Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

Dobra tema, jedna od kvalitetnijih na forumu :thumbsup2

 

Interesantan je fenomen da se daje popriliÄan novac za kupovinu TV-a. Sa druge strane dosta se Å¡tedi kada se izdvaja novac za muziku. Naravno, sve ima svoje opravdanje ali mene interesuje koliko dnevno gledate TV a koliko vremena sluÅ¡ate muziku? 

 

Napravimo anketu:

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/25867-tv-vs-hi-fi/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gledanje tv ne mora da znaci nuzno i razlog kupovine veceg/boljeg tv. Same tv kanale retko gledam, cesce uz obrok u trpezariji ili pred spavanje dok mi plazma sluzi iskljucivo za filmove, serije i dokumentarce. I muziku slusam svakodnevno ali iskljucivo muziku kao jedinu aktivnost, dosta retko... mozda jednom nedeljno. U kracim segmentima svakodnevno.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Posle 5 god.moj LG 42 PT81 plazma ide u penziju (ima recenzija u HI-FIlesu br.21),gledao sam kod prijatelja i lcd kao i led televizore tu dajem prednost led tv-ima ali plazma ima najprirodnije boje i može ceo dan da se gleda a da ne zasmeta oÄima,nije bio smart ali sam ga "opametio sa LG SP820 upgrader-om,wi-fi i mogu sa kompa bežiÄno da reprodukujem sve fajlove od muzike do hd filmova sa magic daljincem koji i sada koristim i za gledanje filmova isluÅ¡anje muzike kao plejer.

 

Sada reÅ¡io sam da kupim led tv da promenim tehnologiju i poÅ¡to već imam gore pomenutu spravu (a i nemam novca za bacanje) preko "uvoznika"sam naruÄio Philips  42 pfl3108 fullHD,da li ima neko kakvo iskustvo sa ovim modelom cena je 370€ sa plaćenim prevozom na kućnu adresu.Za razliku od prvog tv-a nisam hteo (a ni mogao) da se previÅ¡e izujem za nov TV.

Link to comment
Share on other sites

Jel LG "crko"? Posle samo 5 godina? Zasto ide u penziju? 

 

Pojavile su mi se neke bele linije isprekidane,nekad ih je bilo viÅ¡e nekad manje a neki put uopÅ¡te ih nije bilo,ali su me nervirale i oglasio sam tv i prodao (sa naznaÄenim i predoÄenim manama).Kada sam stavio na papir popravka ili prodaja i doplata za novi odluÄio sam se za novi.Tv je inaÄe pregledao i ustanovio kvar naÅ¡ kolega Gox.co i hvala mu na trudu.

Link to comment
Share on other sites

Sta ima taj Philips,to je novi model,jel smart,3D....

 

Nije smart 3D,kao Å¡to rekoh ranije imam TV Smart upgrader SP 820 sa magic daljincem a 3d ne volim ne svidja mi se.

Više volim dijagonalu ekrana a imao sam pre 42 plazmu koja je bila 1024x768 a ovaj je 1920x1080 i odmah da kažem da je plazma,plazma i bolji tv i realnije i prirodnije boje su kod plazme,doduše plazma je bila 1200€,da dam iste pare za led tv verovatno bih bio isto oduševljen,možda!

Link to comment
Share on other sites

Nije smart 3D,kao Å¡to rekoh ranije imam TV Smart upgrader SP 820 sa magic daljincem a 3d ne volim ne svidja mi se.

Više volim dijagonalu ekrana a imao sam pre 42 plazmu koja je bila 1024x768 a ovaj je 1920x1080 i odmah da kažem da je plazma,plazma i bolji tv i realnije i prirodnije boje su kod plazme,doduše plazma je bila 1200€,da dam iste pare za led tv verovatno bih bio isto oduševljen,možda!

Batice...za tu lovu je I vise nego super....kakva je slika u SD ?

Link to comment
Share on other sites

Nije smart 3D,kao Å¡to rekoh ranije imam TV Smart upgrader SP 820 sa magic daljincem a 3d ne volim ne svidja mi se.

Više volim dijagonalu ekrana a imao sam pre 42 plazmu koja je bila 1024x768 a ovaj je 1920x1080 i odmah da kažem da je plazma,plazma i bolji tv i realnije i prirodnije boje su kod plazme,doduše plazma je bila 1200€,da dam iste pare za led tv verovatno bih bio isto oduševljen,možda!

Ne bi! Za isti novac plazma ide klasu iznad lcd/led varijanti. Danas vecina plazmi ima FullHD rez a i prave ih sa odlicnim procesorima slike, pored mnogo kvalitetnijih ekrana. Za 1200e prosle god bio 50ST50, fenomenalna 3D plazma. Ove god tu je 50ST60.

Bilo najava gasenja proizvodnje plazmi, celih pogona ali ih i dalje proizvode. Ko se jednom navikne na konja (plazmu) ne prelazi mu se na magarca (lcd).

Link to comment
Share on other sites

Bi sigurno . Proizvodnja plazma telev....  se polako  gasi. Nije to bez razloga  :wave2

 

Ja pre mislim da je zbog jeftije proizvodnje LCD-LED panela i samim tim veće zarade imaš mnogo primera u modernoj industriji da se zarad zarade ubije nešto kvalitetno a hvali na sva usta nešto što donosi veću zaradu,recimo u svetu rasprostranjena genetski modifikovana hrana i još svašta nešto.

 

Batice...za tu lovu je I vise nego super....kakva je slika u SD ?

 

Nije loša ali ni prineti plazma tv-u,sad mi je žao što opet nisam uzeo plazma tv.Ali hteo sam da promenim tehnologiju i da probam taj LED i navići ću se valjda.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi! Za isti novac plazma ide klasu iznad lcd/led varijanti. Danas vecina plazmi ima FullHD rez a i prave ih sa odlicnim procesorima slike, pored mnogo kvalitetnijih ekrana. Za 1200e prosle god bio 50ST50, fenomenalna 3D plazma. Ove god tu je 50ST60.

Bilo najava gasenja proizvodnje plazmi, celih pogona ali ih i dalje proizvode. Ko se jednom navikne na konja (plazmu) ne prelazi mu se na magarca (lcd).

 

+1.Apsolutno se slažem sa tobom. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

 

 

 Ne bi! Za isti novac plazma ide klasu iznad lcd/led varijanti. Danas vecina plazmi ima FullHD rez a i prave ih sa odlicnim procesorima slike, pored mnogo kvalitetnijih ekrana. Za 1200e prosle god bio 50ST50, fenomenalna 3D plazma. Ove god tu je 50ST60.

Bilo najava gasenja proizvodnje plazmi, celih pogona ali ih i dalje proizvode. Ko se jednom navikne na konja (plazmu) ne prelazi mu se na magarca (lcd).

 

Plazma, jednostavno najbolja! Plazma, ne pusta te da odrastes...   :heat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav !

Odmah ću da priznam da se ne razumem u tehniku i da nisam detaljno pregledao temu, prelistao sam par stranica ali mi ne deluje da trenutno pišete o onome što mene interesuje.

Treba mi savet, a gde ljudi bolje savetuju nego na forumu

Hoću da kupim TV! Mislim da ne bih išao preko 500e.

99% mi je potreban za gledanje filmova. InaÄe ga ukljuÄujem jedino kad gledam fudbal.

Ne bih da ekran bude nešto nenormalno velik, ali opet bih hteo nešto što će da omogući da ugođaj gledanja filmova bude što bolji.

Ne znam da li postoji neÅ¡to o Äemu treba posebno da obratim pažnju kada je u pitanju mogućnost spajanja kompa i tv? Radi gledanja filmova pre svega naravno, ali i radi igranja igrica?

Imam kola pa mi nije problem ni da skoknem do Mađarske jer koliko vidim dosta su jeftiniji tamo , samo ne znam kako funkcioniše to oko plaćanja poreza i povraćaja pdva, bilo bi super ako bi neko mogao i oko toga da me posavetuje.
Imam i jednog poznanika koji ide uskoro u NemaÄku pa bi mogao i on odande neÅ¡to da mi donese ako tamo postoji neka bolja varijanta.

Unapred zahvalan na predlozima

Link to comment
Share on other sites

Nije problem otići do Mađarske, kupiti TV, dobiti povrat poreza, problem je kako ćeš kutijetinu sa TV-om da uneseš u Srbiju a da ne platiš carinu i porez.

Pozdravljam, konaÄno, želju za neko normalno korišćenje TV-a, kad vidim ono  "TV mi radi 24/7....." sav se naježim.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem otići do Mađarske, kupiti TV, dobiti povrat poreza, problem je kako ćeš kutijetinu sa TV-om da uneseš u Srbiju a da ne platiš carinu i porez.

Pozdravljam, konaÄno, želju za neko normalno korišćenje TV-a, kad vidim ono  "TV mi radi 24/7....." sav se naježim.

 

Hvala :)

 

Ma nisam mislio da izbegavam plaćanje poreza , samo sam mislio da kada se plati porez i carina i uzme taj povraćaj izađe manje više isto , a televizor odande je jeftiniji i kvalitetniji. Gledam sad kod ovih likova što donose te televizore iz Mađarske tv od 550e kod nas košta 99000 dinara, možda je to i najbolja varijanta....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...