Jump to content


LED LCD TV DO 500 EVRA


Roller Coaster

Recommended Posts

Za 530e ja sam i više nego zadovoljan. Reprodukcija HD materijala je veoma dobra, a SD upscaling je jedan od boljih na tržištu pa i kanali u standrdnoj rezoluciji izgledaju i više nego dobro.

(da na pišem ponovo citiraću sam sebe iz posta na forumu Sveta Kompjutera):

 

Od smart aplikacija koje bih izdvojio poseduje:
All share - pomoću ove aplikacije možete povezati TV putem mrežnog kabla direktno sa raÄunarom (ili ruterom) i strimovati filmove direktno sa hard diska. Podržava većinu formata, i naravno H.264 (mkv) puÅ¡ta bez problema. Podržani su i titlovi (i naÅ¡a slova) samo subtitle fajl, ako nije smeÅ¡ten u sam mkv kontejner, mora imati isti naziv kao i video fajl i mora se nalaziti u folderu istog imena. 
You tube - za pregledanje sadržaja sa istoimenog sajta. Radi odliÄno, samo je unos teksta za pretragu malo nezgodan preko daljinskog. Postoji i posebna samsung wireless tastatura ali ona se mora posebno kupiti zajedno i sa wireless adapterom koji kod obe ove serije nije fabriÄki ugraÄ‘en.
 
Å to se tiÄe samog kvaliteta slike ja sam zadovoljan. Potrebno je prethodno malo iskalibrisati TV pomoću dosta opcija u setovanjima, ali taj trud se veoma isplati. Meni najprirodniji i najverniji prikaz daje movie mod, u kombinaciji sa warm 2 opcijom za toplinu boja i ukljuÄenom motion led opcijom. Prikaz HD sadržaja (720p i 1080p) je odliÄan i nisam primetio nekih većih nedostataka, Äak i kada su u pitanju brzi pokreti. Možda bi crna boja mogla biti za nijansu tamnija ali ovo je ipak TV iz srednje klase ovog proizvoÄ‘aÄa. 
Å to se tiÄe prikaza SD sadržaja (SBB kablovska televizija u mom sluÄaju) rezultati su oÄekivani. Ako TV gledate sa male udaljenosti videće te reckaste ivice kao i granulaciju (sneg), a i boje su ispranije. Sve zavisi od kanala do kanala. Situacija se dosta popravlja korišćenjem D3 dekodera!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 571
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mrmote, ja sam nedavno kupio Samsung UE40ES5500 iz MaÄ‘arske. U pakovanju ne dolaze nikakvi zidni nosaÄi, samo postolje, daljinski upravljaÄ, krpica za Äišćenje ekrana i user manual  :wave2 

 

User manual ti i nije potreban, video si kako je Samsung to dobro resio u samom meniju TV. Inace, mislim da si trebao dobiti ona mala okrugla cetiri diska sto se montiraju na zadnji panel, imas leziste na zadnjem panelu, video si, e tu se zasrafe i koriste se samo u slucaju ako dokupis pomenuti Samsung nosac!?!

Link to comment
Share on other sites

Radi odliÄno, samo je unos teksta za pretragu malo nezgodan preko daljinskog. Postoji i posebna samsung wireless tastatura ali ona se mora posebno kupiti zajedno i sa wireless adapterom koji kod obe ove serije nije fabriÄki ugraÄ‘en.

 

TV podrzava bilo koju standardnu tastaturu, ako se poseduje WiFi bezicni mis netom se surfuje mnogo komotnije, ja posedujem Logitech MX Revolution i to radi solidno. Za nekih 4000-4500 din. moze se uzeti Logitech K400 WiFi mini tastatura sa touchpad-om:

B005DKZTMG_K400_FOB_US_lg.jpg

..samo, u slucaju da nju koristite..a kao i u slucaju bezicnog misa, bice vam stalno zauzet jedan USB port, sto je mana. Ako uzmemo da vam je jedan USB port potreban za WiFi Dongle, a drugi bezecovan verovatno za HDD, dok TV ukupno ima dva USB porta. Nisam probao jedino tu Logitech tastaturu da uhvatim preko WiFi Dongla, nisam siguran da li uopste radi bez svog adaptera, ako moze to bi bilo vrlo pakticno. Iskreno, pored svega nabrojanog mislim da je Samsung-ova tastatura najbolje resenje! Prvo: nije joj potreban bilo kakav adapter, sve ide preko WiFi Dongla. Drugo: za razliku od Logitech tastature sa Samsung-ovom mozete pored klasicnih opcija tastature i touchpad-a koristiti i sve druge opcije koje imate na standardnom daljincu TV-a, a to su: teletext, meni, programiranje, menjanje kanala, pojacavanje, odnosno bukvalno vam daljinac vise nije potreban. Trece: imao sam prilike isprobati tu Samsung tastaturu i osecaj je stvarno neverovatan, vemo prijatno za koriscenje i nadam se da cu je u skorije vreme nabaviti. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Evo, zavrsio sam sa Reichfeisenom...

 

Prvi dolazak u 10:00h...prodavacica mi ljubazno kaze da ce bankar da dodje oko 11:00h

Second coming u 11:00h.....prodavacica mi ljubazno kaze da ce bankar da dodje oko 11h...ja je ljubazno pogledah gledajuci drugim okom na sat kao kameleon..

""Pa, razgledajte malo radnju dok se ne pojavi, pa sednite...""

Razgledam ja tako i sedim do 11:20 kad evo ti uzurbanozabrinutog bankara na vrata...."koji tv, kolko kosta, imate li na lageru, gospodine podjite sa mnom..." Odvede on mene napolje, pa iza coska skroz u Sarajevsku u deo sa belom tehnikom. Kako smo usli, on odahne kao da zeli da kaze da smo sada na sigurnom.

"Evo ovako, danas cete da aplikujete, u ponedeljak cete da potpisete ugovor sa bankom ukoliko vam se odobri kredit, u utorak cemo da obavestimo Technomaniju, u sredu ce oni da obrade svoje formalnosti oko papira, znaci realno je da mozete da pokupite tv u cetvrtak"... :evil:

 

Ne mogu da verujem sto slusam, doslo mi da izvadim nedajboze karticu pa da je ispeglam, pokupim tv i zbrisem...ali jbg, razum je pobedio!!

 

U pitanju je Samsung LED LCD UE 40ES5500. Posto sam imao vremena da razgledam po radnji, video sam taj tip samo 32'' i verujem da ce to biti skroz OK.

Javljam kada ga dovucem kuci sta sam dobio!! Hvala jos jednom Duracellu i svima, bez vas bi mi bilo znacajno teze :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne sekiraj se, sigurno nisi pogresio! ;-)  Nego, po kojoj ceni si ga uzeo i jesi li gledao po drugim salonima? Kakve su tamo cene? Moj ti je savet: ako imaju ''WiFi Dongle'' da obavezno uzmes, jer cesto se desava da ga neko vreme (cak po par meseci) nema nigde na nasem trzistu, a cene su vrlo sarolike. Npr. orjenaciono: u Gigatronu ''WiFi Dongle'' kosta skoro 7.000 din. dok ti je u Big Bang-u provereno najjeftiniji 3.990 din. a mislim da ga jos uvek ima..naravno, to samo ima smisla ako posedujes WiFi Router. Pozdrav! :wave2

 

 

p.s.: Puna oznaka za tvoj model TV-a je: WIS12ABGNX ..broj ''12'' oznacava da je za 2012. godinu i ranije...!

        Pazi samo da ti ne utrape: WIS09ABGNX ..to je za starije modele!

Link to comment
Share on other sites

Au, gde sada ispadne ovaj broj :evil:  to ne pise nigde na internetu nego samo na kutiji? Sada je gotovo, imaju samo dva komada neotpakovana, a valjda je iz 12...

 

Cena je ova na linku :

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue-40es5500.html

 

U gigatronu drze istu cenu ali ga nemaju na lageru;

http://www.gigatronshop.com/lcd_i_plazma_televizori/samsung_led_tv_40_ue40es5500_full_hd-15667

 

Big Bang ista cena:

http://www.bigbang.rs/lcd-televizori/ue40es5500-led-tv-samsung-televizor-495283

 

Imam WIFI router, ali imam i kabl sproveden do televizora. Da li ima neke razlike? Kazu, uvek je bolja zica ;-)

Nisam uopste trazio po ostalim radnjama, vremenski sam ogranicen pa sta sam nasao na netu, nasao sam. Iskren da ti budem, malo sam verovatno i zatucan, ali male radnjice koje imaju tri mixera, dva aparata za brijanje i jedan tv mi ne ulivaju bas nadu u uspeh. Ove stvarcice za zid i za wifi ce da cekaju dobru priliku, da barem tu ne bacam pare. Da li taj Dongle mora da bude Samsungov, ili moze i od neke druge firme?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Au, gde sada ispadne ovaj broj :evil:  to ne pise nigde na internetu nego samo na kutiji? Sada je gotovo, imaju samo dva komada neotpakovana, a valjda je iz 12...

 

Heh..izvini! ;-) Te oznake su vezane za WiFi Dongle, na njega se odnosilio to sam zaoravio napisati, tih adaptera ima u dve varijante, ''WIS09ABGNX'' za starije i ''WIS12ABGNX'' nove modele televizora. Mora da si se preznojao? :smile::cheers

Link to comment
Share on other sites

Imam WIFI router, ali imam i kabl sproveden do televizora. Da li ima neke razlike? Kazu, uvek je bolja zica ;-)

Nisam uopste trazio po ostalim radnjama, vremenski sam ogranicen pa sta sam nasao na netu, nasao sam. Iskren da ti budem, malo sam verovatno i zatucan, ali male radnjice koje imaju tri mixera, dva aparata za brijanje i jedan tv mi ne ulivaju bas nadu u uspeh. Ove stvarcice za zid i za wifi ce da cekaju dobru priliku, da barem tu ne bacam pare. Da li taj Dongle mora da bude Samsungov, ili moze i od neke druge firme?

:wave2

 

Kabal? Naravno da moze, stvar je samo u prakticnosti i sto mozes sve ostale uredjaje koji poseduju WiFi kaciti bezicno na TV, lap top, mob., tastature, mis id. Sto se tice brzine protoka to iskljucivo zavisi od tvog modema, sa te strane je potpuno nebitno da li ces se na net kaciti putem kabla ili preko WiFi-a. Dongle, nazalost ne mozes koristiti osim ovog Samsung-ovog, imaju neku svoju filozofiju kao i LG, SONY id. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

I dosao je televizor, a ja sam sigurno jedna dileja.....naravno, meni na ekranu pise SLAB SIGNAL ILI NEMA SIGNALA-PROVERITE VEZU ANTENSKOG KABLA I SACUVANE KANALE...

 

E, ja sam povezao SBB kablovsku kroz D3, znaci coax kabl od SBBa ide u D3, pa iz njega u TV....

STA SAM POGRESNO URADIO...???

 

Isto je bio povezan i prethodni TV. Pre svega smo isli po predlozenim koracima, nasao je jedno 85 analognih kanala i kada smo sve zavrsili, on daje samo onu poruku....

Link to comment
Share on other sites

D3 veži HDMI kablom za TV. Ako imaš više HDMI ulaza na TV-u, koristi HDMI2 (proveri u manualu koji HDMI ako nisi siguran) pa preko Source opcije na daljinskom izaberi HDMI

 

 

P.S.

Da mi je neko rekao da ću savetovati (makar i pogrešno) nekog kako da poveže TV.......ne bih mu verovao.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ti je jasno da tv kanale možeš gledati mimo tog D3 receivera (analogne kanale), i sa D3 receivera (digitalne kanale). Ako imaš stari, onaj prvi D3 receiver, onda on nema HDMI izlaz, pa je to neka kvazi digitalna TV, ali ajde, jeste kao.

 

Ako sam dobro shvatio, ti ne vidiš te analogne sa ugrađenog TV tjunera?!?

 

PokuÅ¡aj da antenski kabel vežeÅ¡ direktno na TV i da zaobiÄ‘eÅ¡ sve druga ureÄ‘aje, i splitter ako imaÅ¡ joÅ¡ jedan TV, Äisto da proveriÅ¡ da li je TV u redu.

 

D3 receiver kao Å¡to ti je reÄeno, poveži HDMI kabelom (ako ima HDMI out na receiveru) a ako enma, onda SCART-om.

 

Pa da vidimo Å¡ta dalje....

Link to comment
Share on other sites

South Park na Comedy Central je pomalo zrnast, ali ipak zadovoljavajuc. Ostali kanali su ok, mada mislim da mi se u radnji nekako vise dojmilo....sta ja znam, treba jos svasta provaljivati kod njega, a ja blage veze nemam o tome. Nisam ga jos ni na internet povezao...sta reci, totalno sam dileja za tv i nemam bas neku volju da to nesto naucim, ali vidim da cu morati.

Potpuno su mi nepoznate mogucnosti ovakvog televizora, ne razumem izraze , kracenice, ma sve mi je nekako konfuzno....HDMI...nemam pojma da li postoji izlaz na D3 za takav kabl, nemam pojma kako izgleda kabl, izlaz...ajd sada na surf po netu pa da provaljujem...lost in space!!

Link to comment
Share on other sites

South Park na Comedy Central je pomalo zrnast, ali ipak zadovoljavajuc. Ostali kanali su ok, mada mislim da mi se u radnji nekako vise dojmilo....sta ja znam, treba jos svasta provaljivati kod njega, a ja blage veze nemam o tome. Nisam ga jos ni na internet povezao...sta reci, totalno sam dileja za tv i nemam bas neku volju da to nesto naucim, ali vidim da cu morati.

Potpuno su mi nepoznate mogucnosti ovakvog televizora, ne razumem izraze , kracenice, ma sve mi je nekako konfuzno....HDMI...nemam pojma da li postoji izlaz na D3 za takav kabl, nemam pojma kako izgleda kabl, izlaz...ajd sada na surf po netu pa da provaljujem...lost in space!!

 

Samo polako, nije to nikakav bauk, posle nedelju-dve ces verovatno sve provaliti, a ako nesto zapne..tu smo! Nego, probaj sa Flash memorije pustiti neki materijal u Full HD formatu, neki mkv ili mp4.

Link to comment
Share on other sites

E to mi treba, konkretni predlozi koje razumem ;-) . Probacu malo preko vikenda da se zezam. Fala najlepse!!

 

Npr. ja klincu pustam crtace:

Cars, Cars Toon Maters Tall Tales, Cars 2, Pixar Short Film Collection, Finding Nemo, Dr. Seuss The Cat in the Hat, Madagascar 3 Europe's Most Wanted, Toy Story 3, Dr. Seuss The Lorax, The Lion King 3, Rio, Up, Surf's Up, itd.

Klinac je ..pa malo je reci odusevljen! Veruj mi da su ti crtaci odlicni, sramota je reci..ali i ja ih gledam, svi su u Full HD-u 1080p (mkv, mp4, x264, H264)..izgledaju mnooogo dobro, a ni jedan nije ispod 4-5 GB.

 

Od igranih filmova: Avatar, Red, Tropic Thunder, Argo, Alice in Wonderland (2010), Django Unchained, Robin Hood (2010), Sherlock Holmes (2009), Tetro, Seven Psychopaths, For Greater Glory, Hobits, itd. Naravno pogledaj u Full HD-u.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...