-a?

Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG 48H6400 oko 660€ npr. ovde i kod sliÄnih prodavaca.

 

ReÄ je o panelu PVA tipa koji ima dublju crnu i znatno viÅ¡i kontrast od IPS panela. Ima visoku frekvenciju osvežavanja od 200Hz pa je dobar i za brzopokretni materijal. Hvaljen je Äak i za priliÄno ravnomerno pozadinsko osvetljenje jer Samsung sada koristi direct-led umesto edge-led osvetljenje. 

 

Evo i jednog lepog detaljnog opisa istog modela samo od 40".

 

InaÄe, da ih joÅ¡ uvek ima, i ja bih najradije Panasonic plazmu, ali nema.  :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na preporuci. :)

Stavljen u uzi izbor.

 

Samo jedno pitanje: LG LB 650, 671, 730 i sl, imaju osvezavanje 700-800 Hz? Koliko je to bitno i primetno u odnosu na ovih 200? :)

Mada imaju i sve gluposti, koje nama verovatno nisu ni malo bitne. Zbog toga je valjda i cena takva.

 

Sta su uopste najvazniji podaci na koje bi trebalo obratiti paznju? 

 

Vidoh i neki LG 55LG5610. Nema Smart i ostalo, cena ~600-650E. Osvezavanje samo 50Hz? Al' je zato 55".  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Samo jedno pitanje: LG LB 650, 671, 730 i sl, imaju osvezavanje 700-800 Hz? Koliko je to bitno i primetno u odnosu na ovih 200? :)

 

 

I samsung se navodno vodi kao CMR 400Hz (Clear motion rate) ali to su neke marketinÅ¡ke fore, realni Refresh Rate je 200Hz. Kod LGa nisam ali i oni neÅ¡to marketinÅ¡li budže iznad prave vrednosti sigurno. Drugo, postoji mnogo TV-a sa visokim brojkama ali loÅ¡e implementiranim algoritmima za pa finalni rezultat ipak ne zavisi tako direktno od tih brojki koliko bi se u prvi mah Äinilo.

 

Ja i dalje glasam za samsung zbog mnogo boljeg kontrasta i generalno višeg kvaliteta slike.

Link to comment
Share on other sites

LG je na dobrom glasu trenutno, dobih jos par preporuka. Samo, koliko je taj IPS stvarno IPS? :)

To je, koliko vidim, postala glavna marketing fora. Narocito kod mobilnih telefona..

 

I Roki, sta je to sve ostalo?

 

 

Pretrazih na brazaka, nisam nasao da ih ima negde u ponudi? Da li si mislio na prodavnice kod nas ili nesto od "preko"?

Bilo je nekih reci o kvarljivosti, ogranicenom roku trajanja plasma panela, i sl. Mozda i lupetam, nisam previse u materiji?

 

 

Za TV se ne pitam ja, niti trosim. Vec cinim uslugu sestri. Ako je to problem, opet, razumecu. :)

Da se ja pitam, ne bih ga ni unosio u kucu. Al' nek' ste se vi malo raspisali. :P

 

P.S. Sto se HiFe tice, a kad se vec tera sega na pomenuto pitanje, cisto da reknem da ja pazarih 4 komaTa HiFe (u poslednjih par meseci), a da ni reci nije bilo na Forum-u o tome.  :nerd

Losi procesori slike,pregrevanje i potom crkavanje...manji kontrast,lose  napajanje, o ovlascenim servisima je tek prica,uzmi NEKI sa eksternim napajanjem  :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na preporuci. :)

Stavljen u uzi izbor.

 

Samo jedno pitanje: LG LB 650, 671, 730 i sl, imaju osvezavanje 700-800 Hz? Koliko je to bitno i primetno u odnosu na ovih 200? :)

Mada imaju i sve gluposti, koje nama verovatno nisu ni malo bitne. Zbog toga je valjda i cena takva.

 

Sta su uopste najvazniji podaci na koje bi trebalo obratiti paznju? 

 

Vidoh i neki LG 55LG5610. Nema Smart i ostalo, cena ~600-650E. Osvezavanje samo 50Hz? Al' je zato 55".  :grin:

 

Naj bitnije od svega je da ubodes dobar panel. Sve ostalo je sminka i marketing. Kada bi postavio npr. LG modele (LB 5610, LB650V, LB670/671, LB730) jedan pored drugog i pustio isti izvor od nekog kablovskog operatera, nema sanse da uocis razliku medju njima bez obzira sto je model 5610=50Hz(100 MCI), a ostali 650,670,730 nacifrani nekim Hz-ima.

 

Ako ces samo FULL HD televizor moj predlog ti je Panasonic AS500E ili LG LB5610V, za Smart 3D televizore mozes ici u smeru Panasonic AS640E, Samsung H6400, LG LB650V, Sony W705. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naj bitnije od svega je da ubodes dobar panel. Sve ostalo je sminka i marketing. Kada bi postavio npr. LG modele (LB 5610, LB650V, LB670/671, LB730) jedan pored drugog i pustio isti izvor od nekog kablovskog operatera, nema sanse da uocis razliku medju njima bez obzira sto je model 5610=50Hz(100 MCI), a ostali 650,670,730 nacifrani nekim Hz-ima.

 

Ako ces samo FULL HD televizor moj predlog ti je Panasonic AS500E ili LG LB5610V, za Smart 3D televizore mozes ici u smeru Panasonic AS640E, Samsung H6400, LG LB650V, Sony W705. 

Link to comment
Share on other sites

I samsung se navodno vodi kao CMR 400Hz (Clear motion rate) ali to su neke marketinÅ¡ke fore, realni Refresh Rate je 200Hz. Kod LGa nisam ali i oni neÅ¡to marketinÅ¡li budže iznad prave vrednosti sigurno. Drugo, postoji mnogo TV-a sa visokim brojkama ali loÅ¡e implementiranim algoritmima za pa finalni rezultat ipak ne zavisi tako direktno od tih brojki koliko bi se u prvi mah Äinilo.

 

Ja i dalje glasam za samsung zbog mnogo boljeg kontrasta i generalno višeg kvaliteta slike.

 

Sta ce bilo kome CMR veco od 50 realno?

Link to comment
Share on other sites

Њихов панел који Ñе чак уграђује у најÑкупље СамÑунг телевизоре + паневропÑка гаранција.

 

Jos ce na kraju ispasti da Samsung uopste i ne pravi panele, ili jos gore da za njih panele radi Ei Nis.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...