Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

Si siguran da ta garancija vazi u srb? To je jedan i jedini razlog zasto bih kupio u radnji. Sve sto sam dosada imao iz ino,a trebao je servis ovde,nisam mogao ostvariti garanciju zato sto nije izdata od ovdasnjih radnji(ca)..

Za Panasonic i LG garancija vazi i ovde kod nas. Juce bas od mog prijatelja pa prijatelj, raspitivao se oko te panevropske garancije za Panasonic posto namerava da uzme Panasonicovu plazmu 65VT50 :loveface  iz Madjarske i dobio je odgovor da vazi, tako da je danas vec porucio.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U BGu nema,ima u Subotici..a sta je sa onim "bolestima" plazme,nesto sam citao na tu temu (davno,doduse) da se pikseli znaju zamrznuti u prvih 20-30h,dok se TV ne "razradi", a ukoliko je slika staticna (ceto kod logo-a televizije)? Jel to ispravljeno ili i dalje postoji rizik?

 

Ne da se zaledi nego trajno da ''pregori''! Posebno su logoi televizijski kriticni, mada..teoretski to moze i kod LCD LED-a da se desi, samo kod plazme je to cesce prakticni slucaj! Al'..ako zelis da ti potrosnja struje televizora bude izmedju 400-600 W na sat, onda obavezno pazari plazmu! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li gledas u prave oglase. http://www.kupujemprodajem.com/Panasonic-TX-P42UT50-Odlicna-3D-plazma-4974053-oglas.htm.

Ja imam 50VT50. Jesam formirao panel nekih 300h cim sam ga ukljucio. Imam ga oko 8 meseci i nikakvih problema do sada nisam imao. Bude po 4-5 sati na istom kanalu i dosad nisam imao problema da mi se logo ureze u panel. Ima ljudi desavalo im se na odredjenim kanalima da im ostane blago vidljiv logo, ali brzo i nestane.

Link to comment
Share on other sites

Pa to je problem,bar za moje ukucane. Naime,jos nisam dobio mogucnost IP tv-a,a antena mi je toliko losa,da trenutno imam 4 kanala i to ako je lepo vreme,ako nije 2. Ja bih ga vise koristio da pustim film sa jednog PC-a pa na TV i meni uzivancija,ali moji su tehnicki neuki,tako da ako taj rizik postoji sa mojima i nasa 4 kanala (nadam se jos samo kratko,al koliko sve efikasno radimo i to moze da potraje) taj rizik postaje realna mogucnost,a nije mali novac (barem meni,iz ovog ugla) da ga tako olako "bacim"...zato bih isao pre na LED varijantu.. 

Link to comment
Share on other sites

Pa to je problem,bar za moje ukucane. Naime,jos nisam dobio mogucnost IP tv-a,a antena mi je toliko losa,da trenutno imam 4 kanala i to ako je lepo vreme,ako nije 2. Ja bih ga vise koristio da pustim film sa jednog PC-a pa na TV i meni uzivancija,ali moji su tehnicki neuki,tako da ako taj rizik postoji sa mojima i nasa 4 kanala (nadam se jos samo kratko,al koliko sve efikasno radimo i to moze da potraje) taj rizik postaje realna mogucnost,a nije mali novac (barem meni,iz ovog ugla) da ga tako olako "bacim"...zato bih isao pre na LED varijantu.. 

Slazem se sa vama. Onda LED. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za persiranjem,bar ne u mom pravcu ;) Onda mi ostaje samo dilema da li Samsung daje medjunarodnu garanciju-pozvao sam i ovlasceni servis,a oni su mi ljubazno objasnili da postoji vise tipova garancija,bar sto se tice Samsunga: 1. Panevropska,koja vazi bilo gde u Jevropi, 2. Garancija sa navedenim servisima za koje se izdaje,pa ako je servis neki iz SRB na garanciji,onda ok,ako ne, nije do njih (!?) i 3. tip, garancija za nacionalnu teritoriju...s tim saznanjem nisam siguran koliko mi se isplati da rizikujem sa KP...ako neko ima iskustva,otvoren sam za predloge,pogotovo sto bih onda za isti novac mogao uzeti i nesto bolje.

 

Edit: Sad okrenuh jos par brojeva telefona i ispostavilo se da Samsung garancija iz inostranstva ne vazi za SRB,eto,info ce mozda nekome nekad pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za persiranjem,bar ne u mom pravcu ;) Onda mi ostaje samo dilema da li Samsung daje medjunarodnu garanciju-pozvao sam i ovlasceni servis,a oni su mi ljubazno objasnili da postoji vise tipova garancija,bar sto se tice Samsunga: 1. Panevropska,koja vazi bilo gde u Jevropi, 2. Garancija sa navedenim servisima za koje se izdaje,pa ako je servis neki iz SRB na garanciji,onda ok,ako ne, nije do njih (!?) i 3. tip, garancija za nacionalnu teritoriju...s tim saznanjem nisam siguran koliko mi se isplati da rizikujem sa KP...ako neko ima iskustva,otvoren sam za predloge,pogotovo sto bih onda za isti novac mogao uzeti i nesto bolje.

 

Edit: Sad okrenuh jos par brojeva telefona i ispostavilo se da Samsung garancija iz inostranstva ne vazi za SRB,eto,info ce mozda nekome nekad pomoci.

 

Ma naravno da ne vazi! Samo, ima tu jos jedna pojava ako kupujes robu iz Madjarske, a koja mi se ni najmanje ne svidja! Donese , npr. svercer kupcu uredjaj i ovom se posle par nedelja koriscenja ne svidi, zovne svercera i kaze da bi hteo malo da doplati za par inca vise ili malo jaci model. Naravno, ovaj mu odgovori: nikakav problem..donese mu drugi tv, predhodni spakuju odnesu nekom drugom i sve tako u krug, trgovina kao na buvljaku. Iskreno, ja tako ne bi nikada pazario, mozda neku tastaturicu, nosace ili neku drugu sitniju robu, ali tv ?! Nikad!

Link to comment
Share on other sites

 Izvinjavam se Å¡to ovako upadam, i da se odmah ogradim, poÅ¡tujem VaÅ¡ izbor, kakav god bio. Ja sam se ipak odluÄio da svoj TV nabavim preko KP varijante.  Po meni je cena koju ovde za njega traže upravo bezobrazna. Jednostavno ja liÄno smatram da je viÅ¡e od 30% kolika je razlika neopravdana.

 

 A Å¡to se eventualne reklamacije tiÄe, niÅ¡ta veće poverenje nemam u ovdaÅ¡nje "zastupnike" nego u Äoveka od koga sam kupio. Kako živim u unutraÅ¡njosti, meni je zaista sve jedno da li bih u tom sluÄaju TV morao da Å¡aljem njemu, ili nekom lokalnom "zastupniku".

Link to comment
Share on other sites

 Izvinjavam se Å¡to ovako upadam, i da se odmah ogradim, poÅ¡tujem VaÅ¡ izbor, kakav god bio. Ja sam se ipak odluÄio da svoj TV nabavim preko KP varijante.  Po meni je cena koju ovde za njega traže upravo bezobrazna. Jednostavno ja liÄno smatram da je viÅ¡e od 30% kolika je razlika neopravdana.

 

 A Å¡to se eventualne reklamacije tiÄe, niÅ¡ta veće poverenje nemam u ovdaÅ¡nje "zastupnike" nego u Äoveka od koga sam kupio. Kako živim u unutraÅ¡njosti, meni je zaista sve jedno da li bih u tom sluÄaju TV morao da Å¡aljem njemu, ili nekom lokalnom "zastupniku".

1+

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se dugo dvoumio izmeÄ‘u ovog samsunga i panasonika. Ali ne iz tog razloga, već zbog tipa panela, tj. zbog ugla gledanja. Na kraju sam uzeo S, i nisam se pokajao. Trebalo mi je do duÅ¡e par dana da "ukrotim" sliku, jer su fabriÄka podeÅ¡avanja zaista neupotrebljiva.

 

Å to se ostvarivanja garancije tiÄe, imao sam loÅ¡e iskustvo sa ovdaÅ¡njim zastupnicima, a opet u proteklih par godina jako pozitivno sa Äovekom od koga sam kupio tv, tako da se nisam mnogo premiÅ¡ljao oko toga.

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da ne vazi! Samo, ima tu jos jedna pojava ako kupujes robu iz Madjarske, a koja mi se ni najmanje ne svidja! Donese , npr. svercer kupcu uredjaj i ovom se posle par nedelja koriscenja ne svidi, zovne svercera i kaze da bi hteo malo da doplati za par inca vise ili malo jaci model. Naravno, ovaj mu odgovori: nikakav problem..donese mu drugi tv, predhodni spakuju odnesu nekom drugom i sve tako u krug, trgovina kao na buvljaku. Iskreno, ja tako ne bi nikada pazario, mozda neku tastaturicu, nosace ili neku drugu sitniju robu, ali tv ?! Nikad!

Ja sam TV kupio od prodavca sa KP iz Subotice (i uÅ¡tedeo 170e). TV mi je stigao neotpakovan, sa sve folijama i nalepnicama na ekranu. TaÄno je da garancija za Samsung televizore kupljene u MaÄ‘arskoj ne važi u Srbiji već samo u zemljama EU. Moje miÅ¡ljenje je da ako kupujete od proverenih prodavaca sa KP (a to možete proveriti po broju pozitivnih ocena, a i samim razgovorom sa prodavcem) nema razloga da TV ne pazarite na ovakav naÄin.

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da ne vazi! Samo, ima tu jos jedna pojava ako kupujes robu iz Madjarske, a koja mi se ni najmanje ne svidja! Donese , npr. svercer kupcu uredjaj i ovom se posle par nedelja koriscenja ne svidi, zovne svercera i kaze da bi hteo malo da doplati za par inca vise ili malo jaci model. Naravno, ovaj mu odgovori: nikakav problem..donese mu drugi tv, predhodni spakuju odnesu nekom drugom i sve tako u krug, trgovina kao na buvljaku. Iskreno, ja tako ne bi nikada pazario, mozda neku tastaturicu, nosace ili neku drugu sitniju robu, ali tv ?! Nikad!

Slazem se sa predhodnim postom kolega Wega 

 

Ja sam meni televizore iskljucivo kupovao sa kp od ljudi koji se bave tim, uredno sam dobio racun i garanciju i receno mi je da bilo sta da se desi u garantnom roku on dolazi po tv i vraca nazad u Madjarsku ovlascenom servisu koji to sredjuje . Nisam do sada imao prilike da bilo sta reklamiram iako sam samo kupovao Shljamsunge  :plakanje  Da rascistimo neke stvari ;-)  .

 

Zasto bi ja bilo kome nesto placao sa 30 % VECOM CENOM kad garanciju takodje dobijam overenu od coveka kod koga kupujem televizore za kucu. Moj primer kad sam kupovao tv Samsung ue 55 b7000 pre 2 godine,  bila je pokrenuta i tema sa dilemom da li plazma ili led . Nije bilo dileme i vrlo brzo sam se odlucio za led iz vise razloga a koje su mnoge kolege vec i navele. Prvenstveno zbog potrosnje struje . U prodavnici kod nas u tom trenutku  taj tv je kostao oko 280.000 din a ja sam ga nasao preko kp za 1.200 eura i bio je samo jedan komad jer se to  vec vodio kao stari model i Madjari su mu +  spustili cenu jer je bio izlozbeni eksponat u salonu i tu priliku nisam hteo da propustim jer je usteda bila ogroooomna.   Moj  led  tv Samsung od  55 inca ima potrosnju struje oko 200 wati sto je mizerija u odnosu na velicinu ekrana a plazma u toj velicini nije ispod 600 wati potrosnje kao i prethodni stari  lcd koji je takodje trosio 600 w i grejao se kao da je lampas u A klasi. Prosecno svakome tv radi po 10 ak sati, razlika je 400w na 1h x 10h = 4kw pa x 30 dana = 1.200kw pa to x 1 kw cas kod gospode iz EDB - a  od 5.30 din  =  6.360 din.  Mozda ja lose racunam ili se zaista dolazi do ovakve racunice koja je zastrasujuca po korisnika.

 

Hteo bih i da naglasim da sam prezadovoljan tv - om i da i ima jezivo dobru sliku,  verovatno zato sto pripada seriji 7 koja je tada bila odmah ispod serije 8 koja je tada bila vrh ponude 

 

Eto malo o televizorima iz mog ugla  :wave2

Link to comment
Share on other sites

   Moj  led  tv Samsung od  55 inca ima potrosnju struje oko 200 wati sto je mizerija u odnosu na velicinu ekrana a plazma u toj velicini nije ispod 600 wati potrosnje kao i prethodni stari  lcd koji je takodje trosio 600 w i grejao se kao da je lampas u A klasi. Prosecno svakome tv radi po 10 ak sati, razlika je 400w na 1h x 10h = 4kw pa x 30 dana = 1.200kw pa to x 1 kw cas kod gospode iz EDB - a  od 5.30 din  =  6.360 din.  Mozda ja lose racunam ili se zaista dolazi do ovakve racunice koja je zastrasujuca po korisnika.

 

Racunica vam je potpuno tacna! Samo ta krajnja cifra je jos i veca kada se uracunaju plava i crvena tarifa! :thumbsup2

 

Btw: Bio u Metrou! Prodaju Samsung UE40ES5500 za 68.990,- din...cena vise nego dobra, jos kad se uzme u obzir da je do pre neku nedelju bio 80.000,-din.

Link to comment
Share on other sites

Naravno, cena od 80000 stajala celu vecnost dok ja nisam kupio taj tv..i sada ga skrate za 11k :roll:

Sa tehnikom je tako, kad god kupiš - pogrešio si. Ili u međuvremenu izađe noviji i bolji model za iste pare, ili padne cena za onaj koji si ti već kupio... :heat

 

@Duracell

Plazme nove generacije poodavno ne troše 600W, pogotovo ne pomenuti Panasonic iz UT serije, pa to baš i nije neki show stopper, informacije su lako distupne:

 

http://panasonic.net/avc/viera/eu/ut_plasma_spec.html

 

JaÄi modeli troÅ¡e viÅ¡e, ali ni to svakako nije toliki udar na džep, cenim da će se neko ko sebi može da priuÅ¡ti 65" Panasonic plazmu iz top serije, snaći nekako za tih par hiljada dinara godiÅ¡nje za struju koju potroÅ¡i gledajući TV. ;-) Kao Å¡to ni vlasnici luksuznih automobila ne razmiÅ¡ljaju koliko im ljubimci troÅ¡e ili koliko koÅ¡ta registracija, u normalnim zemljama, naravno...

 

http://panasonic.net/avc/viera/eu/vt_plasma_spec.html

Link to comment
Share on other sites

Sa tehnikom je tako, kad god kupiš - pogrešio si. Ili u međuvremenu izađe noviji i bolji model za iste pare, ili padne cena za onaj koji si ti već kupio... :heat

Ili cekas da sto vise padne cena pa na kraju ostanes uskracen za kupovinu jer se prodao i poslednji komad. Na taj nacin je mnogo njih ostalo uskraceno za Panasonic 42ST50 i 50ST50.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...