Jump to content


cd player sa DAC-om


Dusan

Recommended Posts

Cao svima....

 

potpuno sam nov na forumu, i treba mi pomoc oko odabira CD playera. Nisam ni bog zna kakav poznavalac opreme i terminologije, pa cu mozda zvucati banalno : )

 

Kod kuce imam HK 3390 sa Wharfedale 10.3 dimond zvcnicima. umesto CD playera koristim Sony blue ray. Voleo bih da nabavim dobar CD player sa internim DAC-om, pa me prvo zanima da li mi uopste treba i da li takav player moze da se iskoristi sa mojim recieverom.

HK 3390 nema opticki ni koaksijalni ulaz ali po logici stvari mu mozda i ne treba, zar ne?....mozda je glupo pitanje : ) jer se stvarno ne razumem u ovu nauku

Prvenstvena namena CD playera bi bila popravljanje zvuka za muziku koja se pusta sa kompa.

 

 

Ono sto sam video na berzi kupujem-prodajem su dva uredjaja, pa ne znam za koji da se odlucim.

Evo linkova pa pomozite molim vas ako mozete:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-dcd-1450-ar-4561179-oglas.htm?filter_id=5793593

 

http://www.kupujemprodajem.com/DENON-DCD-510AE-CD-plejer-nov-4512177-oglas.htm?filter_id=5793593

 

treca opcija mi je HD 990 ali polovan ne postoji u prodaju a nov je dosta skup

 

Eto to je to, i hvala mnogo unapred za pomoc

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cao svima....

 

potpuno sam nov na forumu, i treba mi pomoc oko odabira CD playera. Nisam ni bog zna kakav poznavalac opreme i terminologije, pa cu mozda zvucati banalno : )

 

Kod kuce imam HK 3390 sa Wharfedale 10.3 dimond zvcnicima. umesto CD playera koristim Sony blue ray. Voleo bih da nabavim dobar CD player sa internim DAC-om, pa me prvo zanima da li mi uopste treba i da li takav player moze da se iskoristi sa mojim recieverom.

HK 3390 nema opticki ni koaksijalni ulaz ali po logici stvari mu mozda i ne treba, zar ne?....mozda je glupo pitanje : ) jer se stvarno ne razumem u ovu nauku

Prvenstvena namena CD playera bi bila popravljanje zvuka za muziku koja se pusta sa kompa.

 

 

Ono sto sam video na berzi kupujem-prodajem su dva uredjaja, pa ne znam za koji da se odlucim.

Evo linkova pa pomozite molim vas ako mozete:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-dcd-1450-ar-4561179-oglas.htm?filter_id=5793593

 

http://www.kupujemprodajem.com/DENON-DCD-510AE-CD-plejer-nov-4512177-oglas.htm?filter_id=5793593

 

treca opcija mi je HD 990 ali polovan ne postoji u prodaju a nov je dosta skup

 

Eto to je to, i hvala mnogo unapred za pomoc

Dobrodošao...

Å to se tiÄe postavljenih pitanja, malo mi deluje konfuzno, pa ću ti ja postaviti par njih da bi bilo jasnije.

1. Kažeš da je prvenstvena namena CD player-a popravljanje zvuka sa compa? Ako je tako, CD player ti ne treba, treba ti DAC bez transporta.

2. Ako hoćeš da zameniš i blu-ray player koji koristiš kao transport potreban ti je neki bolji transport koji u sebi ima DAC (all-in-one) ili posebno transport, a posebno DAC.

 

Moj predlog.

Ostavi blu-ray kao transport i izmeÄ‘u njega i pojaÄala umetni neki solidan DAC koji će ti popraviti zvuk, tj. on će da radi konverziju, a ne zvuÄna karta na compu ili Å¡ta već radi.

Koji DAC? Zavisi koliko para hoćeš da potrošiš, da li si "gadljiv" na DIY sport, hoćeš li da slušaš Hi-Res,...

Link to comment
Share on other sites

Hvala obojici na angazovanju i pruzenim savetima.

Ringeraja, evo pojasnjenja... prvenstveno sam mislio da poboljsam zvuk sa kompa ako je moguce, ali naravno da CD playeru to ne bi bila jedinstvena namena.

Skupljam originalne cd-ove i muziku uglavnom slusam sa njih jer sam tim zvukom zadovoljan...da li bi zvuk sa cd-a bio jos lepsi sa ovakvim ili playerom tog tipa?

 

Ako bih nekim CD playerom sa DAC-om mogao da poboljsam zvuk i sa kompa i sa cd-ova, onda boh pre kupio all in one, nego samo DAC

 

budzet mi je do 250 eur, a sa terminologijom sam na VI, tako da DIY sport bas i ne razumem, ali tu je google da saznam

 

Hvala jos jednom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hvala obojici na angazovanju i pruzenim savetima.

Ringeraja, evo pojasnjenja... prvenstveno sam mislio da poboljsam zvuk sa kompa ako je moguce, ali naravno da CD playeru to ne bi bila jedinstvena namena.

Skupljam originalne cd-ove i muziku uglavnom slusam sa njih jer sam tim zvukom zadovoljan...da li bi zvuk sa cd-a bio jos lepsi sa ovakvim ili playerom tog tipa?

 

Ako bih nekim CD playerom sa DAC-om mogao da poboljsam zvuk i sa kompa i sa cd-ova, onda boh pre kupio all in one, nego samo DAC

 

budzet mi je do 250 eur, a sa terminologijom sam na VI, tako da DIY sport bas i ne razumem, ali tu je google da saznam

 

Hvala jos jednom

 

Ako imas tj. kupujes originalne CD-ove i muziku kako kazes slusas sa njih, onda je kupovina dobrog Cd plejera i vise nego opravdana. Gledaj da nabavis neki plejer koji ima dobar DAC u sebi i dobar transport i da te sluzi godinama... Sa 250e mozes mnogo ozbiljne plejere da kupis. Pogledaj malo KP. 

Namerno necu da ti nista sugerisem sto se tice plejera jer sam ja veliki zaljubljenik u Philipse i naravno preporucio bi ti njihov referentni model 960 koji ima vrhunski DAC TDA 1541 i vrhunski tranpsort CDM1. Prodaje se za 220e sto i mislim da nije mnogo za takav uredjaj.

Ali kao sto rekoh ja mnogo volim Philipse pa mozda i nisam toliko objektivan sto se izbora plejera tice. Najbolje da prelistas KP, a ovde ce vec poznavaoci da ti sugerisu sta uzeti i zasto...

U svakom slucaju puno srece sa kupovinom i javi sta si uradio, eventualno prenesi svoje utiske... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...