Jump to content


All-Round kutije do 500 Eura


Duracell

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ispašće da lažem, ali i taj sam komad video uživo!Nisam ga sluÅ¡ao jer smo prijatelj i ja iÅ¡li kod tog prodavca zvog drugog ureÄ‘aja.Dosta je pisano o tom JAMU, moje(podvlaÄim moje miÅ¡ljenje) je da je generalno precenjen,a pogotovo za ove pare, prvo tržiÅ¡na cena mu je manja od ove koja se traži, a drugo ima boljih solucija za te pare

Link to comment
Share on other sites

Jamo D830 / Concert 8:
SEAS (Sonotex) Tweeter
SEAS Excel 6.5†Woofer
Prvicna cena 2800$

 

Nemoj da na nekorektan naÄin skrećeÅ¡ temu.Bolje objasni kojim to vudu metodama odreÄ‘ujeÅ¡ Å¡ta i kako svira a da nisi ni Äuo ni video ureÄ‘aj!Uostalom priÄao si o Denonu i "sinergiji", JBL nije tema.

 

Odakle ti info da nisam cuo ni video uredjaj?  :order

Link to comment
Share on other sites

Da li si slusao to pojacalo ikada? :smile:

 

Mozes ga i sampanjcem preliti, to nije adekvatno pojachalo za te JBL sarkofage. +- 15W sto nisu dopisali na tih 70W/8ohm nista ne menja, nije to pojachalo elektrana i ako ga preteras sa te JBL L60tice bice klipovanje. Ono ne moze te midgete od Dynaudio da nahrani, a tek 4ohm/88db sanduke.

 

Zasto ne sviraju ti Dynaudio Audience A42 kako drugima sviraju? Imaju 86db osetljivost, 4Ohma impedansa i 150WPC RMS power handling. Hmmmmmmmmmmm

 

Ovo su takve bazicne stvari da je ludilo sto uopste ovo nekome ja objsanjavam pa jos dobijam etiketu od trolove da ja lupetam.  :order

 

Denon PMA-1500AE je odlican, Dynaudio Audience A42 su odlicni... ali brak im nema sinergiju.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Mozes ga i sampanjcem preliti, to nije adekvatno pojachalo za te JBL sarkofage. +- 15W sto nisu dopisali na tih 70W/8ohm nista ne menja, nije to pojachalo elektrana i ako ga preteras sa te JBL L60tice bice klipovanje. Ono ne moze te midgete od Dynaudio da nahrani, a tek 4ohm/88db sanduke.

 

Zasto ne sviraju ti Dynaudio Audience A42 kako drugima sviraju? Imaju 86db osetljivost, 4Ohma impedansa i 150WPC RMS power handling. Hmmmmmmmmmmm

 

Ovo su takve bazicne stvari da je ludilo sto uopste ovo nekome ja objsanjavam pa jos dobijam etiketu od trolove da ja lupetam.  :order

 

Denon PMA-1500AE je odlican, Dynaudio Audience A42 su odlicni... ali brak im nema sinergiju.  :wave2

 

 

Ti "sanduci" kako vi kazete pogonjeni su Sony-jevim pojacalom fa 3es od "celih 70 w po kanalu,a samo 15- tak godina na starijem bratu fa 7 es.Isto pojacalo je guralo i L 8o bez ikakvih problema.

Slusano u mom domu i sa Accuphase p-300v(tada je napajao JBL S 3100 ) snagasem starije generacije povezanim na varijabilne izlaze xa 50 es ...i takodje veoma uspesno,zato vas molim da sledeci put pokusate da pisete iz LICNIH iskustava.... :wave2

Link to comment
Share on other sites

A tek zamislite da ste imali amplifikacije od min 150WPC RMS koliko bi dobro svirali vasi neosetljivi zvucnici. 

 

 


 

Ako 70wpc nije dovoljno da potera kutije od 88, koliko je onda potrebno za npr 84 ili jos manje, 1000wpc? ccc

 

 

Lepo objasnjeno imas na ovaj link: http://parttimeaudiophile.com/2012/04/03/speaker-sensitivity-dynamic-range-and-amplifier-output/

Link to comment
Share on other sites

U kontekstu licnih iskustava, a vezanih za uredjaje spomenute u okviru ove teme. Kao sto mnogi ovde znaju, imam Dynaudio A42 zvucnike i veoma sam zadovoljan njima. Sviraju u sistemu sa Sony elektronikom, ali iz vrha njihove ponude. Mogu da napravim u tom kontekstu jedno kratko poredjenje, koje se tice samo amplifikacije.

 

Sa kombom TA-E80es / TA-N77es svirali su sjajno, jer je to veoma solidna opcija bez obzira na vremesnost. U tom slucaju pricamo o 200w na 8 Ohms, sto je ozbiljna potencija za malene A42, cija je nominalna impedanca 4 Ohms, gde 77es isporucuje solidnih 270w/ch.

 

Malisani su se takodje oprobali, i jos se oprobavaju kada mi prisustvo dozvoli, sa jos jednim respektabilnim pojacalom iz iste kuce. Rec je o TA-FA7es, koje isporucuje veoma kvalitetnih 100w/ch na 8 Ohms, sto je jel'te pola snage od prethodno navedene kombinacije.

 

Meni licno sve bolje stoji na mestu sa ta-fa7es i ne osecam nikakv manjak snage ili manjak bilo cega drugog.

 

Sto se tice nedostatka niskih frkvencija, tu takodje moram da spomenem par stvari. Prvo i osnovno, od ovako malih zvucnika, koji i u okviru svoje kategorije spadaju u manje primerke, ne moze se ocekivati ne znam kakv volumen u basu. Sa druge strane, moji primerci sviraju u prostoru od oko 150 metara kubnih vazduha - soba je 5,5 x 6,5 metara sa visinom od 4 metra. Imaju ocigledno vise nego dovoljno prostora i vazduha da se razmasu, a upravo to i rade neprestano i svi koji su mi bili u gostima, a zanimaju se (poseduju) za audio prosto ne mogu da dodju sebi od utiska koji na njih ostavlja zvuk sistema. Nema tu svakako dela najnizeg registra, verovatno ne mogu ispod 50Hz mnogo da urade, ali zato ostatak vise nego briljira.

 

Dakle, malisani sasvim autoritativno "pune" ovaj prostor, tako dobro da se sa tim zvukom moze ziveti na duge staze, a da moze bolje, svakako da moze. Zato imam nekoliko kombinacija zvucnika, pa se stalno igram i uzivam.

 

Ovo su svakako moje impresije, kao nekog ko jako voli Dynaudio zvucnike, a svakako spadaju u licno iskustvo sto je bitno i ovde je na temi vise puta potencirano.

Link to comment
Share on other sites

A tek zamislite da ste imali amplifikacije od min 150WPC RMS koliko bi dobro svirali vasi neosetljivi zvucnici. 

 

 

 

 

 

Lepo objasnjeno imas na ovaj link: http://parttimeaudiophile.com/2012/04/03/speaker-sensitivity-dynamic-range-and-amplifier-output/

 

"Slusano u mom domu i sa Accuphase p-300v" (180 w/280) .......Vama je izgleda mnogo tesko da shvatite.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...