Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kompanija Tesla postoji u Češkoj otkad. Ogromna kompanija, kao Ei Niš kod nas nekad. Pravili su gramofone (prave ih i danas, samo ih znamo kao Pro-Ject) , radioaparate, tranzistore, integralna kola, čipove, radare, ja sam eto i bobinu za auto Tesla uzeo slučajno juče. Što bi sad odjednom bilo problematično što i televizor nosi to ime. Ne znam da li ih pravi ista firma ili su dali ime samo ili mozda prave neke elektronske komponente pa je neka kooperacija ili i nemaju veze sa ovim televizorima, ali ne vidim što je odjednom problematično što neki proizvod nosi ime Tesla.

 

TESLA (originally named after Nikola Tesla, later explained as abbreviation from "TEchnika SLAboproudá" - which means "weak-current technics") 

Link to comment
Share on other sites

............ i cini mi se da je 48-ica sasvim dovoljna.

 

Nije problem u veliÄini ekrana već u naÅ¡im glavama (sklonost da se na neÅ¡to naviknemo i tražimo sve viÅ¡e). Kada sam kupio 47-icu meni je to delovalo kao bioskop, sada mo uopÅ¡te ne deluje veliko, naprotiv vuÄe me misao da bi ekran mogao da bude veći...

Dobro je što me TV uopšte ne zanima.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u veliÄini ekrana već u naÅ¡im glavama (sklonost da se na neÅ¡to naviknemo i tražimo sve viÅ¡e). Kada sam kupio 47-icu meni je to delovalo kao bioskop, sada mo uopÅ¡te ne deluje veliko, naprotiv vuÄe me misao da bi ekran mogao da bude veći...

Dobro je što me TV uopšte ne zanima.

Rambo Amadeus rece odavno "Progresivno poceli su prohtevi da rastu...."

U pravu si,koja god da je dijagonala posle 2 dana bice sve manja :screwy

Link to comment
Share on other sites

ПоÑтоје табеле за Ð¾Ð´Ð½Ð¾Ñ ÑƒÐ´Ð°Ñ™ÐµÐ½Ð¾Ñти и дијагонале кроз резолуцију материјала. Обичан СД може проћи Ñа малом дијагоналом, ХД проÑто моли да Ñе приђе ближе.

Link to comment
Share on other sites

Za 1080p, mozda. :)  Rek'o bih da sam i sam svestan toga. Ali to nije bilo moje pitanje.

Treba (valjda) uzeti u obzir i kvalitet koji nam isporucuju nasi TV operateri. A to nije ni blizu 1080p.

Za filmove cu nekako prezaliti, shodno razlici u ceni. A tu je i 720p, tako da.. 

 

Da se dopunim, zbog ovakvih stvari. Mislio sam na TV ekrane dijagonale ~47-55".

Link to comment
Share on other sites

Neki predlozi-smernice?

 

Moze Madjari. Cak i pozeljno.

 

Било који ЛГ фул ХД Ñа ИПС панелом.

 

P.S. Predjoh 1000 postova. Postao sam "Audiofil" u ocima Forum-a. 

 

Е нека Ñи   :bounce

Link to comment
Share on other sites

A neka plazma? Npr Panasonic 50st60. Nijedan LCD ne moze da mu pridje. Jeste model oz 2013 ali je kvalitet na njegovoj strani Cena malo iskace iz budzeta ali mislim da moze da se spusti (stari model, plazma..)

Ta st serija ima ubedljivo najbolju sliku na sd kanalima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...