Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

Bili su ljudi iz SBBa, doneli novi D3, spojili i sada gledamo HD kanale koje smo dodatno platili...sta reci, stvarno je slika k`o bog. Ostra kao britva, lepe boje, ma milina jedna. Sada vidim kako TV lepo radi, stvarno je dobar.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Radi. Sad probao You Tube  :wave2. (TV i raÄunar su mi preko TP Link-ovog rutera povezani na internet)

 

Hvala! :wave2  Evo i meni upravo pre pola sata proradilo, od subote popdne zeza te radi..te ne radi, juce skoro pa nikako, izbacivalo stalno poruke: ERROR_MODEL_BIND ..ili..: ERROR_UPDATE_001 ..odnosno: ERROR_UPDATE_003 !

 

Cak sam juce instalirao najnoviju verziju 1032.0 firmware i nije pomoglo! Nazovem danas teh.podrsku, javi mi se neki Bugar i kaze: da je do Hub servera, reko: desavalo se i pre ali nikada tako dugo, najvise par sati..on se izvinjava navodno rade na otklanjanju nedostataka i trebalo bi u najskorije vreme da proradi..bla-bla... Zato sam te i pitao, ali sad je OK..od pre pola sata opet rad na zavidnom nivou... :banana  Pozdrav! :wave2

 

 

 

p.s.Kako kod tebe TV komunicira sa ruterom? Mreznim kablom ili WiFi bezicno? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prikopcao tv na internet mreznim kablom cim sam ga dobio i odmah je proradio. Nije bilo nikakvih problema.

 

..povezan bezicno ili putem kabla potpuno je sve jedno zato sto nije problem do tv-a ni do modema, cak je i tv autodiagnostikom  prikazao da je sve ok, mada sam za svaki slucaj instalirao novi firmware. Obicno nema nikakvih problema ali desava se, evo meni za 6 meseci ovo je drugi put sto i nije tako strasno, a posto sam prijavljen na njihovu teh.podrsku jutros sam dobio email gde se kompanija samsung najiskrenije izvinjava. :) Navodno prosiruju  cvorista i kapacitete Hub Servera tako da je dolazilo do odredjenih problema u poslednja dva dana, dobio sam i obavestenje da ce 03.05.2013. u periodu od 3-7h takodje biti mreza u prekidu iz teh. razloga.

 

p.s. jesi li instalirao najnoviji firmware? :-)

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ha, ha, da li sam instalirao firmware....malo me precenjujes, pa nisam ja IT staff :bounce

Ja ti pojma nemam ni sta je firmware, a ni kako da instaliram. Jbg, starost-ludost!!

 

:D ..ma nema veze, zato smo tu da jedni drugima pomazemo! :wave2  Inace sad sam u nekoj frci pa cu ti veceras detaljno napisati..naravno, ako me g.wega ne preduhitri... :D:thumbsup2 Pozzz... :cheers:wave2

 

 

 

p.s.Evo dok ne budem imao vremena probaj sam da se snadjes, nije tako komlikovano, samo prethodno izaberi svoj uredjaja sa ove stranice: http://www.samsung.com/rs/support/main/supportMain.do?supportIaCode=10003 ..sve je inace na srpskom i postoje veoma kvalitetna upustva za instalaciju u PDF formatu.

 

Samo oprez!!! Ako ti nesto nije jasno i nisi siguran bolje nemoj update-vati, jer lose instaliran firmware moze znaciti i odlazak TV-a na servis!!! Moj ti je savet da to radis sa flash memorije koju predhodno formatiraj da nemas nista na istoj... Pozzz!

Link to comment
Share on other sites

p.s.Evo dok ne budem imao vremena probaj sam da se snadjes, nije tako komlikovano, samo prethodno izaberi svoj uredjaja sa ove stranice: http://www.samsung.com/rs/support/main/supportMain.do?supportIaCode=10003 ..sve je inace na srpskom i postoje veoma kvalitetna upustva za instalaciju u PDF formatu.

 

Samo oprez!!! Ako ti nesto nije jasno i nisi siguran bolje nemoj update-vati, jer lose instaliran firmware moze znaciti i odlazak TV-a na servis!!! Moj ti je savet da to radis sa flash memorije koju predhodno formatiraj da nemas nista na istoj... Pozzz!

 

^^ Å to jednostavno kad može komplikovano  :ruganje

Iskreno ne vidim razlog (osim ako neko nema internet) zaÅ¡to bi neko radio updejt firmvera tako Å¡to će ga prvo skinuti sa Samsung-ovog sajta (i gde postoji mogućnost da sluÄajno skine pogreÅ¡an) i prebacivanjem na usb fleÅ¡, a ne direktno iz menija TV-a kad su za to potrebna cela tri prtiska dugmeta na daljinskom.

 

@Mrmote,

 

Kada uÄ‘eÅ¡ u meni TV-a, pod opcijom Support imaÅ¡ podopciju Softwere Update. Kad uÄ‘eÅ¡ u nju izabereÅ¡ samo Online opciju. TV je zatim sam proveriti putem interneta da li postoji novija verzija firmvera i ako postoji pitaće da li želiÅ¡ da je skineÅ¡. KlikneÅ¡ na OK i TV će poÄeti da skida najnoviji firmver. Kada zavrÅ¡i pitaće te da li želiÅ¡ da izvrÅ¡iÅ¡ ažuriranje firmvera (tj. da zameniÅ¡ postojeći novom vezijom) ili ne. IzabereÅ¡ OK i posle Äitave 2 sekunde novi firmver je instaliran.

 

I da ponovim ne postoji nikakva prednost u vidu sigurnosti ako firmver ažurirate putrm usb-a, Äak naprotiv.

Evo ovde imaš i video:

 

http://youtu.be/ELuSj4Xq--E

Link to comment
Share on other sites

Molim vas, ajde vi meni prvo objasnite sta firmware radi i zasto mora da se radi update? Da li je to neophodno? Sta se desava ako se to ne uradi nikada? Jbg, nisam bas kod kuce sa tim stvarima....

 

Nista se nece desiti ako ga ne azuriras, jedino moze da ti pravi problem i usporava aplikacije zbog stare verzije firmwarea, prosto receno: poboljsavas performanse TV i on u korak prat najnoviji softver ako redovno azuriras firmware, cak i sama Samsung kompanija to preporucuje. Hajde ovako:

 

Mrmote! Udji u meni TV da vidim koju verziju imas i odmah cu ti reci da li treba da je azuriras?! Udjes u meni odaberes podrška zatim Ažuriranje softvera i sa desne strane ce ti pisati verzija firmwarea! Sestocifren broj!

 

 

 

@wega:

Cemu taj arogantan ton? Veoma dobro znam sta pisem! Iskreno, ponekad je bolje izdvojiti i desetak minuta vise vremena i sacuvati sebe neprijatnih scena nego li u tri klika sebi zagorcati zivot! Ovo pisem poucen iskustvom od pre par godina kada je jedna MB skoro zavrsila u kontejneru samo zato sto joj je jedan ''pametnjakovic'' flashovao bios direktno sa neta. Pozdrav! :cheers:wave2

Link to comment
Share on other sites

Usao sam gde si rekao i verzija je 001030.

 

Dajte momci, ovo je pokusaj da jednog neukog naucite necemu. Duracell, mislim da wega nije hteo da bude arogantan, samo sukob misljenja...pocastvovan sam sto zelite da mi pomognete i za sada uspevate... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Usao sam gde si rekao i verzija je 001030.

 

Dajte momci, ovo je pokusaj da jednog neukog naucite necemu. Duracell, mislim da wega nije hteo da bude arogantan, samo sukob misljenja...pocastvovan sam sto zelite da mi pomognete i za sada uspevate... :thumbsup2

..verovatno mi se ucinilo! :cheers

 

Btw: Ta je OK verzija! :thumbsup2  Poredjenja radi: ja sam do prekljuce imao verziju 001028 a sad najnoviju 001032, iskreno mislim da neces imati nikakvih problema sa tom tvojom trenutnom verzijom mada ako zelis mozes azurirati najnoviju.

 

 

p.s. Jesi li probao Samsung Apps? Kad udjes u Samsung Apps odaberi Najpopularnije i mozes da instaliras opciju OsmatraÄ! Ta opcija ti omogucava da pratis preko javnih kamera saobracaj u svim vecim gradovima, konkretno za Beograd imas pokrivenost kamerama na svim vecim raskrsnicama, a od brzine neta zavisi da li ce biti u realnom vremenu ili ce malo kasniti da ne kazem zakucavati! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Prvo, nisam arogantan, niti mi je to namera. Tako da se izvinjavam ako sam tako zvuÄao  :thumbsup2 .

 

Drugo, @Duracell i @rocijana ne znam da li ste uopÅ¡te proÄitali moje upustvo i pogledali video pre nego li ste napisali komentar. Opasnosti od toga da vam se TV pokvari u sluÄaju da "prsne" internet jednostavno ne postoji. ZaÅ¡to? Zato Å¡to se novi firmver prvo samo download-uje i tek kad je kompletno skinut TV će vam ponuditi opciju za instaliranje/ažuriranje. Tako da ako vam "prsne" internet konekcija u toku da skidate novi firmver desiće se samo to da novi firmver neće ni biti skinut. I to je sve, stari joÅ¡ nije zamenjen i TV radi. Teoretski, jedini problem može da se javi ako Vam sluÄajno nestane struje u trenutku kada pokrenete instalaciju prethodno kompletno skinutog firmvera (odabirm opcije OK kada vas TV bude pitao da li želite prethodni firmver verzije xxxxxxx zamenite novim verzije yyyyyyy) koja inaÄe traje cele 2 sekunde. Ovo važi i u sluÄaju kada instalirate firmver sa usb-a! E, ako ste baÅ¡ maler da vam u te 2 sekunde nestane struje, onda  :plakanje .

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe fleÅ¡ovanja biosa direktno sa neta. Tako neÅ¡to ne postoji u bukvalnom smislu reÄi. Postoje programi koje obiÄno izdaju sami proizvoÄ‘aÄi matiÄnih ploÄa i koji služe da omoguće ažuriranje biosa iz Windowsa. Rade na principu sliÄnom kao i ovi Samsungovi televizori Å¡to u prevodu znaÄi da se preko interneta kaÄe na server proizvoÄ‘aÄa odakle skidaju najnoviju verziju biosa. Ovde je mogućnost da program skine pogreÅ¡nu verziju biosa iskljuÄena jer podatke o taÄnom tipu matiÄne ploÄe dobija od nje same. Nakon toga sledi reset raÄunara  i u oviru tog reseta se stari bios zamenjuje novim. Kod prvih programa ovog tipa (pre 4-5 godine kada su se pojavili) bilo je povremenih problema i deÅ¡avalo se da bios ne ažurira ispravno. Kod novijih matiÄnih ploÄa (zadnjih 3 godine) mogućnost da vam se tako neÅ¡to desi su svedene na minimum. A i ako se sluÄajno desi većina danaÅ¡njih ploÄa ima dual-bios (tj. dva Äipa za bios)  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Molim vas, ajde vi meni prvo objasnite sta firmware radi i zasto mora da se radi update? Da li je to neophodno? Sta se desava ako se to ne uradi nikada? Jbg, nisam bas kod kuce sa tim stvarima....

 

Mrmote, firmware je interni softver u televizoru. Onaj koji ti crta taj menu, komunicira sa internetom, dekodira filmove koje si ubo u USB, upravlja hardverom... Njega svi proizvoÄ‘aÄi s' vremena na vreme dopunjavaju, unapreÄ‘uju i ispravljaju primećene nedostatke. Pojam zamena firmwear-a znaÄi zameniti jednu verziju tog softvera novijom. Ponekad novi fw ne donosi nikakva primetna unapreÄ‘enja, ponekad je od krucijalnog znaÄaja za normalan rad ureÄ‘aja zbog ispravke bug-oba, a ponekad donosi neke skroz nove funkcije. Neki LG-jevi starijih generacija npr. su tek zamenom fw dobijali mogućnost da puÅ¡taju filmove.

 

Ovo se ne radi samo televizorima nego sa većinom nove potroÅ¡aÄke lelektronike. AV receiveri npr.

 

 

I ja se slažem da je on-line update najsigurniji naÄin da se to uradi za manje veÅ¡tog korisnika. Tada nema greÅ¡ke sa verzijama i procedurom.

 

Poznaniku se ovo desilo bas za vreme instalacije    :wave2

 

To može da se desi i kada radi update sa flash-a, dakle, da struje nestane u momentu dok se fw menja. Pucanje veze toko dowloada ne smeta jer TV ne poÄinje update dok ne skine ceo fajl sa firmware-om. Ako mu se TV zabago'o jer je izgubio vezu sa internetom dok se skidao fw, onda je neÅ¡to drugo bilo problem.

Link to comment
Share on other sites

Evo da da ti malo i ja iz svog iskustva prenesem utiske poÅ¡to posedujem identiÄan TV kao Å¡ti si i ti upravo pazario, a i SBB kablovsku televiziju (Äitaj D3 dekoder). PoÅ¡to si napisao da na dekoderu nemaÅ¡ hdmi izlaz predpostavljam da imaÅ¡ stariji model (srebrni echolite ili stariji cisco crne boje). Å to se tiÄe kvaliteta kanala situcija se vrlo malo popravlja korišćenjem novog sbb d3 v2 dekodera koji poseduje hdmi izlaz. Sa druge strane kvalitet kanala kada se koriste ovi dekoderi je dosta bolji nego bez. To je iz razloga Å¡to SBB digitalizuje sve kanale pre slanja, onda ovi dekoderi sliže da ih ponovo vrate u analogni oblik (pa nemamo velikih gubitaka pri prenosu kao Å¡to je to sluÄaj kod analognog koji se paralelno Å¡alje). 

 

Ono što ti je moja preporuka je sledeće:

 

1) Zameni tu stariju verziju SBB dekodera sa novom V2 koja poseduje hdmi izlaz i pomoću hdmi kabla (koji ćeÅ¡ dobiti) poveži sa TV-om. Preplati se na osnovni HD paket (458 din/meseÄno) i dobićeÅ¡ 18 HD kanala extra kvaliteta (u pitanju su strani kanali tipa Discavery, National Geography, History, Eurosport... DobićeÅ¡ i rtsHD Äiji sadržaj većinom sastoji od upscal-ovanog standardnog rts1 programa na 720p (tj. za nijansu boljeg kvaliteta).

 

2. Poveži TV sa raÄunarom. MožeÅ¡ ga povezati na dva naÄina. Prvo putem mrežnog (ethernet) kabla preko rutera (ili direktno u kompjuter ako posedujeÅ¡ 2 mrežne karte). Drugi naÄin je putem hdmi kabla (ili dvi-->hdmi ako nemaÅ¡ hdmi izlaz na grafiÄkoj/matiÄnoj ploÄi). Obe varijante koristim za prikaz multimedijalnog sadržaja (filmova, koncerata i igrica), ali u zavisnosti od situacije koristim jednu ili drugu. 

 

Å to se tiÄe povezivanja putem mrežnog kabla to je veoma dobro reÅ¡enje ako na primer (kao ja) posedujeÅ¡ ogromnu kolekciju vilmova u HD formatima pa kompjuter koristiÅ¡ kao storage. PoÅ¡to Samsung poseduje odliÄan interni plejer, dovoljno je da na raÄunaru instaliraÅ¡ AllShare aplikaciju, Å¡erujeÅ¡ foldere sa multimedijom i uživanje može da poÄne. Podržava većinu danaÅ¡njih formata (Äak i h264 sa velikim bit-rateom puÅ¡ta bez problema). ÄŒita i titlove, ali da bi mogao da ga "vidi" isti mora biti istog naziva kao i film i biti smeÅ¡ten u istoimeni folder. TakoÄ‘e može i varijanta ako ga ubaciÅ¡ i u mkv kontejner pomoću mkvmerge programÄića.

Takođe prilikom prvog povezivanja kompjutera na internet savetujem ti da obavezno ažuriraš firmver na najnoviji!

 

Drugu varijantu koristim u sluÄajevima kada gledam video materijal manje rezolucije/kvaliteta (Äitaj manje od 1080p, 720p ili 480p) tj.tada film (npr. neki  divx rip od 700MB) puÅ¡tam u plejeru na raÄunaru u kome koristim madVR video render radi poboljÅ¡anja kvaliteta. TakoÄ‘e ovu varijantu koristim i pri igranju igrica (samo ti u tom sluÄaju preporuÄujem da u podeÅ¡avanjima na TV-u izabereÅ¡ "game" mod radi smanivanja input laga da ti se ne bi javljao bloor efekat prilikom extra brzih scena.

+1. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...