Jump to content


All-Round kutije do 500 Eura


Duracell

Recommended Posts

..u pitanju je Nad C355 i Rotel RA-10, nekako mi je Dynaudio A42 najbolje svirao sa nad pojacalom, ne mogu da kazem da je i tu bilo nekog preteranog basa ali ono sto je bilo od basa bilo je dosta definisano i veoma prijatno za uho, posebno visoki i srednji su mi bas onako sto se kaze legli na ''prvu''. Taj deo frekfentnog opsega sa pomenutim nadom je mnogo bolje zvucao nego na mom denonu 1500, dok je rotel po mom misljenju potpuno podbacio, ali od njega i nisam puno ocekivao s obzirom da je to malo slabasno rotel pojacalo sa svega 40w po kanalu.

Uff...sada je pitanje sta ti preostaje posto nisi zadovoljan zvukom,da li zamena Dynaudia ili (kao sto Prophet kaze) kvalitetnije pojacalo. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jednom sam odgovorio na tvoj post Duracell,pre nego sto su ti stigle 42-ke. Ja slusam A52 sa Nad M3 ali imam I Nad c355bee I slusao sam iz radoznalosti I sa njim I bio sam prilicno zadovoljan.Vidim da ti je zvuk s Nad-om najvise I prijao,a to pojacalo je dovoljno da potera tvoje 42-ke.Moje 52-ke su vece kutije i bas je malo bolji. Mnogi smatraju da su Nad i Dynaudio veoma dobar spoj,mada su Nad pojacala inace malo "tamnija". U prvom postu sam napisao da nisam slusao Dynaudio s Denon-om ali trebalo bi da taj Denon ima dovoljno snage.Mislim da ne treba da trazis bolje kutije,i mislim da su 42-ke odlicne. After all "Danes don't lie".

Link to comment
Share on other sites

Jednom sam odgovorio na tvoj post Duracell,pre nego sto su ti stigle 42-ke. Ja slusam A52 sa Nad M3 ali imam I Nad c355bee I slusao sam iz radoznalosti I sa njim I bio sam prilicno zadovoljan.Vidim da ti je zvuk s Nad-om najvise I prijao,a to pojacalo je dovoljno da potera tvoje 42-ke.Moje 52-ke su vece kutije i bas je malo bolji. Mnogi smatraju da su Nad i Dynaudio veoma dobar spoj,mada su Nad pojacala inace malo "tamnija". U prvom postu sam napisao da nisam slusao Dynaudio s Denon-om ali trebalo bi da taj Denon ima dovoljno snage.Mislim da ne treba da trazis bolje kutije,i mislim da su 42-ke odlicne. After all "Danes don't lie".

 

NAD M3? Uh kao je to dobro pojacalo! :thumbsup2  Imao sam prilike da ga vidim, izgleda impresivno... :thumbsup2 ..doduse nisam ga slusao!

Jeste, NAD C355 je mnogo bolje zvucao od svih navedenih, zato razmatram mogucnost da ga nabavim! Poredjenja radi: NAD C355 je na cetvrtini pojacanja poprilicno pobudio A42 dok je je Rotel-u RA10 trebalo odvrnuti pot skoro do pola, da bi se dobio isti nivo pojacanja! Cak je i moj Denon 1500 tek na trecini odvrnutog pota dao koliko-toliko zadovoljavajucu zvucnu sliku. Da me pogresno ne shvatite..nisam od onih koji se loze na snagu pojacala! Hteo sam samo reci da NAD ima solidno snage, sa Dynaudiom vec i na malim glasnocama svira prijatno, odnosno i na manjim pojacanjima od cetvrtine, a pored toga i zadrzava paznju slusaoca, dok sa drugim pojacalima nije slucaj, moras bas svojski odvrnuti pot da bi dobio kontrolu na zvucnicima.

Link to comment
Share on other sites

Pomenuti Nad izbacuje punu snagu vec na pola, malo ume da nervira, jer nije realno, al dobro ipak je to Nad. :roll:

 

Meni je smetalo, malo je neozbiljno,ali ima veliki broj ljubitelja i postujem to !

 

Ono sto je meni smetalo je to da kada sam rekao da je Creek bolji od Nada,ispao je haos sa odredjenim dilerima pomenutog brenda ;-)

 

i jos se ne kvari i nema decije bolesti, kao sto ima Nad !

Link to comment
Share on other sites

Jednom sam odgovorio na tvoj post Duracell,pre nego sto su ti stigle 42-ke. Ja slusam A52 sa Nad M3 ali imam I Nad c355bee I slusao sam iz radoznalosti I sa njim I bio sam prilicno zadovoljan.Vidim da ti je zvuk s Nad-om najvise I prijao,a to pojacalo je dovoljno da potera tvoje 42-ke.Moje 52-ke su vece kutije i bas je malo bolji. Mnogi smatraju da su Nad i Dynaudio veoma dobar spoj,mada su Nad pojacala inace malo "tamnija". U prvom postu sam napisao da nisam slusao Dynaudio s Denon-om ali trebalo bi da taj Denon ima dovoljno snage.Mislim da ne treba da trazis bolje kutije,i mislim da su 42-ke odlicne. After all "Danes don't lie".

 

 Audience 42 je dobra kutijica ali mislim da je bas previse malena, 52 - ka je veca kutija   ali je opet Audience serija. Ko moze da dohvati neki Contour ili Fokus iznenadio bi se kolika je razlika u kvalitetu zvuka . DY  je velika fabrika sa velikom ponudom modela i serija i tacno su izbalansirali sta daju za koje pare,  bas  isto kao sto radi i Ortofon. Po meni pravi  kvalitet krece tek  od Fokus  serije. Da ste videli kao ja otvorene kutije napr A 62 I Contour 1.3 , 1.8 mk2 i razlike u skretnicama i  delovima na njima  znali bi sta i o cemu pricam .  Debljina zadnjeg zida na Audience seriji je  samo 6 mm i to utice na cvrstinu basa jer od tako tankog zida kutija krene da  zvoni pri vecim snagama  dok kod Contoura i  Fokusa tih problema nema. DY namerno to radi ( OSAKATI KUTIJU I SKRETNICU ) da bi stvorio nize klase zvucnika , driveri malte ne   su  isti i u Fokusu , Audience, Contour.   Mislim da se  NJIMA  NE ISPLATI DA PRAVE NOVE I LOSIJE DRIVERE ZA NIZE KLASE ZVUCNIKA,  ovo im je mnogo jednostavnije. Dobro svi znamo koliko je bitan  kvalitetan kabinet i kvalitetni  delovi na skretnici da bi nesto radilo kako treba. . Naravno da postoji razlika u kvalitetu izmedju visokotonca  D 260 Esotec i Esotara 2 to nije predmet price da me neko ne bi pogresno shvatio. Mislim na uporedjivanje visokotonaca u 42 - ki , 52 - ki , 72 -ki, 82 - ki i u Fokusu 110, 140, 220,  Contouru 1.8 mk2, 1.3 mk2, C 1.4, C3.4  .  Mislim da se isto desava i sa basovima. 5.4 u sebi vec ima Esotar 2, kao i Fokus 360  i to je vec nesto drugo

 

Zna se kakva je ponuda drvera u DY . Na prste 2 ruke moze da se nabroji njihova paleta drivera sa kojima ordiniraju u svojim kutijama. Napr A 82  je kutija slicne velicine  kao moj Contour 3.3 i ima isti raspored modela  drivera  u kutiji samo sto su kod mene basovi 20w100 a tamo 20w75 a A 82  zvuci za 2 klase losije, upravo je to zbog svega ovog sto sam naveo. Isto se desilo i kad smo uporedili A 52 I Contour 1.3

 

Morate shvatiti da ste nekad kod DY jednostavno limitirani cenovnom  serijom u koju ste upali sa svojim modelom kutija. Nije to nista neobicno  - to sve firme rade

Link to comment
Share on other sites

contour 3.3,to su predivni zvucnici,svaka cast, Slusao sam u Vox Trade-u pre nekoliko godina kada sam kupovao 52-ke i Fokus i Contour i naravno da je zvuk sve bolji kako se penje cena. Sto se tice teme t.j. Duracell-ove dileme,mislim da je subjektivni dozivljaj kod slusanja najvazniji za odluku sta da uradi s obzirom da je za sad najzadovoljniji zvukom Nad 355 + 42-ke. Svakako da je novac presudan faktor za odluku pa shodno tome je najbezbolnije resenje prodati/kupiti pojacalo iz slicnog cenovnog ranga ali to je naravno samo jos jedno misljenje.  

Link to comment
Share on other sites

contour 3.3,to su predivni zvucnici,svaka cast, Slusao sam u Vox Trade-u pre nekoliko godina kada sam kupovao 52-ke i Fokus i Contour i naravno da je zvuk sve bolji kako se penje cena. Sto se tice teme t.j. Duracell-ove dileme,mislim da je subjektivni dozivljaj kod slusanja najvazniji za odluku sta da uradi s obzirom da je za sad najzadovoljniji zvukom Nad 355 + 42-ke. Svakako da je novac presudan faktor za odluku pa shodno tome je najbezbolnije resenje prodati/kupiti pojacalo iz slicnog cenovnog ranga ali to je naravno samo jos jedno misljenje.  

Predivno i kostaju , to mi je omiljeno. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

contour 3.3,to su predivni zvucnici,svaka cast, Slusao sam u Vox Trade-u pre nekoliko godina kada sam kupovao 52-ke i Fokus i Contour i naravno da je zvuk sve bolji kako se penje cena. Sto se tice teme t.j. Duracell-ove dileme,mislim da je subjektivni dozivljaj kod slusanja najvazniji za odluku sta da uradi s obzirom da je za sad najzadovoljniji zvukom Nad 355 + 42-ke. Svakako da je novac presudan faktor za odluku pa shodno tome je najbezbolnije resenje prodati/kupiti pojacalo iz slicnog cenovnog ranga ali to je naravno samo jos jedno misljenje.  

 

tako ce i biti. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...