Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jesam formirao panel nekih 300h cim sam ga ukljucio. Imam ga oko 8 meseci i nikakvih problema do sada nisam imao. Bude po 4-5 sati na istom kanalu i dosad nisam imao problema da mi se logo ureze u panel. Ima ljudi desavalo im se na odredjenim kanalima da im ostane blago vidljiv logo, ali brzo i nestane.

 

Za trajno ''urezivanje'' logoa preporucujem RTS!   1. ili 2. nebitno! ;-)

Link to comment
Share on other sites

A ti si to testirao pa znas? Zasto se kod mene nije urezao RTS1, dvojku i ne gledam

 

I ne samo RTS vec i onaj skaradni Happy ne mice svoj logo za vreme reklama! Naravno da je veca verovatnoca da ti se to desi na kanalima koji imaju jarko obojene logoe i ne skidaju ih za vreme reklama, a uostalom ovde prvenstveno mislim na Plazma TV panele i ako nije iskljuceno da se to desi na LCD LED televizorima! U principu rizicno je ako nepomicna lika stoji ili logo, duze od 4 sata, mada to ne mora nista da znaci, negde moze i duplo duze da ostane a da se nista ne desi! Npr. kladionice su pravi primer za to i imaju veoma veliki problem sa zadrzavenje slike teleteksta koje su po previlu uvek jarkih boja i snaznih osvetljenja! A zasto se kod tebe to nije desilo, savrseno me boli lakat! Ako si tako nadobudan onda budi uveren da se to tebi ne moze nikako desiti! Drugo: tu uopste nema pravila! Jedan moj kolega je kupio Panasonic plazmu od skoro 2500 Eura nije nista razradjivao panel, jer za to nije ni znao, niko mu nije rekao, cak su mu jednu noc ostale zaledjene boje izgubljenog signala tv kanala, vise od 8 sati i nista se nije desilo! A opet kod drugog prijatelja, koji razradjivao plazmu i drzao je kao malo vode na dlanu prvih 300 sati..posle cetiri sata neprekidnog gledanja Happy-a ostao mu trajnu logo te televizije urezan u tv panel! Ako nisi znao, bas zbog nedostataka Plazam/Lcd/Led tehnologije u Evropi i vecm delu (normalnog) sveta postoji zakon o radiodifuziji koji izricito zabranjuje ostavljanje logoa za vreme reklama, cak u nekim zemljama logo ne sme da poseduje jarke boje vec obavezno da bude u belo-providnom rasteru... Trece: Ako zelis da se kacis sa nekim mene onda zaobidji, jer detinjasto-nezrelo-nadobudne klince ne zelim da trpim! Mislim da si post mogao i na kulturniji nacin da postavis, ako si me vec citirao?! Konkretno: sporan je prvi deo tvog posta, koji lici kao da ga je pisalo petogodisnje nezrelo dete!

Link to comment
Share on other sites

I ne samo RTS vec i onaj skaradni Happy ne mice svoj logo za vreme reklama! Naravno da je veca verovatnoca da ti se to desi na kanalima koji imaju jarko obojene logoe i ne skidaju ih za vreme reklama, a uostalom ovde prvenstveno mislim na Plazma TV panele i ako nije iskljuceno da se to desi na LCD LED televizorima! U principu rizicno je ako nepomicna lika stoji ili logo, duze od 4 sata, mada to ne mora nista da znaci, negde moze i duplo duze da ostane a da se nista ne desi! Npr. kladionice su pravi primer za to i imaju veoma veliki problem sa zadrzavenje slike teleteksta koje su po previlu uvek jarkih boja i snaznih osvetljenja! A zasto se kod tebe to nije desilo, savrseno me boli lakat! Ako si tako nadobudan onda budi uveren da se to tebi ne moze nikako desiti! Drugo: tu uopste nema pravila! Jedan moj kolega je kupio Panasonic plazmu od skoro 2500 Eura nije nista razradjivao panel, jer za to nije ni znao, niko mu nije rekao, cak su mu jednu noc ostale zaledjene boje izgubljenog signala tv kanala, vise od 8 sati i nista se nije desilo! A opet kod drugog prijatelja, koji razradjivao plazmu i drzao je kao malo vode na dlanu prvih 300 sati..posle cetiri sata neprekidnog gledanja Happy-a ostao mu trajnu logo te televizije urezan u tv panel! Ako nisi znao, bas zbog nedostataka Plazam/Lcd/Led tehnologije u Evropi i vecm delu (normalnog) sveta postoji zakon o radiodifuziji koji izricito zabranjuje ostavljanje logoa za vreme reklama, cak u nekim zemljama logo ne sme da poseduje jarke boje vec obavezno da bude u belo-providnom rasteru... Trece: Ako zelis da se kacis sa nekim mene onda zaobidji, jer detinjasto-nezrelo-nadobudne klince ne zelim da trpim! Mislim da si post mogao i na kulturniji nacin da postavis, ako si me vec citirao?! Konkretno: sporan je prvi deo tvog posta, koji lici kao da ga je pisalo petogodisnje nezrelo dete!

Pa onda je jedina zaštita negledati jedan kanal duže od 2-3 sata, prebaciti po koji put!? Na mom LED LCD nisam to primetio.

btw ja Äim vidim reklame,oma prebacujem!

Link to comment
Share on other sites

Pa onda je jedina zaštita negledati jedan kanal duže od 2-3 sata, prebaciti po koji put!?

 

..ako gledas kanale koji za vreme reklama skidaju logo, nema potrebe da prebacujes, mozes ih komotno gledati i mesec dana bez prekida, nece se nista dogoditi. Vazno je samo da se slika svakih 4 sata osvezi, to obicno dok traju reklame bude na svakih 30-45min. osvezavanje bez logoa. Hocu reci: isti efekat se za vreme reklama postize, kao da si uzeo pa isprebacivao kanale! Naravno, na kanalima na kojima se ne skida logo to nema efekta! Nadam se da ste shvatili  poentu? Poenta je u tome da slika ne bude staticna duze od 4 sata i da logo na bude na istom mestu duze od 4 sata, da ne bi na tim mestima doslo do trajnog zadrzavanja (preslikavanja) slike! Ako vas mrzi da razmisljate o tome, onda ukljucite zastitu panela, mozete nastelovati vremenski kako i kad da televizor sam odreaguje i resen problem, svaki noviji televizor u meniju poseduje pomenuta setovanja!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Slazem se sa predhodnim postom kolega Wega 

 

... Moj  led  tv Samsung od  55 inca ima potrosnju struje oko 200 wati sto je mizerija u odnosu na velicinu ekrana a plazma u toj velicini nije ispod 600 wati potrosnje kao i prethodni stari  lcd koji je takodje trosio 600 w i grejao se kao da je lampas u A klasi. Prosecno svakome tv radi po 10 ak sati, razlika je 400w na 1h x 10h = 4kw pa x 30 dana = 1.200kw pa to x 1 kw cas kod gospode iz EDB - a  od 5.30 din  =  6.360 din.  Mozda ja lose racunam(?) ili se zaista dolazi do ovakve racunice koja je zastrasujuca po korisnika.

 

 

 

 

 

Racunica vam je potpuno tacna! 

 

Po kom nastavnom programu ste vas dva veseljaka isli u skolu? :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam godinama pratio Tv, pa da pitam upucene....

Nasao u oglasima nove sa 2god garancije, da li vredi dodati 100e za 3d , da li  valja to ista na 40 dijagonali,   ima li  dovoljno filmova 3d? kako radi 3d. da li razvuce svaki program u 3d i koji nije sniman za 3d ? 

 

 

UE40ES5500 480€ FullHD, LED, SMART, Lan, WiFi ready, USB Movie, HDMI, 102cm

UE40ES6100 580€ FullHD, LED, 3D, SMART, WiFi built in, USB Movie, HDMI, 200Hz, 102cm

 

 

Najbitniji mi je kvalitet slike i sto veca dijagonala, smart i 3d nisu prioritet, moze i neki drugi predlog do 700e max?

Link to comment
Share on other sites

Kazu da Philips zatvara svoje pogone i kao brand nece vise postojati, to sam procitao ovde na forumu, neko je bas u vezi toga pokrenuo temu ali ne mogu sad da je nadjem, koliko je to sve istinito...!? :-/

 

Ali ako je tako onda bas tuzno, Philips je dobar proizvodjac i jako mi se svidja njihov dizajn televizora, jedino je mana sto kod nas imaju ocajnu podrsku i jos ocajniji servis. :sad:

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam upoznat, ne zatvaraju pogone vec su ih prodali kinezima,a za sebe samo ostavili medicinski program.E dali ce novi vlasnik nastaviti pod istim brend nameom ili ne to ostaje da vidimo.Medjutim sredinom prosle godine, novine su pisale kako se Philips vraca na velika vrata u audio i video tehnici.Sta je po sredi neznam.Sto se tice televizora 40pfl5507,stoji da je meni malo sporiji smart aplikacije nisu u broju koji se nudi za samsung i lg televizore,ali prirodnost slike je presudio da se ja odlucim za njega.Inace ja sam nabavio televizor sa cetiri naocare za nekih 560 evropskih novcanica.

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam upoznat, ne zatvaraju pogone vec su ih prodali kinezima,a za sebe samo ostavili medicinski program.E dali ce novi vlasnik nastaviti pod istim brend nameom ili ne to ostaje da vidimo.Medjutim sredinom prosle godine, novine su pisale kako se Philips vraca na velika vrata u audio i video tehnici.Sta je po sredi neznam.Sto se tice televizora 40pfl5507,stoji da je meni malo sporiji smart aplikacije nisu u broju koji se nudi za samsung i lg televizore,ali prirodnost slike je presudio da se ja odlucim za njega.Inace ja sam nabavio televizor sa cetiri naocare za nekih 560 evropskih novcanica.

 

Sta je od toga istina videcemo?! Preostaje nam samo da cekamo!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...