Jump to content


Linearno napajanje za DAC


Willi Studer

Recommended Posts

Cool Trotter, i ocekivao sam ovaj tvoj potez, steta samo sto nije u srebrnoj kutiji nalik DAC-u. 

 

Ех, да Ñам му Ја правио Ñигурно не би била црна   :rolleyes:

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Willi, cini mi se da si mi rekao da je najbolje ovo napajanje drzati uvek ukljuceno, znaci, ne gasiti ga svaki put kad iskljucim DAC?

 

Ne, rekao sam da nije neophodno isključivati napajanje kada DAC nije u upotrebi ili je isključen. Ja čak nisam ugradio ni prekidač nego ga palim i gasim preko prekidača letve, zajedno sa ostatkom sistema. Čak ni DAC ne mora da se gasi od ujutru do uveče.

Link to comment
Share on other sites

Ne, rekao sam da nije neophodno iskljuÄivati napajanje kada DAC nije u upotrebi ili je iskljuÄen. Ja Äak nisam ugradio ni prekidaÄ nego ga palim i gasim preko prekidaÄa letve, zajedno sa ostatkom sistema. ÄŒak ni DAC ne mora da se gasi od ujutru do uveÄe.

U redu. Shvatio sam pogresno, da je napajanje konstruisano tako da ga ne treba gasiti.

Nista ne fali ni da ga drzim konstantno ukljucenog?

Link to comment
Share on other sites

Impuls je u odgovoru vise imao na umu eventualne tonske razlike ako se napajanje koristi bez iskljucivanja ili suprotno gde je ostavio mogucnost biranja ukoliko postoje razlike u zvuku. Iz toga sam ja zakljucio da mu nista nece faliti ako ga budem drzao stalno ukljucenog a dac gasim po potrebi. Sa mog laickog stanovista to mozda znaci da ce delovi unutra imati kraci radni vek ali to se moze realno odraziti tek za nekoliko godina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 8 months later...

Poz svima, kupio sam jedan mali dakic za posao ovaj i stabilisano svicersko napajanje od 1200din. u Orbitu. Kad ga spojim sa aktivnom Microlab solo 1 imam neki slab ground loop, koji ce cuje kao tiho zujanje, koje se pojacava kako dodirnem hladnjak pojacala za zvucnicima, kad salusam preko sluski nema zujanja. Pise da  "This Sabre DAC features an USB Isolator chip (adum4160) that isolates the DAC from USB power" pa me cudi sto ima ovo zujanje.

Svejedno, interesuje me sta mislite jel bi recimo ovo linearno napajanje sto je aktuelno na oglasima resilo taj ground loop ili ne? I jel bi unapredilo zvuk ovog dakica sa kojim sam prilicno zadovoljan (za slusanje na poslu)?

Link to comment
Share on other sites

Јел то напајање има уземљење?

Gotovo sam siguran da nema ali provericu sutra kad budem u kanc., to bi onda znacilo da brum ide preko nule?

Jel trafo i elektronika u linearnom napajanju u tom slucaju ne mogu da pomognu?

Link to comment
Share on other sites

Jel trafo i elektronika u linearnom napajanju u tom slucaju ne mogu da pomognu?

 

Вероватно може ал' прво пробај без уземљења а и ГЛ изолатор што Ñпомиње Сирома.

Link to comment
Share on other sites

Ground loop resavaj ground loop izolatorom.

Po opisu meni lici da je problem u pojacalu a ne DACu.

Pre ovog novog dakica, bila je zakacena Lampucera (sa trafcom iz forumskog GB) na iste zvucnike i onda nije bilo nikakvog zujanja. E sad lampucera je dobijala signal optikom, a ovde signal ide preko usb-a ali bi to trebalo da bude reseno tim usb izolator cipom u dac-u??

Link to comment
Share on other sites

 ali bi to trebalo da bude reseno tim usb izolator cipom u dac-u??

 

ГЛ изолатор је између чинчева.

 

Ðко је једано од ова два онда нема уземљење:

 

http://orbitel.co.rs/sr/proizvod/I34860/isp-9v-1333ma-hp#.VQiaLoiDPLU

http://orbitel.co.rs/sr/proizvod/I35552/isp-7v-300ma#.VQiaKIiDPLU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...