Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovi sto pricaju da je smart funkcija bezveze i nepotrebna, ocigledno nisu je koristili Smart na Samsungu TV. Ili su je mozda koristili Smart na Voxovima, Foxsovima, Vivaxsima i ostalom smecu..zato tako i pricaju.

 

A ovi Å¡to priÄaju da je neophodna, nisu probali Android na TV-u.

 

Nisam rekao da je smart f-ja nepotrebna, već da se može dobiti na drugi naÄin, konaÄni rezultat je bolji, može se upgrade-ovati kad nam se hoće (i to hardverski) i jeftinije je.

Link to comment
Share on other sites

Sta mislis/te o varijanti   EH6030 ,on je i smart,FullHD-LED+je 3D,cena je slicna kao ES5500.

 

Izvini, mislio sam da nisi skapirao, posto coveku preporucujes uredjaj dizajnerski i tehnicki vermenom pregazen, koji je jos i stari model! Mada, jos me nisi ubedi da stvarno znas sta je to Smart tv?!

Izvini, ali pojma nemam. Pobedio si u teoretisanju, ali si iz prakse pao na poravni. Ako ce ljudi da kupuju TV zbog dizajna i Smart funkcija, a ne zbog kvaliteta slike, onda.....e...ga.

Link to comment
Share on other sites

...a ja sam ovde upao kanda izmeÄ‘u dve vatre.  :P  Sorry!

 

Dakle, nevezano za raspravu izmeÄ‘u Karnot-a i Duracell-a, svako ko bi smart TV bi trebao da razmotri i neki Android TV-Box. To je velika novost na tržiÅ¡tu jer su se upotrebljivi modeli pojavili pre manje od 6 meseci (dakle malo ko ima iskustva sa njima) a poÅ¡to ih joÅ¡ nije ponudio ni jedan veliki brand, marketing je slab. To su gadget-i koji se sada najbrže razvijaju i nije daleko dan kada i veliki neće moći da ih ignoriÅ¡u (k'o Å¡to su ignorisali medija plejere, USB prikljuÄke, DIVX kompresiju i sliÄno).

Link to comment
Share on other sites

po cemu je 6030 bitno kvalitetniji slikom od 5500 ? Otvori nam oci molim te?

Da li treba da ponovo pisem Pros/Cons i za EH6030? Ja sam svoj deo zadatka vezano za EH5300 obavio i ako je bio postavljen tebi. Ovo je totalno nepotrebna rasprava izmedju nas dvojice. Aj da oladimo :cheers . Samo sam te pitao odakle ti to da es5500 radi na 100Hz, a ti osuo i drvlje i kamenje.

Link to comment
Share on other sites

Da li treba da ponovo pisem Pros/Cons i za EH6030? Ja sam svoj deo zadatka vezano za EH5300 obavio i ako je bio postavljen tebi. Ovo je totalno nepotrebna rasprava izmedju nas dvojice. Aj da oladimo :cheers . Samo sam te pitao odakle ti to da es5500 radi na 100Hz, a ti osuo i drvlje i kamenje.

 

..a ja kazem: da su razlike u LED panelima  izmedju ta dva modela  toliko minorne.. da bi ti trebali merni instrumenti ne bi li ih detektovao! A da oladimo?! Moze! Mislim da smo svi pomalo preterali! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Pros:

- SD analogni signal - vrlo dobar

- SD digitalni signal - vrlo dobar

- Digitalni signal visoke definicije HD - Dobar, blaga pojava ghostinga pri brzim scenama

- DVD film - dobar

- Uniformnost- Vrlo dobar

 

Cons:

- Xvid, DivX - Los

- MKV 720p - Ispod proseka

- MKV 1080p - Los, najvise primetan ghosting

- Za Gaming - Ispod proseka

 

Moje licno zapazanje, posto sam navedeni model Samsunga kupio sinu za njegovu sobicu.

Posedujem ES5500, koji je veoma sliÄan ovom modelu (osim Å¡to je slim) i ne bih mogao da se složim sa svime gore navedenim.

 

 

Pros:

- SD analogni signal - vrlo dobar -> Slažem se

- SD digitalni signal - vrlo dobar -> Slažem se 

- Digitalni signal visoke definicije HD - Dobar, blaga pojava ghostinga pri brzim scenama -> Slažem se ali bih dodao pri ekstra brzim scenama. Npr. kada gledate tenis pri brzom kretanju loptica ume da se zamuti ali ništa strašno. Pri gledanju filmova nisam primetio.

- DVD film - dobar -> Slažem se 

- Uniformnost- Vrlo dobar -> Slažem se 

 

 

Cons:

- Xvid, DivX - Los -> Ne slažem se. Generalno kada se gleda neki film u ovom kvalitetu slika nije niÅ¡ta loÅ¡ija (Äak je i bolja) nego pri gledanju SD analognih kanala. LiÄno kada gledam neki film u Divx/Xvid formatu isti puÅ¡tam preko raÄunara koristeći MadVR render koji dosta poboljÅ¡ava kvalitet slike.

- MKV 720p -> Ispod proseka - Ne slažem se. U dosta filmova teško je primetiti razliku između 720p i 1080p.

 

- MKV 1080p - Los, najvise primetan ghosting -> Ne slažem se. Imam preko 200 filmova u HD formatima (720p/1080p) i ne mogu da tvrdim sa 100% sigurnošću jer nisam imao priliku da gledam konkretno ovaj model (eh5300) ali na es5500 efekat ghostinga je zanemarljiv tj. neprimetan.

 

- Za Gaming - Ispod proseka -> Ne slažem se. Evo juÄe zavrÅ¡ih najnoviji Tomb Raider (kao monitor sam koristio TV) i malo je reći da sam uživao. Probaj da odabereÅ¡ "Game mode" opciju na TV (mada ja nisam primetio razliku izmeÄ‘u te i "Movie" koju standardno koristim)  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ovi sto pricaju da je smart funkcija bezveze i nepotrebna, ocigledno nisu je koristili Smart na Samsungu TV. Ili su je mozda koristili Smart na Voxovima, Foxsovima, Vivaxsima i ostalom smecu..zato tako i pricaju.

 

Od nedavno gledam taj Samsungov ES5500 i doveo sam mrežni kabl do njega. Ovo mi je, do sada, omogućilo "direktnu" instalaciju nekoliko desetina (nepotrebnih) aplikacija, kontrolu televizora preko tableta (za koju se takoÄ‘e ispostavlja da bi imala koristi kad bi upravljala D3 dekoderom) i, jedino korisno, instalirah neku android aplikaciju na tablet (neÅ¡to iMedia, recimo) kojom mogu da puÅ¡tam klipove s tableta na TV. 

TV lepo Äita sve Å¡to pronaÄ‘e na USB sticku, a verovatno bih ga mogao naterati da pronaÄ‘e i filmove po lokalnoj mreži. 

 

Može li ukratko neki prikaz mogućnosti koje ne koristim, a mogao/morao bih. 

Link to comment
Share on other sites

Posedujem ES5500, koji je veoma sliÄan ovom modelu (osim Å¡to je slim) i ne bih mogao da se složim sa svime gore navedenim.

 

 

Pros:

- SD analogni signal - vrlo dobar -> Slažem se

- SD digitalni signal - vrlo dobar -> Slažem se 

- Digitalni signal visoke definicije HD - Dobar, blaga pojava ghostinga pri brzim scenama -> Slažem se ali bih dodao pri ekstra brzim scenama. Npr. kada gledate tenis pri brzom kretanju loptica ume da se zamuti ali ništa strašno. Pri gledanju filmova nisam primetio.

- DVD film - dobar -> Slažem se 

- Uniformnost- Vrlo dobar -> Slažem se 

 

 

Cons:

- Xvid, DivX - Los -> Ne slažem se. Generalno kada se gleda neki film u ovom kvalitetu slika nije niÅ¡ta loÅ¡ija (Äak je i bolja) nego pri gledanju SD analognih kanala. LiÄno kada gledam neki film u Divx/Xvid formatu isti puÅ¡tam preko raÄunara koristeći MadVR render koji dosta poboljÅ¡ava kvalitet slike.

- MKV 720p -> Ispod proseka - Ne slažem se. U dosta filmova teško je primetiti razliku između 720p i 1080p.

 

- MKV 1080p - Los, najvise primetan ghosting -> Ne slažem se. Imam preko 200 filmova u HD formatima (720p/1080p) i ne mogu da tvrdim sa 100% sigurnošću jer nisam imao priliku da gledam konkretno ovaj model (eh5300) ali na es5500 efekat ghostinga je zanemarljiv tj. neprimetan.

 

- Za Gaming - Ispod proseka -> Ne slažem se. Evo juÄe zavrÅ¡ih najnoviji Tomb Raider (kao monitor sam koristio TV) i malo je reći da sam uživao. Probaj da odabereÅ¡ "Game mode" opciju na TV (mada ja nisam primetio razliku izmeÄ‘u te i "Movie" koju standardno koristim)  :thumbsup2

Pozdrav!

Mozda je malo grublja ocena ovog modela Samsunga ali definitivno krivica pada na dusu Panasonica vt 5o cija je slika uporedjivana sa eh 5300... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Mozda je malo grublja ocena ovog modela Samsunga ali definitivno krivica pada na dusu Panasonica vt 5o cija je slika uporedjivana sa eh 5300... :wave2

E i vi ste naÅ¡li Å¡ta da uporeÄ‘ujete: Panasonikovu visoku klasu ureÄ‘aja sa Samsungovom nižom srednjom  :order . O razlici u ceni da i ne priÄamo. 

Panasonic Viera VT50 vs Samsung es7000/8000 bi bio ravnopravan duel.

Link to comment
Share on other sites

E i vi ste naÅ¡li Å¡ta da uporeÄ‘ujete: Panasonikovu visoku klasu ureÄ‘aja sa Samsungovom srednje nižom. O razlici u ceni da i ne priÄamo. 

Panasonic Viera VT50 vs Samsung es7000/8000 bi bio ravnopravan duel.

Naravno...tv je kupljen za deciju sobu,gde je 50% vremena spojen na ps3  pa su ocekivanja bila malo veca (pojava ghostinga i brzim promenama kadra),inace bio je duel vt 50 vs Sony46 nx led vs Sony w5720 gde je led model Sony-ja izgubio od oba protivnika.... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Posedujem ES5500, koji je veoma sliÄan ovom modelu (osim Å¡to je slim) i ne bih mogao da se složim sa svime gore navedenim.

 

 

Pros:

- SD analogni signal - vrlo dobar -> Slažem se

- SD digitalni signal - vrlo dobar -> Slažem se 

- Digitalni signal visoke definicije HD - Dobar, blaga pojava ghostinga pri brzim scenama -> Slažem se ali bih dodao pri ekstra brzim scenama. Npr. kada gledate tenis pri brzom kretanju loptica ume da se zamuti ali ništa strašno. Pri gledanju filmova nisam primetio.

- DVD film - dobar -> Slažem se 

- Uniformnost- Vrlo dobar -> Slažem se 

 

 

Cons:

- Xvid, DivX - Los -> Ne slažem se. Generalno kada se gleda neki film u ovom kvalitetu slika nije niÅ¡ta loÅ¡ija (Äak je i bolja) nego pri gledanju SD analognih kanala. LiÄno kada gledam neki film u Divx/Xvid formatu isti puÅ¡tam preko raÄunara koristeći MadVR render koji dosta poboljÅ¡ava kvalitet slike.

- MKV 720p -> Ispod proseka - Ne slažem se. U dosta filmova teško je primetiti razliku između 720p i 1080p.

 

- MKV 1080p - Los, najvise primetan ghosting -> Ne slažem se. Imam preko 200 filmova u HD formatima (720p/1080p) i ne mogu da tvrdim sa 100% sigurnošću jer nisam imao priliku da gledam konkretno ovaj model (eh5300) ali na es5500 efekat ghostinga je zanemarljiv tj. neprimetan.

 

- Za Gaming - Ispod proseka -> Ne slažem se. Evo juÄe zavrÅ¡ih najnoviji Tomb Raider (kao monitor sam koristio TV) i malo je reći da sam uživao. Probaj da odabereÅ¡ "Game mode" opciju na TV (mada ja nisam primetio razliku izmeÄ‘u te i "Movie" koju standardno koristim)  :thumbsup2

 

:thumbsup2 ..nemam sta da dodam! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. Jedino mi nije jasno odakle ti (Duracell) informacija da je refresh rate na 50Hz,kad u specifikacijama pise da je na 100Hz? (http://www.eponuda.com/led-televizori/samsung-ue-40eh5300-led-televizor-cena-214347)

Evo dacu ti ja odgovor, ali mrzi me da pisem pa procitaj ovaj veoma dobar tekst koji ce nam svima mnogo toga razjasniti.

http://www.preporucamo.com/inflacija-herca-lcd-televizora/2012/07/23/

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv tekst...mada on sve vreme pise o LCD televizoru,zar LED nije drugacija (naprednija) tehnologija? Ono sto sam na prvu loptu primetio (kao razliku izmedju LCD i LED) je mnogo,ali mnogo prirodnija slika (odnosno boje) koja se prikazuje na LED tehnologiji..no dobro,u principu nije ni bitno,koliko vidim, da bih dobio TV bez ghost efekta,treba mi ~90.000, a ovaj o kome pricamo, ima na snizenju u Pancevu za 56.000,sto je za 50-60e jeftinije od bilo koje druge prodavnice,pa cu i nastojati da ga uzmem.

Link to comment
Share on other sites

LED je samo vrsta pozadinskog osvetljenja, a LCD (liquid cristal display) jeste panel ispred tog osvetljenja, i mnogo je bitniji za kvalitet slike. Mislim, i osvetljenje jeste bino. Ali ni blizu koliko sam panel. LED osveteljenje se može napraviti loÅ¡e, kao Å¡to se i CCFL (to je ono pre LED-a) može napraviti dobro. Ako vidiÅ¡ razliku izmeÄ‘u TV-a deklarisanih kao LCD i LED, jasno je da su im i sami LCD paneli skroz drugaÄiji jer su to drugi modeli. Teoretski se može staviti isti panel i ispred CCFL i ispred LED osvetljene podloge. MeÄ‘utim, ceo taj ekran se proizvodi kao jedan element koji se zove jednim imenom panel, te nema mogućnosti da znamo koje LCD panele proizvoÄ‘aÄi uparuju sa kojim pozadinama.

 

Ali na poÄecima tih tzv. LED televizora, tehnologija je kao novost iÅ¡la za poÄetak samo u top modele koji su imali i vr' panele. Sad, Å¡to se u komercijalno/marketing priÄi odomaćilo da su nazivi takvi kakvi su .... izem li ga. A i LED osvetljenje može biti edge (gde su bele ledovke samo po rubu pozadine panela) ili da su LED-ovke rasporeÄ‘ene celom povrÅ¡inom iza LCD-a (mnooooogo skuplja i reÄ‘a tehnologija). To Å¡to danas LED ima bolju sliku LCD (deklarisanog) je posledica napretka i panela, a ne samo LED osvetljenja.

 

Ima o tome ovde: http://www.hi-files.com/ccfl-vs-led/

 

U gornjem tekstu joÅ¡ nije spomenuto da je LED potencijalno (kada postane mass produkcija) mnogo jeftinija tehnologija poz. osvetljenja, i ekoloÅ¡ki prihvatljivija, te ga stoga proizvoÄ‘aÄi maksimalno sada furaju.

 

Postoje joÅ¡ i OLED televizori, a to je opet neÅ¡to treće i svakako jeste buduća tehnologija koja će poÄistiti sve ostale. Zbog njene oÄigledne buduće superiornosti, Panasonic i odustaje od proizvodnje plazmi koje će uskoro nestati kao tehnologija.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv tekst...mada on sve vreme pise o LCD televizoru,zar LED nije drugacija (naprednija) tehnologija? Ono sto sam na prvu loptu primetio (kao razliku izmedju LCD i LED) je mnogo,ali mnogo prirodnija slika (odnosno boje) koja se prikazuje na LED tehnologiji..no dobro,u principu nije ni bitno,koliko vidim, da bih dobio TV bez ghost efekta,treba mi ~90.000, a ovaj o kome pricamo, ima na snizenju u Pancevu za 56.000,sto je za 50-60e jeftinije od bilo koje druge prodavnice,pa cu i nastojati da ga uzmem.

Za te pare preko KP-a, mozes da kupis Panasonic-ovu plazmu 42UT50 koja ce da obrise patos sa Samsungom EH5300. Em je 3D, a ujedino i smart TV. A dobijas i panevropsku garanciju koja vazi i u Srbiji. Razmisli. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Za te pare preko KP-a, mozes da kupis Panasonic-ovu plazmu 42UT50 koja ce da obrise patos sa Samsungom EH5300. Em je 3D, a ujedino i smart TV. A dobijas i panevropsku garanciju koja vazi i u Srbiji. Razmisli. :screwy

 

Si siguran da ta garancija vazi u srb? To je jedan i jedini razlog zasto bih kupio u radnji. Sve sto sam dosada imao iz ino,a trebao je servis ovde,nisam mogao ostvariti garanciju zato sto nije izdata od ovdasnjih radnji(ca)..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...